Eksmisja i brak lokalu socjalnego.

Witam dzisiaj miałam rozprawę o eksmisję, mam miesiąc na wyprowadzenie się z lokalu. Sąd nie przyznał mi lokalu socjalnego, po mimo tego że mam trójkę dzieci nieletnich. Proszę mnie nie osądzać bo, wiem że to moja wina że tak się stało ale każdy popełnia błędy. Mam pytanie czy mogę jeszcze odwołać się od decyzji sądu o przydział mieszkania socjalnego może ktoś pomoże napisać mi taki wniosek albo podpowie jak to zrobić. Nie jesteśmy żadna patologiczna rodzina nie pijemy alkoholu po prostu tak życie nam się ułożyło .
anonim cytuj
19-10-2023
To gmina przydziela mieszkanie socjalne na podstawie wniosku zainteresowanych, niestety eksmisja jest nieunikniona ,nikt nie będzie Was utrzymywał, dostaniecie może jakiś pokój w hostelu od gminy ,ale to tylko na jakiś miesiąc. Może rodzina pomoże?!
 
anonim cytuj
19-10-2023
Złożyć wniosek do gminy, są też ośrodki dla bezdomnych lub samotnych matek.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Witam dzisiaj miałam rozprawę o eksmisję, mam miesiąc na wyprowadzenie się z lokalu. Sąd nie przyznał mi lokalu socjalnego, po mimo tego że mam trójkę dzieci nieletnich. Mam pytanie czy mogę jeszcze odwołać się od decyzji sądu o przydział mieszkania socjalnego może ktoś pomoże napisać mi taki wniosek albo podpowie jak to zrobić.


Decyzja o nieprzyznaniu lokalu socjalnego nie jest wydawana przez sąd, ale przez gminę. Od decyzji gminy przysługuje odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego. Wskazane jest, aby w odwołaniu wskazać wszystkie okoliczności, które, Państwa zdaniem, powinny zostać uwzględnione przy rozpatrywaniu wniosku, takie jak sytuacja rodzinna, liczba nieletnich dzieci czy innych ważnych okoliczności związanych z sytuacją życiową. Odwołanie powinno zostać złożone w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

To gmina przydziela mieszkanie socjalne na podstawie wniosku zainteresowanych, niestety eksmisja jest nieunikniona


To prawda, że to gmina decyduje o przydziale mieszkania socjalnego. Jeśli jednak decyzja sądu o eksmisji stała się prawomocna, eksmisja jest nieunikniona. Warto zwrócić uwagę na art. 8 ustawy o ochronie praw lokatora oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, który stanowi, że eksmitowany z mieszkania lokator, który nie otrzymał innego lokalu, może być tymczasowo zakwaterowany w noclegowni, schronisku dla osób bezdomnych lub innym miejscu o podobnym standardzie. Jeżeli eksmitowany jest rodzina z niepełnoletnimi dziećmi, to powinno zostać jej wskazane lokum zastępcze.

W przypadku Państwa sytuacji, najważniejszym krokiem jest złożenie odwołania od decyzji gminy o nieprzyznaniu lokalu socjalnego. W dodatku, warto zwrócić się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych, które mogą pomóc w znalezieniu tymczasowego zakwaterowania lub innych form wsparcia.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Przechowanie pieniędzy na czyimś koncie
Pan X ma tendencje do zadłużania się. Sprzedał mieszkanie i została mu po spłaceniu hipoteki kwota 90 tys zł. Kwota ta zawarta jest w akcie i nic sie nie działo „pod stołem”. W związku z lekka ręka do wydawania chce przelać cała kwote ze swojego konta, na konto siostry aby uniemożliwić sobie wydawanie pieniędzy pod wpływem emocji. Czy tak można? Czytałam ze może paść podejrzenie ze to darowizna czy pożyczka, a to ma być tylko na koncie. Podpowie...
Rozwiązanie umowy o pracę.
Witam. Mam zamiar zrezygnować z pracy tylko jest mały problem. Z końcem 23r skończyła mi się umowa zlecenie która podpisałam. Od stycznia 24r jestem na umowie o pracę na pół etatu. Do fizycznego podpisania umowy nie doszło do dnia dzisiejszego, umowa jest tzw. Słowna. Zgłoszona do ZUS-u jestem. Czy w momencie gdy będę chciała odejść z pracy obowiązuje mnie jakiś okres wypowiedzenia? Czy mogę z dnia na dzień odejść? Za porozumieniem stron wątpię ż...
Zniesienie współwłasności.
W postepowaniu spadkowym po mamie otrzymałam z bratem gospodarstwo po 1/2 części. Chcemy obecnie znieść tą współwłasność za obopólną zgodą. Jak to zrobić? Słyszałam, że koszta są dużo niższe jeżeli zrobimy to przez sąd a niżeli u notariusza . Jakie są różnice miedzy zniesieniem przez sąd a u notariusza oprócz kosztów ?...
Nakaz zapłaty.
Chciałbym się od was dowiedzieć, co się będzie dziać, jeśli pozwany dostanie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a nie złoży sprzeciwu, ani nie podejmie żadnych działań by uregulować należność? Czy powód ma dalej działać w tej sprawie kontaktując się z sądem, czy sąd sam będzie działał?...

Wyszukiwarka