Moje mieszkanie zostało wciągnięte do egzekucji komorniczej.

Moje mieszkanie zostało wciągnięte do egzekucji komorniczej, mimo to że nie jestem dłużnikiem. Ale pytanie brzmi, gdzie zgłosić nieuczciwą pracę rzeczoznawcy, który to samo mieszkanie dwa lata temu wycenił na wiele drożej dla innych celów a teraz dla komornika wiele taniej, mimo że generalnie ceny nieruchomości poszły tak znacząco w górę? Komornik nie wziął tego w ogóle pod uwagę.
anonim cytuj
27-10-2023
W dwóch sprawach był to ten sam rzeczoznawca?
Zawsze można zaskarżyć opis i oszacowanie.
 
anonim cytuj
27-10-2023
To na jakiej podstawie ten komornik jak nie jesteś niczyim dłużnikiem?

Nie zdążyliśmy dopełnić formalności mieszkania i na budynek wszedł komornik, zajmując też nasze mieszkanie, choć dług wcale nie przewyższa i tak zajętych już mieszkań należących do dłużnika. Dłużnikiem jest właściciel budynku.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Moje mieszkanie zostało wciągnięte do egzekucji komorniczej, mimo to że nie jestem dłużnikiem.

W sytuacji, gdy egzekucja dotyczy nieruchomości, która nie należy do dłużnika, można wnieść sprzeciw od czynności komornika. Sprzeciw wnosi się do sądu, który wydał tytuł wykonawczy, w ciągu 7 dni od dnia, w którym dowiedziałeś się o czynności egzekucyjnej.

gdzie zgłosić nieuczciwą pracę rzeczoznawcy, który to samo mieszkanie dwa lata temu wycenił na wiele drożej dla innych celów a teraz dla komornika wiele taniej, mimo że generalnie ceny nieruchomości poszły tak znacząco w górę?

Nieuczciwą pracę rzeczoznawcy można zgłosić do Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych. Zgłoszenie takie powinno być dobrze udokumentowane, zawierając wszelkie dowody dotyczące obu wycen.

W dwóch sprawach był to ten sam rzeczoznawca?

Jeżeli ten sam rzeczoznawca dokonywał wyceny nieruchomości w obu przypadkach i wykazał różnice w wycenie, a okoliczności nie uległy istotnej zmianie, można rozważyć wniesienie skargi na jego działanie do odpowiedniego organu nadzoru rzeczoznawców majątkowych.

Jeśli chodzi o opis i oszacowanie wykonane przez rzeczoznawcę w postępowaniu egzekucyjnym, istnieje możliwość zaskarżenia tego opisu i oszacowania przed sądem, zgodnie z art. 840 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.

Nie zdążyliśmy dopełnić formalności mieszkania i na budynek wszedł komornik, zajmując też nasze mieszkanie, choć dług wcale nie przewyższa i tak zajętych już mieszkań należących do dłużnika. Dłużnikiem jest właściciel budynku.

Jeśli mieszkanie faktycznie nie należy do dłużnika, a jest objęte egzekucją, należy niezwłocznie złożyć sprzeciw wobec czynności egzekucyjnych. W takim przypadku, kluczowe jest dostarczenie sądowi odpowiednich dokumentów potwierdzających status własności mieszkania.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia pomogą Państwu lepiej zrozumieć sytuację.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Podatek od wzbogacenia się
Wziąłem kredyt gotówkowy na 105tys na dowolny cel (plus mialem swoich 15-20tys). Kupiłem mieszkanie w stanie do remontu wraz z współwłaścicielem (ja dałem 40tys, on 260tys). Ja za pieniądze z kredytu oraz swoje własne wyremontowałem je wraz z kupne meblami i sprzetu (na co mam potwierdzenia przelewów, faktury, umowy itp). Teraz wspowlasciciel chce to mieszkanie sprzedać a wartość jego wzrosła z 300tys do 380tys. On chce swoją część jaka wł...
Zwolnienie po ustaniu pracy
Dzień dobry. Byłam zatrudniona od 9 sierpnia do 18 sierpnia na umowę zlecenie i była mi odprowadzana na mój wniosek składka chorobowa. Od 21 sierpnia do 7 września byłam na umowie zastępstwo i że względu na mój stan psychiczny lekarz wystawił od dzisiaj l4 czyli od 8 września to czy ono będzie płatne? Czyli miałam odprowadzane 30 dni składkę chorobową? Czy okresy odprowadzania składki chorobowej w tej sytuacji się sumują z umowy zlecenie i um...
Potrącenie psa.
Witam. Potrzebuje porady. Wczoraj podczas mojej nieobecności w domu, prawdopodobnie ktoś nieumyślnie wypuścił mojego psa z posesji. Gdy byłam w pracy, sąsiadka zadzwoniła że pies został potrącony przez samochód i leżał na środku drogi. Kierowca uciekł i nie udzielił mu żadnej pomocy, inny kierowca po sprawdzeniu co z psem, ocenił że niestety już nic nie można zrobić, przełożył go na bok żeby nie utrudniać ruchu, później ja go zabrałam. Zdarzenie ...
Ile muszę zapłacić zachowku?
Proszę o rady, adwokaci się głowią nad tym zagadnieniem, a ja nie wiem, na czym stoję. Dziadek wydziedziczył w testamencie swojego syna, a mojego ojca. Dziadek zmarł. Po dziadku majątek odziedziczyła babcia. Dodam, ze dziadkowie mieli tylko jedno dziecko - mojego ojca. I mają tylko jedną wnuczkę - mnie. Babcia sporządziła ze mną u notariusza umowę dożywocia. Po pewnym czasie babcia otrzymała pozew o zachowek od swojego syna, a mojego ojca opi...

Wyszukiwarka