Szkoła wystąpiła do Sądu Rodzinnego.

Witam mam pytanie, jeśli szkoła wystąpiła do sądu rodzinnego o nienależycie wykonywaną władzę rodzicielską ponieważ dziecko jest problemowe ( nazywając rzecz po imieniu Pyskate) i sąd nie znalazł przesłanek dla tego wniosku. Uznał że nie widzi tu żadnego argumentu który wskazywała by na winę rodziców. Czy w takim przypadku mogę wystąpić przeciwko szkole o " szykanowanie " mojej rodziny, czy też bezpodstawne pomówienia? Śmiem twierdzić że pani dyrektor uwzięła się na dziecko i robi wszystko aby mi i dziecku utrudnić zycie .
Ps. Uprzedzę wszystkie wypowiedzi , tak wychowuje jak najlepiej i tłumacze dziecku że ma mieć szacunek do starszych i w domu z takim zachowaniem nie mamy problemu .
anonim cytuj
26-10-2023
Przepraszam ale nie wierzę że „pani dyrektor uwzięła się na dziecko”. Bezpodstawnie szkoła nie zgłasza takich spraw.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Tez mi się tak wydaje. Jeśli dziecko utrudnia nauczycielom prace to szkoła musi jakoś reagować bo nauczyciel nie ma tylko tego jednego pod opieka a cala klasę. Stawianie w kątach i klęczenie na grochu to stare czasy. Teraz trzeba działać prawnie. Jeśli dziecko nie słucha nauczyciela i nie ma autorytetu w szkole to można założyć ze nie słucha tez rodziców i nie ma autorytetu w domu. Sad i psychologowie maga to wyjaśnić. To co rodzic widzi i mówi bardzo często mija się z prawda.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Wyślij dziecko do psychologa, do poradni dowiesz się co tak dziecku naprawdę jest ,skoro szkoła sprawę dała do sądu to musiała mieć powód, nie pasuje ci ucz dziecko sama w domu lub szkołę zmień.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Witam mam pytanie, jeśli szkoła wystąpiła do sądu rodzinnego o nienależycie wykonywaną władzę rodzicielską ponieważ dziecko jest problemowe ( nazywając rzecz po imieniu Pyskate) i sąd nie znalazł przesłanek dla tego wniosku. Uznał że nie widzi tu żadnego argumentu który wskazywała by na winę rodziców. Czy w takim przypadku mogę wystąpić przeciwko szkole o " szykanowanie " mojej rodziny, czy też bezpodstawne pomówienia?


W odniesieniu do Pańskiego pytania:

Skoro Sąd Rodzinny nie znalazł podstaw do zarzutów niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej, wówczas można podjąć kroki przeciwko instytucji, która wystąpiła z takim wnioskiem. Może to być podstawa do wystąpienia z roszczeniem o naprawienie szkody, która została wyrządzona na skutek niesłusznego wniosku.

Można rozważyć podjęcie kroków prawnych w oparciu o art. 23 Kodeksu cywilnego, który mówi o ochronie dóbr osobistych, a w szczególności dobra osobistego w postaci dobrego imienia.

Wskazane byłoby zgromadzenie dowodów potwierdzających, że działało to na szkodę Państwa i Państwa dziecka oraz że skutkowało konkretnymi negatywnymi konsekwencjami dla rodziny.

Ważne jest, aby pamiętać, że składanie doniesienia do sądu rodzinnego nie jest samo w sobie bezprawne, jeżeli było dokonane w dobrej wierze i w celu ochrony dobra dziecka. Jednakże, jeżeli można udowodnić, że miało to charakter szykanujący, bezpodstawny lub wynikało z innych nieuprawnionych powodów, istnieje podstawa do wystąpienia przeciwko szkole.

Mam nadzieję, że przedstawione informacje przyniosą pewność co do możliwości podjęcia dalszych kroków prawnych w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Rezygnacja z kupna działki budowlanej.
Dzień dobry, zdecydowałem się na kupno działki budowlanej. Z właścicielem działki ustaliliśmy już cenę. Mieliśmy też ustalony termin podpisania umowy notarialnej. Wszystko było w zasadzie gotowe. Niestety z przyczyn osobistych musiałem zrezygnować z kupna tej działki. Właściciel grozi mi sądem za to, że zrezygnowałem, a się "umawialiśmy" i że przeze mnie "stracił ponad tydzień czasu". Czy w związku z tym, właściciel będzie mia...
zwrócenie kosztów za szkolenie
Czy pracodawca ma prawo żądać zwrócenia kosztów za szkolenie? Poszłam do nowej pracy i na samym początku przeszłam 19h "szkolenia" (miało być 14h), pokazywano mi wtedy co i gdzie znajduje się w miejscu pracy oraz jak obsługiwać kase fiskalną. Powiedziano mi, że za owe szkolenie będę miała zapłacone jak za normalne godziny pracy ale gdy odejdę w ciągu 3msc. to będę musiała zwrócić za nie koszta. Czy istnieje takie prawo, aby pracodawca...
Urlop na poszukiwanie pracy.
Kto wskazuje termin wykorzystania urlopu na poszukiwanie pracy? Czy pracodawca w decyzji o wypowiedzeniu ma prawo arbitralnie zarządzić, w jakie dni pracownik ma ten urlopu wykorzystać? Czy pracownik może skutecznie domagać się zmiany tych terminów?...
Wspólnoty mieszkaniowe.
Witam, WM powstają w określonych ustawą okolicznościach i z mocy prawa. Muszą wtedy dokonać pewnych czynności (NIP, konto, zarząd, etc.). Czy, wzgl. kto może/ma prawo kontrolować czy te czynności zostały dokonane ?...

Wyszukiwarka