Problem z odebraniem nadgodzin.

Problem jest następujący: pracuję jako asystent na okienku w placówce Poczty Polskiej. Tydzień temu z przyczyn ode mnie niezależnych mój czas pracy został przekroczony o około 45 minut. Według grafiku kończyłem pracę o 15.30 po zamknięciu poczty o godzinie 15.00.
Ponieważ był to mój ostatni dzień na tej konkretnej placówce gdzie zastępowałem inną osobę byłem zobligowany do przewiezienia swoich rzeczy oraz kluczy od placówki na inny urząd pocztowy oddalony o 3-4 kilometry w celu ich pozostawienia: moje rzeczy do mojego sejfu i klucze dla kolejnej osoby.
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że przy tak zwanym zamknięciu dnia placówki w komputerze zaistniał kłopot z nowym programem magazynowym, który blokował prawidłowe zamknięcie dnia urzędu. Trzeba było to naprawić bo inaczej zablokowałby się też urząd główny gdzie miałem potem odwieźć swoje rzeczy i klucze od poczty.
Problem rozwiązałem, ale straciłem czas i po odwiezieniu rzeczy i kluczy opuściłem urząd główny około 16.15 czyli 0 45 minut po czasie.
Zamierzam i chcę po prostu odebrać ten czas przychodząc później do pracy w innym dniu. I właśnie z tym mam kłopot bo moja szefowa nie chce tego szybko załatwić.
Argument pierwszy: bo się Pan już tyle razy spóźniał, fakt było takie coś. Ale z naciskiem na było i to w dawnych okresach rozliczeniowych na wiosnę, a od tego czasu już tego nie ma, no i szefowa nie ma tego wyliczonego.
Argument drugi: ale my cały czas zostajemy po godzinach i niczego nie chcemy. Fakt, to prawda: podziwiam, ale tłumaczę że to ich sprawa taki wolontariat.
Teraz pytanie: jak to wyegzekwować i do kiedy mogę odebrać ten czas ?
anonim cytuj
02-11-2023
A jak ewidencjonowany jest czas pracy? Jaki jest okres rozliczeniowy? Wpisano ten czas zgodnie z prawda jako 16:15 ?
 
anonim cytuj
02-11-2023
Napisz wniosek o odbiór czasu wolnego i przedstaw przełożonej - 2 egz. niech pokwituje odbiór pisma.
Jak odmówi poproś o wyrażenie opinii na wniosku.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Policzyła to jako nadgodziny i zapewniała, że mnie nie oszuka - zobaczymy jak to dalej będzie. Tak wiem, że mogę składać takie "wnioski" i nawet mam je in blanco. Jeszcze jedno pytanie: czy przełożona nie powinna prowadzić takiej ewidencji nadgodzin zamienionych w wolne lub zapłaconych i czy ja jako pracownik nie powinienem mieć prawa wglądu lub kopii takich wyliczeń.
 
anonim cytuj
02-11-2023
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 85. § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.

§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.

§ 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.

§ 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.

§ 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.
 
anonim cytuj
02-11-2023

Sugerowane Tematy

Czy można przelać bez podatku pieniądze na konto dziecka?
Dzień dobry , odkładam dziecku 500+ zebrała się już ładna sumka, jak skończy 18 lat będzie to kwota około 60 tyś złotych , czy mogę mu ja po prostu przelać bez podatku w końcu to pieniądze dla niego ? Czy tylko do kwoty 36 120,00 ( na ta chwile ) proszę o pomoc jak to ugryźć , pozdrawiam...
Wniosek o ubezwłasnowolnienie.
W wezwaniu do uzupełnienia braków formalnych wniosku o ubezwłasnowolnienie (mojej Mamy), sąd cywilny wzywa m. innymi do przedłożenia odpisu skróconego aktu małżeństwa. Mama jest rozwiedziona od roku 1978 i od kilkudziesięciu lat nie utrzymujemy kontaktu z ojcem (jego wola), ma on drugą żonę i nową rodzinę. Ze względu na obecny stan zdrowia Mamy (brak logicznego kontaktu po ciężkim udarze) nie może ona samodzielnie wystąpić o żadne zaświadczenia...
Mama wydziedziczyła syna (mojego brata). Czy pomimo testamentu brat po śmierci mamy może starać się o zachowek dla dzieci?
Dzień dobry Moja mama posiada nieruchomość. Ma również dwoje dzieci mnie i mojego brata. Z moim bratem od ponad 15 lat nie utrzymuje kontaktu. Nie wiedzą gdzie mieszkają, jak żyją i czy w ogóle żyją. W mieszkaniu mojej mamy mieszkam ja ze swoją rodziną. Moja mama spisała u notariusza testament w którym wydziedzicza swojego syna (mojego brata) ponieważ nie łączą ich żadne relacje i kontakty. Cały swój majątek chce przekazać mi. Jednak mój brat p...
Podatek po sprzedaży działki.
Przed laty dziadek nieformalnie kupił działkę od sąsiada. Transakcja odbyła się bez udziału notariusza. Nabyłem spadek po ojcu, w którego skład weszła wspomniana nieruchomość. Okazało się, że własności działki ojciec nie nabył i dopiero ja na skutek zasiedzenia uzyskałem wspomniany tytuł prawny. Od rozprawy o zasiedzenie minęło 2 lata, a o spadek 14 lat. Czy zapłacę podatek po sprzedaży całości działki?...

Wyszukiwarka