Mieszkanie na kredyt.

Witam, kupiłam mieszkanie w kredycie, właściciel mieszkania oburzony czemu tak długo trwa uruchomienie kredytu, do końca października ma mieć pieniądze na koncie od banku ale on stwierdził że jak do jutra nie będzie kasy to on wyjeżdża na 3 tygodnie I klucze I mieszkanie zda za 3 tygodniu. Umowa notarialna również jest do końca października ze do tego czasu musi zdać mieszkanie. Co mogę zrobić w tej sytuacji jeżeli on naprawdę wyjdzie ?
anonim cytuj
27-10-2023
Koniec października jest we wtorek - wiec do wtorku powinien mieć pieniądze na koncie. Przedłożyłaś mu stosowne dokumenty potwierdzające zawarcie umowy z bankiem? Generalnie dziwna sytuacja... On się boi wydać Tobie mieszkanie wcześniej ze nie dostanie zapłaty... A z kolei Ty pewnie się obawiasz odwrotnej sytuacji. Chciał sprzedać mieszkanie a teraz nagle wyjeżdża jak nie będzie kasy wcześniej - był u notariusza i mu wszystko pasowało.
 
anonim cytuj
27-10-2023
kupiłam mieszkanie w kredycie, właściciel mieszkania oburzony czemu tak długo trwa uruchomienie kredytu, do końca października ma mieć pieniądze na koncie od banku ale on stwierdził że jak do jutra nie będzie kasy to on wyjeżdża na 3 tygodnie I klucze I mieszkanie zda za 3 tygodniu. Umowa notarialna również jest do końca października ze do tego czasu musi zdać mieszkanie. Co mogę zrobić w tej sytuacji jeżeli on naprawdę wyjdzie?

Jeżeli w umowie notarialnej jest wyraźnie określone, że właściciel ma obowiązek przekazać mieszkanie do końca października, to ma on obowiązek dotrzymania tej umowy. Jeśli nie przekaże kluczy w ustalonym terminie, będziesz miała prawo dochodzić swoich praw sądowo. Możliwe są następujące działania:

Po pierwsze, możesz wnieść pozew o wykonanie zobowiązania z umowy notarialnej, czyli wydanie mieszkania. Jeżeli umowa przewiduje karę umowną za nieterminowe wydanie nieruchomości, możesz ją również dochodzić.

Po drugie, jeśli poniesiesz dodatkowe koszty związane z opóźnieniem w wydaniu mieszkania (np. koszty wynajmu innego lokalu), możesz żądać ich zwrotu od właściciela.

Koniec października jest we wtorek - wiec do wtorku powinien mieć pieniądze na koncie. Przedłożyłaś mu stosowne dokumenty potwierdzające zawarcie umowy z bankiem? Generalnie dziwna sytuacja... On się boi wydać Tobie mieszkanie wcześniej ze nie dostanie zapłaty... A z kolei Ty pewnie się obawiasz odwrotnej sytuacji. Chciał sprzedać mieszkanie a teraz nagle wyjeżdża jak nie będzie kasy wcześniej - był u notariusza i mu wszystko pasowało.

Jeśli przedstawiłaś mu dokumenty potwierdzające zawarcie umowy kredytowej, to powinnaś być chroniona przez prawo. Właściciel, mając świadomość zawarcia umowy z bankiem oraz umowy notarialnej, nie powinien opóźniać procesu przekazania mieszkania. Jeżeli z jakiegoś powodu nie dostanie pieniędzy w terminie, ma prawo dochodzić zapłaty, ale nie może jednostronnie zmieniać warunków umowy notarialnej. Jeżeli nie przekaże kluczy w ustalonym terminie, będziesz miała podstawy do podjęcia działań prawnych w celu dochodzenia swoich praw.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Udzielenie zabezpieczenia z aktem urodzenia.
Zostanę babcią na koniec grudnia, córka 18 lat kończy w lipcu. Potrzebuję pomocy w napisaniu wniosku do sądu dotyczące udzielenia zabezpieczenia z aktem urodzenia dziecka poprzez powierzenie wierzącej pieczy nad dzieckiem wraz z władzą rodzicielską i rodziną zastępczą z uzasadnieniem. Bardzo proszę o pomoc i chociaż podpowiedź jak to napisać....
Kiedy kończy się majątek osobisty
Czy środki z majątku osobistego po przelaniu na rachunek wspolny z małżonkiem przestają być automatycznie majątkiem osobistym a stają się wspólnym? Albo ponprzelaniu na konto osobiste wspolmalzonka? Czy dopiero wtedy gdy z tych środków zostanie dokonany jakiś zakup?...
Wspólnota majątkowa a rozwód.
Otrzymałam w darowiźnie dom i działkę. Później wzięłam ślub i rozszerzałam umową majątkową małżeńską wspólność i wyszczególniona była ta darowizna od rodziców ze tez wchodzi w majątek wspólny. Czy ten akt notarialny jest sporządzony zgodnie z prawem? Chce się z nim rozwieźć i teraz nie wiem czy musimy to dzielić na pół?...
Wypadek przy pracy.
Witam 3 dni temu miałem wypadek w pracy, co powinienem zrobić, mam złamany mały palec, poszedłem do chirurga który wystawił mi zwolnienie lekarskie, jakie kolejne kroki powinienem podjąć, ponieważ wiem, że zakład pracy ma 14 dni na sporządzenie protokołu wypadkowego, ale oni chyba za bardzo się tą sprawą nie chcą zajmować, czy zwolnienie lekarskie będzie płatne, nawet bez tego protokołu?, ogólnie co powinienem zrobić bo ja pierwszy raz miałem wyp...

Wyszukiwarka