Plan kontaktu z dzieckiem.

Muszę przedstawić do adwokata plan kontaktów. Wiem mniej więcej, jak to ma wyglądać, ale czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy plan, na którym będę się wzorować?
anonim cytuj
26-10-2023
Nie potrzebujesz czyjegoś planu.
Rozpisz sobie po prostu miesiąc- np. co 2 weekendy dziecko u taty, możesz dodać kilka godzin w tygodniu... z noclegiem ... bez noclegi... od której godziny do której...
Dodaj wakacje i święta według siebie.
Jeśli jest duży konflikt to dopisz, że np. dziecko wydawane jest w rzeczach, które ma na sobie. Wszystko inne ma zapewnić ojciec. Fotelik samochodowy ma mieć własny.... albo wszystko dostaje od Ciebie z domu....
W razie choroby dziecko będzie wydawane i ojciec ma zapewnić opiekę według wskazań lekarza itp.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Zazwyczaj jest co 2 weekend licząc od piątku od godziny/odbieranie z placówki (bądź innego wskazanego miejsca gdy zajęć tego dnia nie ma) do niedzieli do godziny.
Jakiś dzień w tygodniu, odbieranie z placówki i odwożenie do domu. Święta: BN, Wielkanoc, ale też np dzień matki/ojca, urodziny dziecka. Zależy od tego czy dogadujecie się czy jest spór.
Jak widać na grupie ludzie potrafią źle interpretować wyrok, czy też robić sobie po złości.
Wakacje- czy po 1 miesiącu u każdego rodzica czy kontakty weekendowe plus dotykowe kilka dni dla rodzica drugoplanowego. Na tym polu też należy uwzględnić różne sytuacje.
Nie wiem w jakim wieku jest dziecko. I jaką wiarę praktykujecie. Można też uwzględnić I komunię świętą. Znam taki przypadek, iż drugi rodzic złożył wniosek do sądu o zmianę weekend na te okoliczność.
I kto odbiera dziecko kto odwozi - istotne gdy między rodzicami jest spory dystans.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Muszę przedstawić do adwokata plan kontaktów. Wiem mniej więcej, jak to ma wyglądać, ale czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy plan, na którym będę się wzorować?


Tworząc plan kontaktów, warto uwzględnić:

Częstotliwość kontaktów: Możesz określić, że kontakty mają odbywać się co drugi weekend od piątku do niedzieli, lub dodatkowo jeden dzień w tygodniu. Konieczne jest określenie dokładnych godzin odbioru i przekazania dziecka.

Święta i uroczystości: Jeśli chodzi o święta takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Dzień Dziecka, można zdecydować się na rotacyjny system, gdzie w jednym roku święta spędza się z jednym rodzicem, a w następnym z drugim. Ważne jest również uwzględnienie specjalnych okoliczności, takich jak Pierwsza Komunia Święta, które mogą wymagać zmiany ustalonego harmonogramu.

Wakacje: Jeśli dziecko ma dłuższą przerwę wakacyjną, można podzielić ten czas między oboma rodzicami. Na przykład, jedno z rodziców może spędzić z dzieckiem pierwszy miesiąc wakacji, a drugi drugi miesiąc.

Zasady dotyczące przekazywania dziecka: W przypadku konfliktu między rodzicami warto precyzyjnie określić zasady przekazywania dziecka. Może to obejmować takie kwestie jak miejsce przekazywania dziecka, kto ma odbierać i odwozić dziecko oraz kwestie związane z rzeczami osobistymi dziecka.

Procedury w przypadku choroby dziecka: Warto również określić, co ma się dziać w przypadku, gdy dziecko jest chore. Na przykład, jeśli dziecko jest chore w dniu przekazania, warto ustalić zasady dotyczące informowania drugiego rodzica i zapewnienia odpowiedniej opieki.

Mając na uwadze powyższe wskazówki, warto przygotować pisemny plan kontaktów i przedstawić go adwokatowi. Jeśli obie strony zgadzają się co do treści planu, można go formalnie zatwierdzić przed sądem. Jeśli natomiast istnieją jakieś spory co do treści planu, warto skorzystać z mediacji lub podjąć próbę wypracowania kompromisu przed podjęciem formalnych działań sądowych.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Zawieszenie komornika. Czy jest to możliwe że komornik ściągnął za dużo?
Mam pytanie odnośnie zawieszenie komornika. Sprawa wygląda tak wygrałam sprawę o podwyższenie alimentów były mąż płaci regularnie ale nie zapłacił mi pieniądze które sąd przeznaczył że ma zapłacić zaległości alimenty od złożenia wniosku w sumie wyszło to 1300 zł więc podałam go do komornika by ściągnął mu tą kwotę wszystko dostałam . A Były mąż pisze żebym poszła i zapytała bo po raz kolejny ściągnęli mu dużą kwotę. I co teraz mam zrobić ? Cz...
Dziedziczenie.
Czy osoba zmarła, które złożyła wniosek o spadek za życia będzie go dziedziczyć po śmierci. Czy wtedy podział majątku jest bez tej osoby zmarłej? Dowiedziałam się, że raczej dziedziczy skoro w momencie składania wniosku żyła, ale chcę się jeszcze upewnić....
Jestem uczniem a nie mam ubezpieczenia.
Potrzebuję porady, bo nie wiem co powinienem w tej sytuacji zrobić. Mam 19 lat, uczęszczam do technikum więc aktualnie nie pracuję na umowę. Nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, za każdą wizytę muszę płacić, a nie ukrywajmy że nie są to tanie rzeczy. Moja mama aktualnie nie pracuje na umowę ze względu na komornika. Mój ojciec jest na rencie i nie utrzymuje ze mną kontaktu, do tego stopnia że postanowiłem zmienić nazwisko na mamy panieńskie....
Kolizja w czasie pracy samochodem służbowym.
Witam, Mam taka sytuację. Byłam zatrudniona w pewnej firmie jako magazynier, sprzedawca ale w rzeczywistości pracowałam jako kierowca (badania miałam zrobione). Przywiozłam towar pod sklep, miejsce przy drzwiach ma znak zakazu parkowania ale właściciel terenu jak stajemy na kilka minut z towarem nie czepia się. Przyjechałam, wyładowałam towar, popatrzyłam w lusterka było pusto (bo za mną też jest zakaz parkowania), odpaliłam silnik, zapaliłam św...

Wyszukiwarka