Plan kontaktu z dzieckiem.

Muszę przedstawić do adwokata plan kontaktów. Wiem mniej więcej, jak to ma wyglądać, ale czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy plan, na którym będę się wzorować?
anonim cytuj
26-10-2023
Nie potrzebujesz czyjegoś planu.
Rozpisz sobie po prostu miesiąc- np. co 2 weekendy dziecko u taty, możesz dodać kilka godzin w tygodniu... z noclegiem ... bez noclegi... od której godziny do której...
Dodaj wakacje i święta według siebie.
Jeśli jest duży konflikt to dopisz, że np. dziecko wydawane jest w rzeczach, które ma na sobie. Wszystko inne ma zapewnić ojciec. Fotelik samochodowy ma mieć własny.... albo wszystko dostaje od Ciebie z domu....
W razie choroby dziecko będzie wydawane i ojciec ma zapewnić opiekę według wskazań lekarza itp.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Zazwyczaj jest co 2 weekend licząc od piątku od godziny/odbieranie z placówki (bądź innego wskazanego miejsca gdy zajęć tego dnia nie ma) do niedzieli do godziny.
Jakiś dzień w tygodniu, odbieranie z placówki i odwożenie do domu. Święta: BN, Wielkanoc, ale też np dzień matki/ojca, urodziny dziecka. Zależy od tego czy dogadujecie się czy jest spór.
Jak widać na grupie ludzie potrafią źle interpretować wyrok, czy też robić sobie po złości.
Wakacje- czy po 1 miesiącu u każdego rodzica czy kontakty weekendowe plus dotykowe kilka dni dla rodzica drugoplanowego. Na tym polu też należy uwzględnić różne sytuacje.
Nie wiem w jakim wieku jest dziecko. I jaką wiarę praktykujecie. Można też uwzględnić I komunię świętą. Znam taki przypadek, iż drugi rodzic złożył wniosek do sądu o zmianę weekend na te okoliczność.
I kto odbiera dziecko kto odwozi - istotne gdy między rodzicami jest spory dystans.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Muszę przedstawić do adwokata plan kontaktów. Wiem mniej więcej, jak to ma wyglądać, ale czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy plan, na którym będę się wzorować?


Tworząc plan kontaktów, warto uwzględnić:

Częstotliwość kontaktów: Możesz określić, że kontakty mają odbywać się co drugi weekend od piątku do niedzieli, lub dodatkowo jeden dzień w tygodniu. Konieczne jest określenie dokładnych godzin odbioru i przekazania dziecka.

Święta i uroczystości: Jeśli chodzi o święta takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Dzień Dziecka, można zdecydować się na rotacyjny system, gdzie w jednym roku święta spędza się z jednym rodzicem, a w następnym z drugim. Ważne jest również uwzględnienie specjalnych okoliczności, takich jak Pierwsza Komunia Święta, które mogą wymagać zmiany ustalonego harmonogramu.

Wakacje: Jeśli dziecko ma dłuższą przerwę wakacyjną, można podzielić ten czas między oboma rodzicami. Na przykład, jedno z rodziców może spędzić z dzieckiem pierwszy miesiąc wakacji, a drugi drugi miesiąc.

Zasady dotyczące przekazywania dziecka: W przypadku konfliktu między rodzicami warto precyzyjnie określić zasady przekazywania dziecka. Może to obejmować takie kwestie jak miejsce przekazywania dziecka, kto ma odbierać i odwozić dziecko oraz kwestie związane z rzeczami osobistymi dziecka.

Procedury w przypadku choroby dziecka: Warto również określić, co ma się dziać w przypadku, gdy dziecko jest chore. Na przykład, jeśli dziecko jest chore w dniu przekazania, warto ustalić zasady dotyczące informowania drugiego rodzica i zapewnienia odpowiedniej opieki.

Mając na uwadze powyższe wskazówki, warto przygotować pisemny plan kontaktów i przedstawić go adwokatowi. Jeśli obie strony zgadzają się co do treści planu, można go formalnie zatwierdzić przed sądem. Jeśli natomiast istnieją jakieś spory co do treści planu, warto skorzystać z mediacji lub podjąć próbę wypracowania kompromisu przed podjęciem formalnych działań sądowych.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Podatek od obrazów i rysunków przez siebie wykonanych
Mam pytanie, jak wygląda kwestia sprzedaży obrazów i rysunków przez siebie wykonanych, jaki podatek należy zapłacić i co dokładnie zgłasza się do urzędu skarbowego?...
termin odwołania wypowiedzenia
Składając oświadczenie woli o wypowiedzeniu umowy o pracę na czas nieokreślony nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Czy termin odwołania wypowiedzenia 7 dni jest nieprzekraczalny? Czy da się go "obejść"? Myślę tu o odwołaniu od oświadczenia i przywrócenie na dotychczasowe stanowisko pracy....
Zgubiona tablica rejestracyjna
Dzień dobry. Prośba o odpowiedz . Wiem ze mogę zapytać w urzędzie komunikacji ale niestety potrzebuje wiedzieć w ten weekend. Otóż wujek chce mi sprzedać starą przyczepkę za symboliczną kwotę. Przyczepka jest legalna, ma papiery . Niestety wujek zgubił tablice rejestracyjną dawno temu. Jak to teraz sprawnie zorganizować prawnie w urzędzie aby nie namnozyc kosztów. Tzn chciałbym ubiknąć konieczności wyrabiania duplikatu aby za chwilę zwracać t...
Obowiązek przerejestrowania samochodu.
Sprzedałem samochód ponad miesiąc temu. Nowy właściciel jeszcze nie zdążył przerejestrować samochodu, a minęło wymagane 30 dni. Jakie kroki można podjąć by go zmusić do tego? Niestety nie mam z nim żadnej formy kontaktu poza danymi z umowy....

Wyszukiwarka