Przyznanie sądownie alimentów na matkę i dziecko,

Witam.
Mam pytanie, mam znajomego który jest z żoną po separacji, dostał pozew o rozwód. Ma z kobietą dziecko w wieku przedszkolnym. Przesyłał jej pieniądze dobrowolnie na dziecko- alimenty. 400 zł. Ona podniosła ta kwotę przez adwokata i ma jej wysyłać 300 zł na nią i resztę na dziecko wychodzi ok. Tysiąca złotych. Z tym że sąd przyznał jej tą kwotę od września , a dokumenty mu przyszły w październiku. Kobieta chce aby zapłacił jej zaległe pieniądze do końca miesiąca - dwa tygodnie. Grozi mu że jeśli nie otrzyma przyznanych jej pieniędzy to wyślę na niego komornika. Czy on może się odwołać.? Od decyzji, czy faktycznie przyjdzie komornik i zabierze jakąś rzecz na wskazana kwotę w dokumentach. Jaką kwotę powinna dostawać ta kobieta na dziecko?
anonim cytuj
21-11-2022
Musi płacić więc od września. W każdej chwili kobieta może się zgłosić do komornika, a wtedy oprócz alimentów dojdą jeszcze koszty komornicze. Na postanowieniu sądu jest na pewno napisane do kiedy przysługiwał termin na odwołanie i do tego terminu można się było odwołać.
 
anonim cytuj
21-11-2022
Na odwołanie to czas już minął, teraz należy płacić alimenty od ich zasądzenia, czyli od września.
 
anonim cytuj
21-11-2022
Czy on może się odwołać.?

Decyzja sądu w sprawie alimentów jest wiążąca. Jeśli termin na odwołanie od wyroku już upłynął, to decyzja jest ostateczna. Jeśli jednak termin na odwołanie nie upłynął, strona może skierować środek odwoławczy do właściwego sądu. W takiej sytuacji warto zapoznać się z treścią postanowienia sądu, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie są przesłanki i terminy.

faktycznie przyjdzie komornik i zabierze jakąś rzecz na wskazana kwotę w dokumentach.

Jeśli alimenty nie zostaną opłacone w wyznaczonym terminie, wierzyciel (w tym przypadku kobieta) może wystąpić do komornika z wnioskiem o wszczęcie egzekucji. Komornik może zająć zarówno wynagrodzenie, jak i inne składniki majątku dłużnika, aby zaspokoić roszczenie wierzyciela. Należy pamiętać, że do kwoty zaległych alimentów mogą zostać doliczone koszty egzekucyjne, co zwiększy łączne zadłużenie.

Jaką kwotę powinna dostawać ta kobieta na dziecko?

Kwotę alimentów na dziecko ustala sąd, biorąc pod uwagę potrzeby dziecka oraz możliwości zarobkowe i majątkowe rodziców. Jeśli sąd przyznał kobieta i dziecko łącznie tysiąc złotych, z czego 300 zł na matkę i reszta na dziecko, to na dziecko przysługuje 700 zł. Jednakże każdy przypadek jest indywidualny, więc kwota ta mogła być ustalona w oparciu o konkretną sytuację życiową rodziny. Ważne jest przestrzeganie postanowienia sądu oraz regularne opłacanie zasądzonej kwoty alimentów.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Odwieszenie kary w zawieszeniu.
Witam mam pytanie mąż miał karę w zawieszeniu za kradzież 2 na 5 lat minęły 4 lata i zostało skazany za pobicie na 10 miesięcy napisał o dozór elektroniczny i dzisiaj dostał zawiadomienie o posiedzeniu w sprawie wcześniejszej kary zawieszenia moje pytanie brzmi czy ma jakieś szanse ze mu nie odwiesza tamtej kary dodam że jest jedynym żywicielem rodziny a mamy syna małego....
Czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu?
Witam. 1.czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu? (18 -latka wyrzucona z domu boi się sama odebrać swoje rzeczy ) Uczy się została bez grosza i dachu.(18 lat skończyła w czerwcu) Czy może starać się o alimenty co ma zrobić od czego zacząć?...
Wyrok bez dowodów.
Witam mam krótkie pytanie. Za kilka dni ma zostać ogłoszony wyrok w sprawie o zapłatę. Zostałem pozwany o zapłatę. Powód nie miał żadnych dowodów na rzekoma pożyczkę. Sprawa ciągnęła się 3 miesiące. Byli wzywani świadkowie moi oraz powoda. Obie strony były tez przesłuchiwane. Powód gubił się w zeznaniach a mimo wszystko Sędzia patrzy na mnie dziwnie jak na złodzieja. Wyrok miał zostać ogłoszony już w ubiegłym miesiącu ale Sędzia zdecydowała ze og...
jak wygląda sprawa alimentacji gdy dziecko ma 18 lat
Witam. Chciałam się upewnić jak wygląda sprawa alimentacji gdy dziecko ma 18 lat i przeniosło się do szkoły zaocznej. Jednocześnie chce podjąć pracę. Czytałam że nie zwalnia to ojca z płacenia alimentów jednak nie mam pewności. Proszę o informację ...

Wyszukiwarka