Plan kontaktu z dzieckiem.

Muszę przedstawić do adwokata plan kontaktów. Wiem mniej więcej, jak to ma wyglądać, ale czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy plan, na którym będę się wzorować?
anonim cytuj
26-10-2023
Nie potrzebujesz czyjegoś planu.
Rozpisz sobie po prostu miesiąc- np. co 2 weekendy dziecko u taty, możesz dodać kilka godzin w tygodniu... z noclegiem ... bez noclegi... od której godziny do której...
Dodaj wakacje i święta według siebie.
Jeśli jest duży konflikt to dopisz, że np. dziecko wydawane jest w rzeczach, które ma na sobie. Wszystko inne ma zapewnić ojciec. Fotelik samochodowy ma mieć własny.... albo wszystko dostaje od Ciebie z domu....
W razie choroby dziecko będzie wydawane i ojciec ma zapewnić opiekę według wskazań lekarza itp.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Zazwyczaj jest co 2 weekend licząc od piątku od godziny/odbieranie z placówki (bądź innego wskazanego miejsca gdy zajęć tego dnia nie ma) do niedzieli do godziny.
Jakiś dzień w tygodniu, odbieranie z placówki i odwożenie do domu. Święta: BN, Wielkanoc, ale też np dzień matki/ojca, urodziny dziecka. Zależy od tego czy dogadujecie się czy jest spór.
Jak widać na grupie ludzie potrafią źle interpretować wyrok, czy też robić sobie po złości.
Wakacje- czy po 1 miesiącu u każdego rodzica czy kontakty weekendowe plus dotykowe kilka dni dla rodzica drugoplanowego. Na tym polu też należy uwzględnić różne sytuacje.
Nie wiem w jakim wieku jest dziecko. I jaką wiarę praktykujecie. Można też uwzględnić I komunię świętą. Znam taki przypadek, iż drugi rodzic złożył wniosek do sądu o zmianę weekend na te okoliczność.
I kto odbiera dziecko kto odwozi - istotne gdy między rodzicami jest spory dystans.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Muszę przedstawić do adwokata plan kontaktów. Wiem mniej więcej, jak to ma wyglądać, ale czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy plan, na którym będę się wzorować?


Tworząc plan kontaktów, warto uwzględnić:

Częstotliwość kontaktów: Możesz określić, że kontakty mają odbywać się co drugi weekend od piątku do niedzieli, lub dodatkowo jeden dzień w tygodniu. Konieczne jest określenie dokładnych godzin odbioru i przekazania dziecka.

Święta i uroczystości: Jeśli chodzi o święta takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Dzień Dziecka, można zdecydować się na rotacyjny system, gdzie w jednym roku święta spędza się z jednym rodzicem, a w następnym z drugim. Ważne jest również uwzględnienie specjalnych okoliczności, takich jak Pierwsza Komunia Święta, które mogą wymagać zmiany ustalonego harmonogramu.

Wakacje: Jeśli dziecko ma dłuższą przerwę wakacyjną, można podzielić ten czas między oboma rodzicami. Na przykład, jedno z rodziców może spędzić z dzieckiem pierwszy miesiąc wakacji, a drugi drugi miesiąc.

Zasady dotyczące przekazywania dziecka: W przypadku konfliktu między rodzicami warto precyzyjnie określić zasady przekazywania dziecka. Może to obejmować takie kwestie jak miejsce przekazywania dziecka, kto ma odbierać i odwozić dziecko oraz kwestie związane z rzeczami osobistymi dziecka.

Procedury w przypadku choroby dziecka: Warto również określić, co ma się dziać w przypadku, gdy dziecko jest chore. Na przykład, jeśli dziecko jest chore w dniu przekazania, warto ustalić zasady dotyczące informowania drugiego rodzica i zapewnienia odpowiedniej opieki.

Mając na uwadze powyższe wskazówki, warto przygotować pisemny plan kontaktów i przedstawić go adwokatowi. Jeśli obie strony zgadzają się co do treści planu, można go formalnie zatwierdzić przed sądem. Jeśli natomiast istnieją jakieś spory co do treści planu, warto skorzystać z mediacji lub podjąć próbę wypracowania kompromisu przed podjęciem formalnych działań sądowych.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Jak sprawdzić dewelopera?
Cześć, rozglądam się na rynku pierwotnym i mam parę mieszkań na oku. Nie mam natomiast zielonego pojęcia jak sprawdzić w jakiej kondycji finansowej jest deweloper. Gdzie mogę uzyskać takie informacje i czy w ogóle ktoś może mi takowych udzielić? I druga kwestia - jeśli rynek wtórny, jak sprawdzić czy mieszkanie nie ma jakiejś hipoteki czy innego zadłużenia? Księgi wieczyste itp. to dla mnie czarna magia....
Ile kosztuje dom opieki dla starszej osoby?
Tata ma 85 lat. Chcę iść do DPS. Bo sobie nie radzi. Ma wysoką emeryturę trochę majątki w postaci mieszkania i działek. Wlicza się w to za pobyt czy tylko emerytura? Czy ja będę coś płacić? Co w sytuacji jak pójdzie do DPS i będzie mieszkanie chciał sprzedać?...
Alimenty na rodzica.
Dzień dobry, Od ponad 2lat nie utrzymuje kontaktów z toksycznym ojcem dzięki pójściu na terapie. Ojciec całe życie znęcał się nade mną i moją siostrą psychicznie i fizycznie. Teraz ojciec chce podać nas z siostrą o alimenty, bo żyje, jak twierdzi, w niedostatku, a my nie utrzymujemy z nim kontaktu i mu nie pomagamy. Chciałbym zrzec się dziedziczenia po nim, ale czy uchroni mnie to przed ewentualnym płaceniem alimentów na niego? Ojciec chce by...
Waloryzacja kaucji.
Dzień dobry. Jestem najemcą mieszkania na zasadach najmu okazjonalnego. Przy podpisaniu umowy wpłaciłem wynajmującemu kaucję w wysokości X która była kwotą umowną nie będącą wielokrotnością wysokości czynszu, natomiast jej wartość przewyższała kwotę jednomiesięcznego czynszu. Pierwotnie umowa podpisana była na rok, po roku został sporządzony aneks do umowy przedłużający najem na kolejne 2 lata oraz podniesienie wysokości czynszu, po roku od po...

Wyszukiwarka