Sprzedaż pojazdu.

W trackie trwania małżeństwa i posiadania wspólności majątkowej mogę sprzedać swój pojazd żonie? Jak wygląda to od strony prawnej?
anonim cytuj
26-10-2023
Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie? Kiedy kupiony? Za jakie środki?
Tak - możesz sprzedać.
 
anonim cytuj
26-10-2023
1. Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie?
Umowa zakupu pojazdu.
2. Kiedy kupiony?
Kupiony dwa lata temu.
3. Za jakie środki?
Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Pana żona i Pan możecie zbyć (sprzedać, darować) pojazd stanowiący majątek wspólny pana żonie do jej majątku osobistego (sporne ale akceptowane o ile nie jest to jedyny lub przeważający składnik majątku wspólnego).
 
anonim cytuj
26-10-2023
A więc w połowie jest własnością żony.
Możesz sprzedać/podarować żonie swoją połowę - ale zapytaj w swoim urzędzie komunikacji jak do tego podchodzą, bo znam jeden urząd który robił problemy.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Sprzedaż majątku nabytego w trakcie trwania wspólności majątkowej, nawet jeśli jest zarejestrowany tylko na jedną z osób, dotyczy majątku wspólnego. Co oznacza, że w rzeczywistości obie strony, zarówno mąż, jak i żona, mają w nim równy udział.

Umowa zakupu pojazdu.


Samo posiadanie umowy zakupu na jedno z małżonków nie wyłącza drugiego małżonka z praw do tego majątku, jeżeli został on nabyty za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej.

Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.


Rejestracja pojazdu na jednego z małżonków nie oznacza, że jest on jego wyłączną własnością. Jeśli pojazd został zakupiony za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej, obaj małżonkowie są właścicielami.

A więc w połowie jest własnością żony.


Dokładnie tak. Pomimo że pojazd jest zarejestrowany na jedno z małżonków, jeśli został nabyty za wspólne środki, obaj małżonkowie mają do niego równe prawa.

Jeśli chodzi o sprzedaż takiego pojazdu żonie, to można dokonać transakcji dotyczącej udziału męża w tym majątku, sprzedając jej swoją połowę. Jednakże takie działanie może napotkać na trudności w urzędzie komunikacji podczas zmiany własności pojazdu. Warto więc wcześniej skonsultować się z lokalnym urzędem w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Opuszczenie domu.
Jestem właścicielem nieruchomości od niedawna, kupiłem dom razem z dożywociem kilku domowników i mam problem, co muszę zrobić żeby wywalić osobę niezameldowana, której sobie nie życzę oraz osobę zameldowana oczywiście nie przeze mnie, czy mam iść na policję i zgłosić że ta osoba ma opuścić ten dom czy co?...
Pozew o zachowek.
Złożyłem pozew o zachowek. Została nadana sygnatura akt. Zostałem wezwany do uzupełnienia braków w pozwie, nie zdążę zrobić tego w terminie, bo nie wiem jak się za to zabrać. Zapewne pozew zostanie odrzucony. Czy będę miał szansę złożyć pozew jeszcze raz w komplecie czy zostanie oddalony?...
394kpc
If adjuvant treatment includes OFS, current recommendations favor an aromatase inhibitor over tamoxifen viagra vs levitra gonorrhoeae isolates in the EU EEA have emerged for ceftriaxone, cefixime and azithromycin between 2016 and 2019...
Czy można komuś oddać swoją część działki bez udziału wszystkich współwłaścicieli?
Znajoma ma działkę która ma chyba 5 współwłaścicieli. Czy może komuś oddać swoją część bez udziału wszystkich współwłaścicieli? Czy może oddać jednemu z współwłaścicieli ale bez jego obecności u notariusza?...

Wyszukiwarka