Szkoła wystąpiła do Sądu Rodzinnego.

Witam mam pytanie, jeśli szkoła wystąpiła do sądu rodzinnego o nienależycie wykonywaną władzę rodzicielską ponieważ dziecko jest problemowe ( nazywając rzecz po imieniu Pyskate) i sąd nie znalazł przesłanek dla tego wniosku. Uznał że nie widzi tu żadnego argumentu który wskazywała by na winę rodziców. Czy w takim przypadku mogę wystąpić przeciwko szkole o " szykanowanie " mojej rodziny, czy też bezpodstawne pomówienia? Śmiem twierdzić że pani dyrektor uwzięła się na dziecko i robi wszystko aby mi i dziecku utrudnić zycie .
Ps. Uprzedzę wszystkie wypowiedzi , tak wychowuje jak najlepiej i tłumacze dziecku że ma mieć szacunek do starszych i w domu z takim zachowaniem nie mamy problemu .
anonim cytuj
26-10-2023
Przepraszam ale nie wierzę że „pani dyrektor uwzięła się na dziecko”. Bezpodstawnie szkoła nie zgłasza takich spraw.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Tez mi się tak wydaje. Jeśli dziecko utrudnia nauczycielom prace to szkoła musi jakoś reagować bo nauczyciel nie ma tylko tego jednego pod opieka a cala klasę. Stawianie w kątach i klęczenie na grochu to stare czasy. Teraz trzeba działać prawnie. Jeśli dziecko nie słucha nauczyciela i nie ma autorytetu w szkole to można założyć ze nie słucha tez rodziców i nie ma autorytetu w domu. Sad i psychologowie maga to wyjaśnić. To co rodzic widzi i mówi bardzo często mija się z prawda.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Wyślij dziecko do psychologa, do poradni dowiesz się co tak dziecku naprawdę jest ,skoro szkoła sprawę dała do sądu to musiała mieć powód, nie pasuje ci ucz dziecko sama w domu lub szkołę zmień.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Witam mam pytanie, jeśli szkoła wystąpiła do sądu rodzinnego o nienależycie wykonywaną władzę rodzicielską ponieważ dziecko jest problemowe ( nazywając rzecz po imieniu Pyskate) i sąd nie znalazł przesłanek dla tego wniosku. Uznał że nie widzi tu żadnego argumentu który wskazywała by na winę rodziców. Czy w takim przypadku mogę wystąpić przeciwko szkole o " szykanowanie " mojej rodziny, czy też bezpodstawne pomówienia?


W odniesieniu do Pańskiego pytania:

Skoro Sąd Rodzinny nie znalazł podstaw do zarzutów niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej, wówczas można podjąć kroki przeciwko instytucji, która wystąpiła z takim wnioskiem. Może to być podstawa do wystąpienia z roszczeniem o naprawienie szkody, która została wyrządzona na skutek niesłusznego wniosku.

Można rozważyć podjęcie kroków prawnych w oparciu o art. 23 Kodeksu cywilnego, który mówi o ochronie dóbr osobistych, a w szczególności dobra osobistego w postaci dobrego imienia.

Wskazane byłoby zgromadzenie dowodów potwierdzających, że działało to na szkodę Państwa i Państwa dziecka oraz że skutkowało konkretnymi negatywnymi konsekwencjami dla rodziny.

Ważne jest, aby pamiętać, że składanie doniesienia do sądu rodzinnego nie jest samo w sobie bezprawne, jeżeli było dokonane w dobrej wierze i w celu ochrony dobra dziecka. Jednakże, jeżeli można udowodnić, że miało to charakter szykanujący, bezpodstawny lub wynikało z innych nieuprawnionych powodów, istnieje podstawa do wystąpienia przeciwko szkole.

Mam nadzieję, że przedstawione informacje przyniosą pewność co do możliwości podjęcia dalszych kroków prawnych w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Nakaz eksmisji.
Witam rodzina złożyła nakaz eksmisji bratu, nakaz eksmisji jest w mocy już około pół roku, aczkolwiek brat dogadał się z rodzicami, i rodzice chcieliby wycofać taki nakaz, czy jest to możliwe ? jeżeli tak to proszę niech ktoś podpowie czy są jakieś wzory takich wniosków. Lub ewentualnie jak rodzice mogą wycofać taki wniosek ?...
Urlop ojcowski.
Witam, Pracowałem w firmie X od 01.04.2022 do 30.09.2023r na umowę o pracę. Od 27.09.2023r. Jestem zatrudniony w firmie Y na umowę o pracę na razie na czas określony do 31.12.2024r. W dniu 10.11.2022 urodził mi się syn. Żyje w związku nieformalnym i partnerka przebywa na urlopie macierzyńskim, po urlopie macierzyńskim partnerka wykorzysta zaległy przysługujący jej urlop w firmie, a potem przechodzi na urlop wychowawczy. Ja nic nie brałem kompl...
Czy 14-latek może osobiście odebrać dowód tymczasowy?
Witam serdecznie. Czy 14-latek może osobiście odebrać dowód tymczasowy. Wniosek składała babcia. Ja obecnie przebywam za granicą. Dodam, że babci nie chcą wydać mimo że ma na to notarialne przyzwolenie które razem podpisałyśmy. Twierdzą, że musi odebrać rodzic. Gdzieś wyczytałam.ze syn jednak może,ale potrzebuję potwierdzenia. Może ktoś miał podobna sytuację. ...
urlop - siła wyższa
Czy pracownik, który w pierwszym wniosku o urlop z powodu siły wyższej wybrał na przykład 2 godziny może w kolejnym wniosku wybrać w całości 1 dzień roboczy (8 godzin)....

Wyszukiwarka