Sprzedaż pojazdu.

W trackie trwania małżeństwa i posiadania wspólności majątkowej mogę sprzedać swój pojazd żonie? Jak wygląda to od strony prawnej?
anonim cytuj
26-10-2023
Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie? Kiedy kupiony? Za jakie środki?
Tak - możesz sprzedać.
 
anonim cytuj
26-10-2023
1. Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie?
Umowa zakupu pojazdu.
2. Kiedy kupiony?
Kupiony dwa lata temu.
3. Za jakie środki?
Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Pana żona i Pan możecie zbyć (sprzedać, darować) pojazd stanowiący majątek wspólny pana żonie do jej majątku osobistego (sporne ale akceptowane o ile nie jest to jedyny lub przeważający składnik majątku wspólnego).
 
anonim cytuj
26-10-2023
A więc w połowie jest własnością żony.
Możesz sprzedać/podarować żonie swoją połowę - ale zapytaj w swoim urzędzie komunikacji jak do tego podchodzą, bo znam jeden urząd który robił problemy.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Sprzedaż majątku nabytego w trakcie trwania wspólności majątkowej, nawet jeśli jest zarejestrowany tylko na jedną z osób, dotyczy majątku wspólnego. Co oznacza, że w rzeczywistości obie strony, zarówno mąż, jak i żona, mają w nim równy udział.

Umowa zakupu pojazdu.


Samo posiadanie umowy zakupu na jedno z małżonków nie wyłącza drugiego małżonka z praw do tego majątku, jeżeli został on nabyty za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej.

Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.


Rejestracja pojazdu na jednego z małżonków nie oznacza, że jest on jego wyłączną własnością. Jeśli pojazd został zakupiony za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej, obaj małżonkowie są właścicielami.

A więc w połowie jest własnością żony.


Dokładnie tak. Pomimo że pojazd jest zarejestrowany na jedno z małżonków, jeśli został nabyty za wspólne środki, obaj małżonkowie mają do niego równe prawa.

Jeśli chodzi o sprzedaż takiego pojazdu żonie, to można dokonać transakcji dotyczącej udziału męża w tym majątku, sprzedając jej swoją połowę. Jednakże takie działanie może napotkać na trudności w urzędzie komunikacji podczas zmiany własności pojazdu. Warto więc wcześniej skonsultować się z lokalnym urzędem w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Komornik a spadek.
Moi rodzice chcą przepisać na mnie mieszkanie, tylko nie wiedzą w jaki sposób (tzn. spadek ,za opiekę...itd.). Niestety mam zajęcie komornicze dość duże, mam dwójkę dzieci. Co zrobić żeby nie stracić mieszkania po śmierci rodziców....
Czy pracodawca może mnie zmusić do nadgodzin?
Dobry wieczór mam jedno pytanie. Otóż u mnie w pracy non stop brakuje ludzi, sytuacja ciągnie się od jakiegoś roku, cały czas robimy za dwóch robotę. Czy jeśli muszę odebrać dziecko ze szkoły do 16:30 czy pracodawca może mnie zmusić do nadgodzin? Dodam że to nie jest cały czas tylko np. 1 tydzień w miesiącu kiedy mąż ma popołudniówki....
Kiedy ma miejsce zasiedzenie udziału w nieruchomości?
Nieruchomość leśna stanowi współwłasność kilkudziesięciu osób. Część osób jest właścicielami, a część posiadaczami samoistnymi tej nieruchomości. Każda z tych osób posiada określoną część ułamkową w całej nieruchomości. Zmarł jeden z posiadaczy samoistnych tej nieruchomości, pozostawiając kilku spadkobierców. Czy jest możliwość aby jeden ze spadkobierców zasiedział udziały pozostałych spadkobierców tego samoistnego posiadacza ? Wiedząc, że nie mo...
Likwidacja stanowiska pracy.
Zostałem zwolniony z pracy po 16 latach z uwagi na "znaczne pogorszenie warunków ekonomicznych powodujących konieczność likwidacji stanowiska pracy". Zapytałem pracodawcę, czy w związku z tym przysługuje mi odprawa. Zostałem poinformowany, że nie i że obowiązuje mnie 3-miesięczyny okres wypowiedzenia, za który otrzymam wynagrodzenie i nie zostałem zwolniony ze świadczenia pracy w tym okresie. Dodatkowo, jeżeli to ma jakieś znaczenie, ...

Wyszukiwarka