Sprzedaż pojazdu.

W trackie trwania małżeństwa i posiadania wspólności majątkowej mogę sprzedać swój pojazd żonie? Jak wygląda to od strony prawnej?
anonim cytuj
26-10-2023
Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie? Kiedy kupiony? Za jakie środki?
Tak - możesz sprzedać.
 
anonim cytuj
26-10-2023
1. Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie?
Umowa zakupu pojazdu.
2. Kiedy kupiony?
Kupiony dwa lata temu.
3. Za jakie środki?
Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Pana żona i Pan możecie zbyć (sprzedać, darować) pojazd stanowiący majątek wspólny pana żonie do jej majątku osobistego (sporne ale akceptowane o ile nie jest to jedyny lub przeważający składnik majątku wspólnego).
 
anonim cytuj
26-10-2023
A więc w połowie jest własnością żony.
Możesz sprzedać/podarować żonie swoją połowę - ale zapytaj w swoim urzędzie komunikacji jak do tego podchodzą, bo znam jeden urząd który robił problemy.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Sprzedaż majątku nabytego w trakcie trwania wspólności majątkowej, nawet jeśli jest zarejestrowany tylko na jedną z osób, dotyczy majątku wspólnego. Co oznacza, że w rzeczywistości obie strony, zarówno mąż, jak i żona, mają w nim równy udział.

Umowa zakupu pojazdu.


Samo posiadanie umowy zakupu na jedno z małżonków nie wyłącza drugiego małżonka z praw do tego majątku, jeżeli został on nabyty za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej.

Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.


Rejestracja pojazdu na jednego z małżonków nie oznacza, że jest on jego wyłączną własnością. Jeśli pojazd został zakupiony za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej, obaj małżonkowie są właścicielami.

A więc w połowie jest własnością żony.


Dokładnie tak. Pomimo że pojazd jest zarejestrowany na jedno z małżonków, jeśli został nabyty za wspólne środki, obaj małżonkowie mają do niego równe prawa.

Jeśli chodzi o sprzedaż takiego pojazdu żonie, to można dokonać transakcji dotyczącej udziału męża w tym majątku, sprzedając jej swoją połowę. Jednakże takie działanie może napotkać na trudności w urzędzie komunikacji podczas zmiany własności pojazdu. Warto więc wcześniej skonsultować się z lokalnym urzędem w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Urlop na czas pobytu w sanatorium
Dostałem skierowanie do sanatorium, czy pracodawca może mi odmówić udzielenia urlopu? Mam 11 dni urlopu wypoczynkowego, potrzebuje jeszcze 4 dni urlopu bezpłatnego. ...
Odszkodowanie z ZUS.
Dzień dobry. Chciałam się zapytać czy można złożyć do ZUS o odszkodowanie za załamanie " dalszej nasady kości promieniowej ręki" zwolnienie z pracy na okres 2 miesięcy.. w pracy podpisana umowa zlecenie wypadek nie zdążył się w pracy, a na prywatnej posesji....
kolizja - nowe dowody
Brałam udział w kolizji, w której policja stwierdziła moje sprawstwo i zarzuciła mi wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. Nie przyjęłam mandatu. Dzień później pozyskałam nagranie z kamery monitoringu, z którego wynika wina tego drugiego kierowcy. Złożyłam nagranie na Policji i złożyłam wyjaśnienia. Policja stwierdziła, że faktycznie popełnili błąd, ale nic nie może już zrobić i i tak musi skierować sprawę do Sądu, który mnie uniewinni. Co mogę zrobić...
Nowa umowa o prace na zwolnieniu lekarskim
Pracuje w oparciu umowy o pracę w firmie x, ale aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim trzydniowym. Czy podczas tego zwolnienia lekarskiego mogę podpisać umowę zlecenie z inną firmą niż w tej w której pracuję? Umowa jest podpisywana na odległość. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemne konsekwencje?...

Wyszukiwarka