Zajęcie konta bankowego.

Dostałem dzisiaj z banku wiadomość SMS odnośnie blokady konta. Wszedłem na konto i mam tam informacje o zajęciu komorniczym...
Jedyna informacja na koncie to:
Uwaga! Na rachunkach znajdują się zajęcia egzekucyjne.
oraz
Wierzyciel: INTRUM JUSTITIA DEBT FUND 1 FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY NIESTANDARYZOWANY FUNDUSZ SEKURYTYZACYJNY
Przez ponad 8 lat lat posiadam stały numer telefonu i adres zameldowania. Nie otrzymałem jakiegokolwiek wezwania do zapłaty. Żadnego ponaglenia. NIC.
W młodzieńczych latach dostawałem mandaty (z mojej wiedzy wszystko spłacone), obecnie od ponad 8 lat jestem "wzorowym obywatelem", od ponad 5 lat posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony. W tym czasie nie miałem żadnych problemów. Pracodawca również nie ma żadnej informacji.
Szczerze mówiąc jestem wściekły, że tak po prostu, nagle, bez ostrzeżenia ktoś może wjechać mi na konto i zabrać pieniądze.
Pomoże ktoś jak mam się za to zabrać?
Co powinienem zrobić?
Kontaktować się z Komornikiem? A może z wierzycielem czyli tą firmą INTRUM?
Sprawdzałem siebie kilkukrotnie w KRD i tam mi pokazuje, że nie mam żadnych zadłużeń. Czy ktoś z Was ma może inny sposób żeby siebie sprawdzić i raz na zawsze mieć spokój?
anonim cytuj
03-11-2023
Komornik dokonuje zajęcia rachunku bankowego elektronicznie, natomiast do Ciebie korespondencja jest wysyłana poprzez pocztę polską. Więc minie kilka dni jak dostaniesz korespondencję.
Sprawdzałem siebie kilkukrotnie w KRD i tam mi pokazuje, że nie mam żadnych zadłużeń.

To bez znaczenia. Można mieć dług i nie figurować w KRD.
Po otrzymaniu pism od komornika, będziesz wiedział jaki sąd wydał tytuł i poznasz sygnaturę akt sprawy. Zacznij od ich przejrzenia, zanim cokolwiek zrobisz.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Dopytam.
Czyli może być tak, że mam gdzieś dług, nikt mnie o tym nie informuje, nie otrzymuje wezwania do zapłaty, a komornik automatycznie siada mi na pensje? Pytam w sumie retorycznie, bo już wiem, że tak...
Z pewnością od ponad 7 lat nie otrzymałem żadnego wezwania do zapłaty.
Czy nie obliguje to do przedawnienia wszystkich zaległości?
Czy jest szansa się przed tym jakoś obronić?
Dzwonić jutro do komornika? Czy może do tej firmy?
Kurde... już sam nie wiem co robić...
 
anonim cytuj
03-11-2023
Dzwonić jutro do komornika? Czy może do tej firmy?
Kurde... już sam nie wiem co robić...

Jeśli masz adres komornika prowadzącego twoją sprawę , to proponuję przejść się osobiście do niego , nie dzwonić bo nic się nie dowierz .
Korespondencja pewnie nie przyjdzie , podejrzewam nieprawidłowy adres .
 
anonim cytuj
03-11-2023
Czy jest w ogóle jakieś miejsce, jakaś instytucja gdzie dowiem się jaka jest moja sytuacja z zadłużeniami? Skoro KRD nic nie znaczy, to ja już nie mam pojęcia. Może się okazać, że za kolejne 10 lat znowu ktoś sobie o czymś przypomni..
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Czy rodzice mogą mnie wyrzucić z domu?
Mam 18 lat i jestem uczennicą 3 klasy zawodowej. Mieszkam z mamą i z tatą. W domu od zawsze były problemy, awantury ale nie w tym rzecz. Przez to, że jest problem do mnie od zawsze rodzice chcą mnie wyrzucić z domu w czerwcu po ukończeniu 3 klasy. Ja chciałabym dalej się uczyć aby mieć chociaż średnie wykształcenie. Czy w czerwcu mogę ich pozwać o alimenty? Albo cokolwiek zrobić w tej sytuacji?. Mama stwierdziła że może mnie wyrzucić kiedy chce i...
Czy będąc w ciąży mogę podjąć prace w innym zakładzie pracy?
Witam serdecznie chciałam się poradzić ponieważ jestem w niezręcznej sytuacji otóż wygląda to tak: Aktualnie jestem w 7 tygodniu ciąży pracowałam w warunkach gdzie musiałam dźwigać dlatego mój ginekolog wystawił mi zwolnienie problem jest w tym ze nie przepracowałam miesiąca i L4 mam niepłatne a umowa kończy mi się 31.12 która na pewno nie zostanie mi również przedłużona. Czy jeżeli lekarz niema żadnych zastrzeżeń do innej pracy oczywiście takie...
Zakaz prowadzenia pojazdów.
Witam, co mi grozi za jazdę z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych? Zakaz jest na 3 lata i wiem, że dopiero po tym czasie mogę znowu zdawać egzamin na prawko, które też zostało zabrane, a potrzebuje teraz auta na dojazdy do pracy dosłownie 10 km w jedna stronę, tylko czy warto ryzykować Stan dokumentu: Zatrzymany przez Starostę (PJ, PT) Powody zmian: Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obsz. zab., Ponowne przekroczenie 24 punktów. P...
Ile godzin ciągiem mogę pracować na umowe zlecenie?
Witam, jestem zatrudniony na umowę zlecenie. Czy mogę pracować ciągiem np 36h? Z tego co wiem żaden kodeks pracy mnie nie ogranicza. Z góry dziękuję za odpowiedzi ...

Wyszukiwarka