Ustanie stosunku pracy.

Czy będąc na L4 od 08.10 i nadal jestem. Z Informacji od Pani z ZUS wiem, że z moim pracodawcą ustał stosunek pracy z dniem 4.11, a ja nadal nie mam świadectwa pracy dodam, że wcześniej sprawa była zgłoszona do PIP z powodu niewypłacenia wynagrodzenia za miesiąc wrzesień i październik oraz nie dostałam ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Moje pytanie brzmi czy pracodawca może wysłać owe świadectwo pracy listownie ?? A jeżeli tak to czy w ogóle powinnam je odebrać? (Mi wydaje się ,że powinni zrobić to osobiście ponieważ chcę widzieć co podpisuje i co zawarte jest na świadectwie)
anonim cytuj
22-11-2023
Mogą wysłać pocztą.
"ponieważ chcę widzieć co podpisuje i co zawarte jest na świadectwie)" - przecież ty nie podpisujesz zgody, że świadectwo jest OK - tylko jego odbiór.
Teraz podpiszesz listonoszowi - a jak ci coś nie pasuje w świadectwie pracy możesz wystąpić o sprostowanie.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Ja to doskonale rozumiem, ale to są nieuchwytni ludzie. Wypłaty nie wypłacili, składek nie odprowadzali, do ZUS nas nie zgłosili po 33 dniach. Dosłownie nic. Na SMS nie odpisują, telefonów nie odbierają. I boje się ,że jak już odbiorę to świadectwo pracy to będzie wyjście w jedną stronę. Bo wiem , że później nie będę miała do kogo się udać aby "coś" w nim ew. Zmienić . (A jak na razie robią tylko same donosy)
 
anonim cytuj
22-11-2023
Tak właśnie chce zrobić. Czekam do 30.11 bo PIP wysłała mi pismo, żeby poczekać do tego 30.11, a później już składam pozew. Tylko pytanie czy jeżeli do tego czasu dostanę listownie świadectwo pracy czy je odebrać? Bo mam obawy ze strony pracodawcy, że zrobi mi pod górkę.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Odebrać , jak coś to możesz wystąpić o sprostowanie.
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Udostępnienie mieszkania na okresie wypowiedzenia.
Witam. Mam takie pytanie. Wynajmuję mieszkanie od Pani X. I Napisałam jej dzisiaj, że za miesiąc się wyprowadzamy i tak jak w umowie, którą mamy spisana mam miesięczny okres wypowiedzenia, a Pani X mi dzisiaj napisała, że ona podczas naszego mieszkania będzie przyprowadzała ludzi do oglądania mieszkania, i czy to tak może wyglądać? Bo wydaje mi się, że nie powinna, no rozumiem, że chce wynająć mieszkanie bez żadnej luki ale wydaje mi się, że zach...
Podwyższenie alimentów na dziecko.
Mam roczne dziecko, ojciec dziecka płaci alimenty - 500 zł. Jednak ostatnio stwierdził że to za duża kwota. Pracuje on za granicą, czy przy zagranicznych zarobkach mam szansę ugrać w sądzie takie albo chociaż minimalnie wyższe alimenty? Do tej pory wszystko było ustalane bez udziału sądu, jednak stwierdził on że takiej kwoty nie będzie płacił....
Kara z UFG.
Witam. Ostatnio zawierałem nową polisę OC zdalnie. Oczywiście jak większość nie przeczytałem OWU. W warunkach był wpis że jeśli do następnego dnia nie zostanie zaksięgowana kwota za ubezpieczenie to umowa nie wchodzi w życie. Każdy potrafi sobie wyobrazić moje zdziwienie po przeczytaniu maila z ubezpieczalni że jest ono nie ważne i odsyłają mi pieniądze. A więc do sedna. Zostałem bez OC i na dzisiejszy dzień grozi mi maksymalna kara z UFG. Na pew...
Spłata małżonka po rozwodzie.
Witam czy 4 lata po rozwodzie można żądać od byłego męża spłaty. Zaznaczam nie było intercyzy, mąż miał pełno długów sprzedał dom ja nie byłam dopisana do aktu notarialnego z powodu tych zadłużeń. Mnie po rozwodzie nie spłacił bo twierdził ze mi się nic nie należy. Mamy dorosłą córkę....

Wyszukiwarka