Sprzedaż pojazdu.

W trackie trwania małżeństwa i posiadania wspólności majątkowej mogę sprzedać swój pojazd żonie? Jak wygląda to od strony prawnej?
anonim cytuj
26-10-2023
Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie? Kiedy kupiony? Za jakie środki?
Tak - możesz sprzedać.
 
anonim cytuj
26-10-2023
1. Ten pojazd jest TYLKO twój na jakiej podstawie?
Umowa zakupu pojazdu.
2. Kiedy kupiony?
Kupiony dwa lata temu.
3. Za jakie środki?
Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Pana żona i Pan możecie zbyć (sprzedać, darować) pojazd stanowiący majątek wspólny pana żonie do jej majątku osobistego (sporne ale akceptowane o ile nie jest to jedyny lub przeważający składnik majątku wspólnego).
 
anonim cytuj
26-10-2023
A więc w połowie jest własnością żony.
Możesz sprzedać/podarować żonie swoją połowę - ale zapytaj w swoim urzędzie komunikacji jak do tego podchodzą, bo znam jeden urząd który robił problemy.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Sprzedaż majątku nabytego w trakcie trwania wspólności majątkowej, nawet jeśli jest zarejestrowany tylko na jedną z osób, dotyczy majątku wspólnego. Co oznacza, że w rzeczywistości obie strony, zarówno mąż, jak i żona, mają w nim równy udział.

Umowa zakupu pojazdu.


Samo posiadanie umowy zakupu na jedno z małżonków nie wyłącza drugiego małżonka z praw do tego majątku, jeżeli został on nabyty za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej.

Wspólne środki, zarejestrowany tylko na mnie.


Rejestracja pojazdu na jednego z małżonków nie oznacza, że jest on jego wyłączną własnością. Jeśli pojazd został zakupiony za wspólne środki w trakcie trwania wspólności majątkowej, obaj małżonkowie są właścicielami.

A więc w połowie jest własnością żony.


Dokładnie tak. Pomimo że pojazd jest zarejestrowany na jedno z małżonków, jeśli został nabyty za wspólne środki, obaj małżonkowie mają do niego równe prawa.

Jeśli chodzi o sprzedaż takiego pojazdu żonie, to można dokonać transakcji dotyczącej udziału męża w tym majątku, sprzedając jej swoją połowę. Jednakże takie działanie może napotkać na trudności w urzędzie komunikacji podczas zmiany własności pojazdu. Warto więc wcześniej skonsultować się z lokalnym urzędem w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Towar niezgodny z opisem.
Zakupiłem telefon na Allegro, nie była to aukcja tylko zwykłe kup teraz. Poniżej wklejam dokładny opis aukcji: "Mam do sprzedania świetny telefon jakim jest LG G2. Telefon użytkowałem przez 10 miesięcy. Zakupiony został przeze mnie w polskim sklepie. Posiadam fakturę VAT oraz 13 miesięczną gwarancję. Telefon sprzedaję z racji zakupu innego modelu. Urządzenie chodzi płynnie, nie zawiesza się, ogólnie jest sprawne w 100%. Jego stan oceniam na...
Odrzucenie spadku po zmarłym.
Witam. Będę pisała do sądu pismo z prośbą o zrzeczenie się spadku w imieniu syna po dziadku. Czy jest może ktoś to by mi podpowiedział w jaki sposób mam takie pismo napisać, byłabym ogromnie wdzięczna....
Alimenty z Funduszu Alimentacyjnego, a ślub z nowym partnerem.
Witam chciałam się zapytać czy jak pobieram z funduszu alimentacyjnego alimenty na dzieci to czy jak wezmę ślub z partnerem który nie jest ojcem dzieci moich to już nie będą się należały?...
Zwrot kaucji.
31 października wygasła nam umowa najmu. Wpłacone było 3000 zł kaucji. Zapis w umowie mówi, ze wynajmujący ma 31 dni na oddanie kaucji. Został spisany protokół w mieszkaniu było wszystko w porządku kaucja miała być zwrócona w całości. Pojawił się jednak problem z rozliczeniem czynszu. Spisane zostały liczniki, ale spółdzielnia nie zrobi teraz rozliczenia, dopiero w kwietniu 2024 roku. Właściciel stwierdził, ze może oddać nam teraz 2000 kaucji, a ...

Wyszukiwarka