Problem jest następujący: pracuję jako asystent na okienku w placówce Poczty Polskiej. Tydzień temu z przyczyn ode mnie niezależnych mój czas pracy został przekroczony o około 45 minut. Według grafiku kończyłem pracę o 15.30 po zamknięciu poczty o godzinie 15.00.
Ponieważ był to mój ostatni dzień na tej konkretnej placówce gdzie zastępowałem inną osobę byłem zobligowany do przewiezienia swoich rzeczy oraz kluczy od placówki na inny urząd pocztowy oddalony o 3-4 kilometry w celu ich pozostawienia: moje rzeczy do mojego sejfu i klucze dla kolejnej osoby.
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że przy tak zwanym zamknięciu dnia placówki w komputerze zaistniał kłopot z nowym programem magazynowym, który blokował prawidłowe zamknięcie dnia urzędu. Trzeba było to naprawić bo inaczej zablokowałby się też urząd główny gdzie miałem potem odwieźć swoje rzeczy i klucze od poczty.
Problem rozwiązałem, ale straciłem czas i po odwiezieniu rzeczy i kluczy opuściłem urząd główny około 16.15 czyli 0 45 minut po czasie.
Zamierzam i chcę po prostu odebrać ten czas przychodząc później do pracy w innym dniu. I właśnie z tym mam kłopot bo moja szefowa nie chce tego szybko załatwić.
Argument pierwszy: bo się Pan już tyle razy spóźniał, fakt było takie coś. Ale z naciskiem na było i to w dawnych okresach rozliczeniowych na wiosnę, a od tego czasu już tego nie ma, no i szefowa nie ma tego wyliczonego.
Argument drugi: ale my cały czas zostajemy po godzinach i niczego nie chcemy. Fakt, to prawda: podziwiam, ale tłumaczę że to ich sprawa taki wolontariat.
Teraz pytanie: jak to wyegzekwować i do kiedy mogę odebrać ten czas ?
A jak ewidencjonowany jest czas pracy? Jaki jest okres rozliczeniowy? Wpisano ten czas zgodnie z prawda jako 16:15 ?
anonim cytuj
02-11-2023
Napisz wniosek o odbiór czasu wolnego i przedstaw przełożonej - 2 egz. niech pokwituje odbiór pisma.
Jak odmówi poproś o wyrażenie opinii na wniosku.
anonim cytuj
02-11-2023
Policzyła to jako nadgodziny i zapewniała, że mnie nie oszuka - zobaczymy jak to dalej będzie. Tak wiem, że mogę składać takie "wnioski" i nawet mam je in blanco. Jeszcze jedno pytanie: czy przełożona nie powinna prowadzić takiej ewidencji nadgodzin zamienionych w wolne lub zapłaconych i czy ja jako pracownik nie powinienem mieć prawa wglądu lub kopii takich wyliczeń.
anonim cytuj
02-11-2023
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 85. § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.
§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.
§ 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.
§ 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.
§ 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.
Witam, przed zadaniem pytania zapoznałem się z poradnikiem spadkowym oraz FAQ, jednak sprawa dalej nie jest dla mnie jasna, więc proszę o poradę.
Babcia Małgorzata, wraz z mężem Krzysztofem, mieszkała w mieszkaniu (komunalnym lub spółdzielczym). Mieli dwoje synów Piotra i Pawła. Paweł ma żonę Grażynę w wieku 60 lat, córkę Katarzynę w wieku 40 lat, wszyscy mieszkają w Polsce. Piotr mieszka w Hiszpanii. Była możliwość wykupienia mieszkania na włas...
Witam chciałem zadać pytanie, jeśli ktokolwiek popełni przestępstwo np. oszustwo internetowe powyżej 500pln, lub kradzież etc. w wieku 12/13 lat, i po skończeniu 20 lat (przez osobę, która popełnia przestępstwo) nagle ktoś po czasie je zgłosi, jak taka osoba odpowiada przed sądem? jako nieletni? Znalazłem na ten temat artykuł i przeczytałem że jeśli osoba popełni przestępstwo w wieku 12 lat i zostanie to zgłoszone po tym jak skończyła 18 to odpow...
Ciocia dostała pismo w sprawie wniosku o nabycie spadku.
Została przez Sąd zobowiązana do złożenie w terminie 14 dni odpowiedzi na wniosek z ustosunkowaniem się do żądania wniosku.
Ciocia w 100 % zgadza się z wnioskodawcą. Nie ma nic do dodania i chce wziąć udział w postępowaniu.
Czy ktoś z Państwa mógłby napisać taką odpowiedź lub podesłać wzór takiego wniosku....
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: