Szkoła wystąpiła do Sądu Rodzinnego.

Witam mam pytanie, jeśli szkoła wystąpiła do sądu rodzinnego o nienależycie wykonywaną władzę rodzicielską ponieważ dziecko jest problemowe ( nazywając rzecz po imieniu Pyskate) i sąd nie znalazł przesłanek dla tego wniosku. Uznał że nie widzi tu żadnego argumentu który wskazywała by na winę rodziców. Czy w takim przypadku mogę wystąpić przeciwko szkole o " szykanowanie " mojej rodziny, czy też bezpodstawne pomówienia? Śmiem twierdzić że pani dyrektor uwzięła się na dziecko i robi wszystko aby mi i dziecku utrudnić zycie .
Ps. Uprzedzę wszystkie wypowiedzi , tak wychowuje jak najlepiej i tłumacze dziecku że ma mieć szacunek do starszych i w domu z takim zachowaniem nie mamy problemu .
anonim cytuj
26-10-2023
Przepraszam ale nie wierzę że „pani dyrektor uwzięła się na dziecko”. Bezpodstawnie szkoła nie zgłasza takich spraw.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Tez mi się tak wydaje. Jeśli dziecko utrudnia nauczycielom prace to szkoła musi jakoś reagować bo nauczyciel nie ma tylko tego jednego pod opieka a cala klasę. Stawianie w kątach i klęczenie na grochu to stare czasy. Teraz trzeba działać prawnie. Jeśli dziecko nie słucha nauczyciela i nie ma autorytetu w szkole to można założyć ze nie słucha tez rodziców i nie ma autorytetu w domu. Sad i psychologowie maga to wyjaśnić. To co rodzic widzi i mówi bardzo często mija się z prawda.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Wyślij dziecko do psychologa, do poradni dowiesz się co tak dziecku naprawdę jest ,skoro szkoła sprawę dała do sądu to musiała mieć powód, nie pasuje ci ucz dziecko sama w domu lub szkołę zmień.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Witam mam pytanie, jeśli szkoła wystąpiła do sądu rodzinnego o nienależycie wykonywaną władzę rodzicielską ponieważ dziecko jest problemowe ( nazywając rzecz po imieniu Pyskate) i sąd nie znalazł przesłanek dla tego wniosku. Uznał że nie widzi tu żadnego argumentu który wskazywała by na winę rodziców. Czy w takim przypadku mogę wystąpić przeciwko szkole o " szykanowanie " mojej rodziny, czy też bezpodstawne pomówienia?


W odniesieniu do Pańskiego pytania:

Skoro Sąd Rodzinny nie znalazł podstaw do zarzutów niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej, wówczas można podjąć kroki przeciwko instytucji, która wystąpiła z takim wnioskiem. Może to być podstawa do wystąpienia z roszczeniem o naprawienie szkody, która została wyrządzona na skutek niesłusznego wniosku.

Można rozważyć podjęcie kroków prawnych w oparciu o art. 23 Kodeksu cywilnego, który mówi o ochronie dóbr osobistych, a w szczególności dobra osobistego w postaci dobrego imienia.

Wskazane byłoby zgromadzenie dowodów potwierdzających, że działało to na szkodę Państwa i Państwa dziecka oraz że skutkowało konkretnymi negatywnymi konsekwencjami dla rodziny.

Ważne jest, aby pamiętać, że składanie doniesienia do sądu rodzinnego nie jest samo w sobie bezprawne, jeżeli było dokonane w dobrej wierze i w celu ochrony dobra dziecka. Jednakże, jeżeli można udowodnić, że miało to charakter szykanujący, bezpodstawny lub wynikało z innych nieuprawnionych powodów, istnieje podstawa do wystąpienia przeciwko szkole.

Mam nadzieję, że przedstawione informacje przyniosą pewność co do możliwości podjęcia dalszych kroków prawnych w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Umowa dożywocia.
Hej, Dostałem od wujka propozycję przepisania na mnie mieszkania w formie umowy dożywocia. Wujek chciałby chyba jakąś kwotę i mieszkać tam do śmierci, a potem ja bym to przejął. Tak to zrozumiałem. Wujek ma 88 lat. Ale ma też syna. Nie wiem do końca jak są sformułowane te umowy dożywocia, nie mam doświadczenia w tego typu sprawach. Ogólnie wujek ma kiepski kontakt z synem, dlatego chce przepisać to mieszkanie na mnie. Pytanie, co w takiej umowi...
Czy można zmienić zamki w wynajmowanym mieszkaniu?
Wynajmuję domek jednorodzinny. Mieszkam sama z dziećmi. Czy mogę zmienić zamek z racji, że właściciel podczas mojej nieobecności wchodzi do domu? Mam nagranie na kamerze, że wchodzi gdy mnie nie ma. I czy na posesję podwórka może wejść podczas mojej nieobecności?...
Wydziedziczenie dziecka w testamencie.
Będę sporządzać testament, w którym musze wydziedziczyć syna. Jakich argumentów użyć aby później sąd tego nie podważył....
Pozew
Witam serdecznie, proszę o poradę. W 2019 roku sprzedałam towar przedsiębiorcy Alicji X, prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą Y. Okazało się, że przedsiębiorca zawiesił działalność gospodarczą. Aby pozwać przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą należy do pozwu dołączyć wydruk z CEIDG. W obecnej sytuacji osoba ta nie figuruje w bazie. Jak prawidłowo powinien być skonstruowany pozew do Sądu ?...

Wyszukiwarka