Spadek - testament.

Siostra mojego dziadka zmarła ponad pół roku temu, jest testament w którym przepisała na mnie mieszkanie. Żyjącymi krewnymi są: siostra zmarłej(Irena) oraz dzieci zmarłego również brata (Grzegorz i Sławek). Jakie dokumenty oraz w ilu egzemplarzach muszę złożyć w sądzie o otwarcie sprawy o spadek?
anonim cytuj
26-10-2023
Jakie dokumenty oraz w ilu egzemplarzach muszę złożyć w sądzie o otwarcie sprawy o spadek?

Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku do sądu rejonowego właściwego miejscowo ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania siostry pani dziadka. Cztery egzemplarze, opłata sądowa 105 złotych. Do jednego egzemplarza należy dołączyć oryginał (lub wypis) testamentu oraz oryginały odpisów aktów stanu cywilnego a do pozostałych kserokopię testamentu i kserokopie odpisów aktów stanu cywilnego. Z odpisów aktów stanu cywilnego potrzebne będą - pani akt urodzenia bądź małżeństwa, akt zgonu zmarłej, akt zgonu zmarłego brata, akty urodzenia lub małżeństwa żyjących krewnych. Każdy z egzemplarzy trzeba podpisać imieniem i nazwiskiem. Jeżeli nie dysponuje Pani testamentem to we wniosku trzeba wskazać kto nim dysponuje i gdzie ta osoba zamieszkuje.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Czy cztery egzemplarze mają być takie same? Chodzi mi dokładnie czy na każdym mam się sama podpisać i na każdym z osobna wypisać wszystkich poinformanych czy z osobna np. Sławek, Grzegorz i Irena ?
 
anonim cytuj
26-10-2023
Czy cztery egzemplarze mają być takie same?

Tak.
Chodzi mi dokładnie czy na każdym mam się sama podpisać i na każdym z osobna wypisać wszystkich poinformanych czy z osobna np. Sławek, Grzegorz i Irena ?

Na każdym trzeba się podpisać. Na każdym wymienić wszystkich uczestników. Sąd sam rozdzieli egzemplarze pomiędzy uczestników - nie trzeba każdego egzemplarza oznaczać, że przeznaczony jest dla konkretnej osoby.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Jakie dokumenty oraz w ilu egzemplarzach muszę złożyć w sądzie o otwarcie sprawy o spadek?


Zgodnie z polskim prawem spadkowym wniosek o stwierdzenie nabycia spadku należy skierować do sądu rejonowego właściwego miejscowo ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy. W skład dokumentacji, którą musisz dostarczyć, wchodzą:

Oryginał testamentu bądź jego wypis.
Odpisy aktów stanu cywilnego zmarłej.
Odpisy aktów stanu cywilnego zmarłego brata.
Twoje akty urodzenia bądź małżeństwa.
Akty urodzenia lub małżeństwa żyjących krewnych: Irena, Grzegorz i Sławek.
Wszystkie dokumenty powinny być dostarczone w czterech egzemplarzach. Do jednego z tych egzemplarzy dołącz oryginały wymienionych dokumentów, a do pozostałych trzech - kserokopie. Każdy egzemplarz musi być opatrzony Twoim podpisem. Opłata sądowa wynosi 105 złotych.

Odpowiedź na Post 3:
Czy cztery egzemplarze mają być takie same?


Dokładnie, wszystkie cztery egzemplarze wniosku powinny być identyczne.

Chodzi mi dokładnie czy na każdym mam się sama podpisać i na każdym z osobna wypisać wszystkich poinformanych czy z osobna np. Sławek, Grzegorz i Irena ?


Tak, każdy egzemplarz wniosku musi być podpisany przez Ciebie. Ponadto na każdym egzemplarzu powinni być wymienieni wszyscy uczestnicy postępowania, w tym Irena, Grzegorz i Sławek. Nie musisz indywidualnie oznaczać każdego egzemplarza dla konkretnej osoby - sąd zajmie się odpowiednim rozdzielaniem dokumentów pomiędzy uczestnikami postępowania.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

trudno usuwalne naklejki
Dzień dobry, pod jaki paragraf podchodzi przyklejenie komuś trudno usuwalnej naklejki na samochód (szybę) zaparkowany w niewłaściwym miejscu?...
Sprawa o podział majątku.
Witam mam pytanie ,jestem po rozwodzie już 1,5 roku i toczy się sprawa o podział majątku ,chodzi o dom którego jesteśmy współwłaścicielami, kupiony przez ślubem .W domu mieszkam ja razem z dziećmi . Były mąż żąda takiej kwoty żeby go spłacić na którą mnie nie stać . Dom był wystawiony przez jakiś czas ale odezwała się jedna osoba i kwota taka śmieszna że jak się podzielimy to nie starczy nawet na kawalerkę do remontu. Czy były mąż może wyrzucić m...
Jak wygląda prawnie reklamacja drzwi wejściowych.
Proszę o poradę. Jak wygląda prawnie reklamacja drzwi wejściowych. Miesiąc temu mama wymieniła drzwi,miała wątpliwości co do wykonanej usługi,ale pan zapewniał,że drzwi muszą się wyrobić. Teraz ma problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi,musi je szarpać ,bo inaczej nie idzie normalnie ich użytkować.Szef robotników,którzy robili drzwi zbywa mamę,umawia się,ale nikt dalej nie przyjeżdża. Mama posiada dowód zakupu,ale nie jest to ani faktura ani...
Zatrudnienie po okresie próbnym 3 miesięcznym.
Dzień dobry, Umowa o pracę na okres próbny do dzisiaj. W umowie zawarto że po okresie próbnym strony postanawiając zawrzeć umowę na czas określony powyżej 12 miesięcy. Czy jeżeli do dzisiaj nie otrzymałam wypowiedzenia to pracodawca jest zobowiązany do tego żeby dać mi kolejną umowę? Wiem że tak logicznie wynika z tej umowy, ale w Polsce chyba bywa różnie. Dodatkowo jak to się ma do dalszego zatrudnienia nawet jeżeli kolejna umowa została by...

Wyszukiwarka