Koszty pochówku (umiera ojciec alkoholik, od lat bez kontaktu)

Dzień dobry ,
Chciałam zapytać jak to wygląda w sytuacji gdy umiera ojciec , alkoholik, od lat zero kontaktu z dziećmi. Zły człowiek.
Kto pokrywa koszty pochówku. Będę wdzięczna za odpowiedź.
anonim cytuj
24-07-2022
4tys są z zusu
 
anonim cytuj
24-07-2022
4tys są z zusu

A gdy był bezrobotny ?
 
anonim cytuj
24-07-2022
A gdy był bezrobotny ?

Bezrobotny zarejestrowany
 
anonim cytuj
24-07-2022
A gdy był bezrobotny ?

myślę że Mops
 
anonim cytuj
24-07-2022
Zasiłek dostaje osoba która zajmuje się pogrzebem o ile to ta osoba ma odprowadzane składki ZUS. Przyjęło się że pieniądze wypłacane są gdy osoba zmarła ma ubezpieczenie a to nie prawda
 
anonim cytuj
24-07-2022
Koszty pogrzebu może pokryć dowolna osoba fizyczna lub organizacja. Nie ma prawnego nakazu pokrycia kosztów pogrzebu przez kogokolwiek. W przypadku braku płatnika koszty pogrzebu poniesie Skarb Państwa. W praktyce jest on zatem pokryty ze środków miejscowego ośrodka pomocy społecznej.
 
anonim cytuj
24-07-2022
Po pierwsze, koszty pochówku osoby, która była ubezpieczona w ZUS, mogą zostać pokryte z zasiłku pogrzebowego przyznawanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Aktualna wysokość zasiłku pogrzebowego wynosi 4 tysiące złotych. Warto podkreślić, że zasiłek ten jest przyznawany niezależnie od tego, czy osoba zmarła była aktywnym płatnikiem składek, czy też nie.

A gdy był bezrobotny ?

Jeśli zmarła osoba była zarejestrowana jako bezrobotny, to może ona być uprawniona do zasiłku pogrzebowego z powiatowego urzędu pracy.

myślę że Mops

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) może pokryć koszty pochówku, jeżeli nie ma możliwości uzyskania środków z innych źródeł (np. z ZUS czy powiatowego urzędu pracy). W takiej sytuacji warto skierować się do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społecznej.

Zasiłek dostaje osoba która zajmuje się pogrzebem o ile to ta osoba ma odprowadzane składki ZUS. Przyjęło się że pieniądze wypłacane są gdy osoba zmarła ma ubezpieczenie a to nie prawda

Rzeczywiście, to niezgodne z prawem założenie. Zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie, która pokryła koszty pochówku, niezależnie od tego, czy sama odprowadzała składki do ZUS. Ważne jest natomiast to, aby osoba zmarła była ubezpieczona.

Po drugie, w sytuacji, gdy nie ma możliwości pokrycia kosztów pochówku przez żadną z wymienionych instytucji, koszty te pokrywa Skarb Państwa, w praktyce z funduszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Pracę społeczne z zamianą na areszt.
Witam, mam orzeczony wyrok roku ograniczenia wolności konkretniej 30 godz. miesięcznie. Odrobiłem już 10 miesięcy ten jest jedenasty, mam masę spraw na głowie i może być tak że nie zdążę wyrobić 7,5 h w tym miesiącu . Wcześniej w grudniu nie odrobiłem 14h, o tamto konsultowałem się z kuratorem i będę to mógł odrobić w kwietniu, pytanie co by było gdyby mi ostatecznie chcieli zamienić to na pozbawienie wolności? Byłaby to połowa z całego wyroku cz...
Alimenty na dziecko, które uczy się zaocznie.
Córka we wrześniu, po roku studiów rzuciła je, nie przystępując do egzaminów (kilku) poprawkowych. Dla uniknięcia wstrzymania wypłaty zasiłku rodzinnego po zmarłej mamie rozpoczęła naukę w szkole policealnej - florystycznej, zaocznej. Nie starała się do tej pory szukać pracy. Córka najmuje z chłopakiem mieszkanie w innym mieście, w "naszym" posiada własne w nowym budownictwie, z którego sama mogła by czerpać w znacznej wysokości pożytki...
Wypowiedzenie za porozumieniem stron.
W mojej firmie są zwolnienia. Mam umowę na czas nie określony. Gdybym dostała wypowiedzenie to co mam zrobić? Nie podpisywać go? Czy gdy podpisze wypowiedzenie za porozumieniem stron to mam jeszcze 3 miesiące pracujące? Czy przysługuje mi odprawa? Mam stanowisko specjalisty do spraw transportu więc chyba zostanie ono zlikwidowane więc odprawa się należy?...
Nie zgłosiłem zezłomowania pojazdu ubezpieczalni.
Zezłomowałem pojazd 31 stycznia 2020r. Nie zgłosiłem tego do ubezpieczalni, w między czasie byłem w Anglii, potem w innym miejscu zamieszkania w Polsce. Przez prawie 3 lata, cisza, zero odzewu (Albo ja nie miałem jak otrzymać od nich listu) Dziś dostaję SMS od działu windykacji ubezpieczalni, że mam zapłacić 1500zł, inaczej droga sądowa. Dopiero teraz wysłałem im skan zaświadczenia o demontażu pojazdu. I teraz, czy mają prawo żądać ode mnie p...

Wyszukiwarka