Wpływ rodzaju umowy na chorobowe w ciąży

Potrzebuje informacji żona moja w jednej i tej samej firmie pracuje, najpierw miała umowę zlecenie miesiąc czasu potem ta umowa zmieniła się na pół etatu i miała ją 2 miesiące i od 1 listopada ma pełen etat tylko, że umowa jest do końca roku z dniem 2 grudnia poszła na zwolnienie chorobowe ciążowe. Co teraz z tym zwolnieniem i dalszym trwaniem umowy chodzi mi o to czy do porodu normalnie, gdy będzie na chorobowym, będzie otrzymywać pieniądze z ZUS-u??? Jak teraz mają przedłużyć ta umowę skoro kończy się ostatniego dnia grudnia, a ona jest na chorobowym?
anonim cytuj
07-12-2022
Podstawowe pytanie w którym tygodniu ciąży jest żoną. Jeśli powyżej 12+1 to umowa będzie przedłużona do dnia porodu z Automatu. Ona nawet tego podpisywać nie musi. Choć większość i pracodawców i pracownic woli to mieć na piśmie. Co do chorobowego. Jeśli umowa będzie przedłużona do dnia porodu to będzie albo płacić ZUS albo pracodawca. Zależy... Czy pracodawca zatrudnia powyżej 20 czy poniżej 20 pracowników.
 
anonim cytuj
07-12-2022
8 tygodni +6 dni
 
anonim cytuj
07-12-2022
Jeśli już jest na chorobowym a umowa nie zostanie przedłużona to do dnia porodu chorobowe będzie płacił ZUS, a po porodzie trzeba złożyć papiery o kosiniakowe 1000zl przez rok.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Z przedłużeniem umowy nie ma problemu tylko jak to rozsądnie zrobić? Nie będzie to podejrzane, że przedłużona umowa jest jak ona jest na chorobowym?
 
anonim cytuj
07-12-2022
Z podpisaniem nowej umowy nie ma problemu, ale 30 grudnia będzie 12 tydzień, czyli 31 grudnia będzie 12+1
 
anonim cytuj
07-12-2022
Jeśli pojedzie do firmy to może ktoś się dopatrzeć. Jest na L4 i nie powinna podpisywać nic w siedzibie firmy. Mogą jej wysłać pocztą i Ty możesz za nią tak samo odesłać.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Możecie się spodziewać kontroli i postępowania z ZUS w kwestii pozorności zatrudnienia i wyłudzania zasiłków. ZUS jest na to bardzo mocno wyczulony.
 
anonim cytuj
07-12-2022
A mam takie pytanie mamy jeszcze 3 letnia córkę, wiadomo ja pracuję od rana do wieczora. żona moja musi zaprowadzić córkę do przedszkola, zrobić zakupy, jak by była kontrola, a ona była by np. po dziecko w przedszkolu to co wtedy?
 
anonim cytuj
07-12-2022
Wtedy pisze się wyjaśnienia, bo ZUS na pewno o to poprosi. Piszę się, że było się odprowadzić dziecko i zrobić niezbędne zakupy. Można też napisać, że przebywało się pod innym adresem, ponieważ mąż jest w pracy, a żona źle się czuła.
 
anonim cytuj
07-12-2022

Sugerowane Tematy

Jak rozliczyć wynajem pokoju studentom?
Wynajem pokoju studentom, Jak to ma się do polskiego prawa, Jak się rozliczać? Jestem obecnie ubezpieczony na krus, i chciałbym wynajmować pokoje dla studentów ale bez zakładania działalności, Jak się rozliczać i zabezpieczyć odnośnie płacenia podatku dochodowego.jak rozlicyć...
Świadczenia na dziecko zmarły ojciec
Witam. Mam problem…. Proszę o pomoc. Jestem w 7 miesiacu ciazy, natomiast ojciec dziecka popełnił samobójstwo… nie wiem co zrobić, poniewaz aktualnie nie pracuje. Nie byliśmy małżeństwem i nie wiem czy należą mi się jakieś świadczenia na zapomogę dziecka.. kto w takim przypadku ma płacić alimenty? ...
Nienależne świadczenie.
Pewna kobieta przez 3 ostatnie lata robiła do mnie przez przypadek przelewy. Po 3 latach zorientowała się że przelewy szły do mnie a nie do właściwej osoby. Przez ten czas łączna suma to ponad 3000 zł. Kwoty były na tyle małe że nawet się nie zorientowałam. Dogadałam się z tą kobieta że będę jej odsyłać pieniądze na tyle ile jestem w stanie aby ją spłacić. Pani ta ciągle mnie ponagla i wmawia mi że to moja wina bo nie zobaczyłam że przychodzą mi ...
Spadek z zadłużeniem.
Otrzymałam spadek wraz zadłużeniem. W skład masy spadkowej wchodzą: mieszkanie i 80 tys dlugu wynikającego z pożyczek w bankach. Kto w pierwszej kolejności upomni się o ten dług? Urząd skarbowy czy bank? I co jeśli nie jestem w stanie w chwili obecnej spłacać tego zadłużenia? Czy od spadku muszę odprowadzić podatek?...

Wyszukiwarka