Czy mogę zrzec się długu oraz spadku za życia mamy? (mama jeszcze żyję)

Dzień dobry bardzo proszę o poradę, otóż moja mama ma spore długi, czy jest szansa bym mogła teraz za życia bo mama żyje zrzec się jako córka długu oraz spadku? I czy ja jako matka mojej nieletniej córki (13lat) też mogę złożyć u notariusza dokument zrzekający się długów które przechodzą na nią w przyszłości?
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Istnieje coś takiego jak zrzeczenie się dziedziczenia. U notariusza podpisuje się stosowną umowę między Panią a matką, więc musicie być obie. Standardowo zrzeczenie się dziedziczenia obejmuje też dalszych zstępnych.
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Istnieje coś takiego jak zrzeczenie się dziedziczenia. U notariusza podpisuje się stosowną umowę między Panią a matką, więc musicie być obie. Standardowo zrzeczenie się dziedziczenia obejmuje też dalszych zstępnych.

Czyli będę też mogła wydziedziczyć córkę odrazu tak? Bez sprawy w sądzie?
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Czyli będę też mogła wydziedziczyć córkę odrazu tak? Bez sprawy w sądzie?

Wystarczy, że Pani zrzeknie się dziedziczenia. Obejmie to od razu i Pani córkę.
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Wystarczy, że Pani zrzeknie się dziedziczenia. Obejmie to od razu i Pani córkę.

Dziękuję bardzo! A proszę mi jeszcze powiedzieć czy prawnuki też dziedziczą długi?
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Dziękuję bardzo! A proszę mi jeszcze powiedzieć czy prawnuki też dziedziczą długi?

Ustawowo, jeśli będą poczęte w chwili śmierci spadkodawcy, to tak. Ale jeśli będzie zrzeczenie się dziedziczenia, to też ich obejmie.
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
U notariusza podpisać umowę o niedziedziczeniu po śmierci ,masz święty spokój Ty i następne pokolenia
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
U notariusza podpisać umowę o niedziedziczeniu po śmierci ,masz święty spokój Ty i następne pokolenia

a jaki może być tego koszt?
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
a jaki może być tego koszt?

Nie pamiętam dokładnie ale nie drogo ,po prostu nie mogę dokładnie odpowiedzieć niema mnie W domu nie Mam tego aktu przy sobie ,ale warto.
W necie piszą 200 zł + podatek 23 %
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś

Sugerowane Tematy

upierdliwa babcia
Witam, mam z rodziną problem, chodzi matkę mojego ojca która mieszka z nami w domu i nigdy nie dokładała się do rachunków takich jak światło woda śmieci i nadal nie chce, ogólnie robi wszystkim nam pod górkę czyli po prostu na złość i nie chodzi tu tylko o rachunki. Co W takiej sytuacji zrobić?...
Ustawa śmieciowa, zgłoszenie ilości osób zamieszkałych.
Witam. Mam pytanie. Ustawa śmieciowa, zgłoszenie ilości osób zamieszkałych. Pod swoim adresem zamieszkania jestem raptem 1.5 dnia w tygodniu. Reszta 5.5 dnia to praca w delegacji. Czy muszę nadal płacić za śmieci ? Czy jest możliwość zwolnienia z tego obowiązku? Jakaś ustawa, przepis.......
rozwiązanie umowy przedstępnej
Witam. Wynajęłam mieszkanie niepełnoletniego syna do dnia 30.09.2021 r. za zgodą Sądu. Syn w mojej obecności ( ja umowę pisałam, jeśli to ważne) podpisał przedwstępną umowę najmu od dnia1.10.2021 r do dnia 31.07.2022r, umowa najmu miała być podpisana 6.10.2021 r. - wtedy syna będzie pełnoletni. Dzisiaj powiedział lokatorom, że mają 3 dni na wyprowadzkę. Jakie konsekwencje mogą go czekać? Co lokatorzy mają/ mogą zrobić z nie dotrzymaniem umowy? ...
Udostępniłam auto koledze i on dostał mandat
Proszę o poradę! Mojemu sąsiadowi udostępniłam auto, niestety stanął na zakazie zatrzymania i ja dostałam mandat, przesłałam straży miejskiej jego dane żeby go zapłacił ale jak się okazało on przebywa teraz za granicą nie wiadomo na jak długo i nie może odebrać tego mandatu. Chciałabym zapłacić ten mandat tylko nie wiem jak to teraz odwrócić. Z góry dziękuję za pomoc...

Wyszukiwarka