Eksmisja i brak lokalu socjalnego.

Witam dzisiaj miałam rozprawę o eksmisję, mam miesiąc na wyprowadzenie się z lokalu. Sąd nie przyznał mi lokalu socjalnego, po mimo tego że mam trójkę dzieci nieletnich. Proszę mnie nie osądzać bo, wiem że to moja wina że tak się stało ale każdy popełnia błędy. Mam pytanie czy mogę jeszcze odwołać się od decyzji sądu o przydział mieszkania socjalnego może ktoś pomoże napisać mi taki wniosek albo podpowie jak to zrobić. Nie jesteśmy żadna patologiczna rodzina nie pijemy alkoholu po prostu tak życie nam się ułożyło .
anonim cytuj
19-10-2023
To gmina przydziela mieszkanie socjalne na podstawie wniosku zainteresowanych, niestety eksmisja jest nieunikniona ,nikt nie będzie Was utrzymywał, dostaniecie może jakiś pokój w hostelu od gminy ,ale to tylko na jakiś miesiąc. Może rodzina pomoże?!
 
anonim cytuj
19-10-2023
Złożyć wniosek do gminy, są też ośrodki dla bezdomnych lub samotnych matek.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Witam dzisiaj miałam rozprawę o eksmisję, mam miesiąc na wyprowadzenie się z lokalu. Sąd nie przyznał mi lokalu socjalnego, po mimo tego że mam trójkę dzieci nieletnich. Mam pytanie czy mogę jeszcze odwołać się od decyzji sądu o przydział mieszkania socjalnego może ktoś pomoże napisać mi taki wniosek albo podpowie jak to zrobić.


Decyzja o nieprzyznaniu lokalu socjalnego nie jest wydawana przez sąd, ale przez gminę. Od decyzji gminy przysługuje odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego. Wskazane jest, aby w odwołaniu wskazać wszystkie okoliczności, które, Państwa zdaniem, powinny zostać uwzględnione przy rozpatrywaniu wniosku, takie jak sytuacja rodzinna, liczba nieletnich dzieci czy innych ważnych okoliczności związanych z sytuacją życiową. Odwołanie powinno zostać złożone w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

To gmina przydziela mieszkanie socjalne na podstawie wniosku zainteresowanych, niestety eksmisja jest nieunikniona


To prawda, że to gmina decyduje o przydziale mieszkania socjalnego. Jeśli jednak decyzja sądu o eksmisji stała się prawomocna, eksmisja jest nieunikniona. Warto zwrócić uwagę na art. 8 ustawy o ochronie praw lokatora oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, który stanowi, że eksmitowany z mieszkania lokator, który nie otrzymał innego lokalu, może być tymczasowo zakwaterowany w noclegowni, schronisku dla osób bezdomnych lub innym miejscu o podobnym standardzie. Jeżeli eksmitowany jest rodzina z niepełnoletnimi dziećmi, to powinno zostać jej wskazane lokum zastępcze.

W przypadku Państwa sytuacji, najważniejszym krokiem jest złożenie odwołania od decyzji gminy o nieprzyznaniu lokalu socjalnego. W dodatku, warto zwrócić się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych, które mogą pomóc w znalezieniu tymczasowego zakwaterowania lub innych form wsparcia.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Jak pozbawić rodzeństwo zachowku?
Witam mam pytanie. Jest nas 4 z mamą. Mamą chce swój udział domu przepisać na mnie oraz na 1 z braci, 2 brat się nie zgadza za swój udział i żąda sporo spłaty. Ale pytanie brzmi jak mama może przepisać swój udział z opcją, żeby brat w przyszłości nie mógł dostać zachowku? Czy brat o takim przepisie musi być poinformowany? Oraz czy zapisek u notariusza, że ja będę mamie płacił dożywotnią rentę uchroni mnie kiedyś przed zachowkiem? Proszę o konk...
Kupno mieszkania z rynku wtórnego.
Chcę zakupić w pełni umeblowane mieszkanie z rynku wtórnego i mam pytania odnośnie rekojmi. Czy rekojmia obejmuje także wady/niezgodność z umową mebli? (Np. Zarysowania) Jak to jest z tymi wadami ukrytymi/ jawnymi, istotnymi/ nieistotnymi (co obejmuje rękojmia)?...
Przelewy za czynsz.
Dzień dobry, od niedawna wynajmuję z chłopakiem mieszkanie, umowa wynajmu jest na mnie i ja wykonuję opłaty, chłopak natomiast przelewem zwraca mi połowę czynszu. Czy te przelewy od chłopaka mogą być zaliczone pod darowiznę i konieczne będzie odprowadzenie za nie podatku, nawet jeśli tytuł przelewu to "czynsz", lub na przykład "opłata za mieszkanie"? Co należy zrobić aby uniknąć podatku, przelewy te nie są prezentami, lecz o...
Odsetki za opóźnienie w zapłacie.
Witam, Pismem z dnia 25.09.2022 r. odstąpiłam od umowy sprzedaży - wada prawna rzeczy. Pismo wysłane Pocztą Polską - poleconym za potwierdzeniem odbioru. Po nieudanej próbie doręczenia 27.09.2022, przesyłka dwukrotnie awizowana (27.09.2022 r i 05.10.2022 r. ) - bez skutku. Moim zdaniem pismo celowo nieodebrane przez sprzedawcę. Pytanie: W pozwie o wydanie nakazu zapłaty od jakiego dnia liczyć odsetki za opóźnienie?...

Wyszukiwarka