Odroczenie kary

Witam mam pytanko. Obecnie przebywam o 6 miesięcy na dozorze elektronicznym czy popełniłem w 2016 roku. Od tamtego czasu pracuje mam firmę itd. 2 dni temu uprawomocnil się kolejny wyrok. 10 miesięcy. Pytanie jest takie czy jest szansa na odroczenie tego wyroku że względu na pracę utrzymanie rodziny. Czy ten dozór mi w tym odroczenie może mi zaszkodzić. Dziękuję za odpowiedzi
anonim cytuj
03-06-2024
Witam mam pytanko. Obecnie przebywam o 6 miesięcy na dozorze elektronicznym czy popełniłem w 2016 roku. Od tamtego czasu pracuje mam firmę itd. 2 dni temu uprawomocnil się kolejny wyrok. 10 miesięcy. Pytanie jest takie czy jest szansa na odroczenie tego wyroku że względu na pracę utrzymanie rodziny. Czy ten dozór mi w tym odroczenie może mi zaszkodzić. Dziękuję za odpowiedzi


Tak, istnieje możliwość złożenia wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności ze względu na wyjątkowe okoliczności, takie jak konieczność utrzymania rodziny i prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 151 § 1 Kodeksu karnego wykonawczego, sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do jednego roku, jeżeli natychmiastowe jej wykonanie pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki.

W Twoim przypadku należy złożyć wniosek do sądu wykonawczego, w którym:

Opiszesz swoją sytuację zawodową i rodzinną,
Wskażesz, że jesteś głównym żywicielem rodziny i prowadzisz firmę,
Przedstawisz dowody potwierdzające te okoliczności, np. zaświadczenia o zatrudnieniu, dochodach, liczbie osób na utrzymaniu.
Jeżeli chodzi o wpływ dozoru elektronicznego na odroczenie wykonania kary, to fakt, że przebywasz obecnie na dozorze, nie powinien sam w sobie przeszkodzić w uzyskaniu odroczenia. Istotne będą okoliczności dotyczące Twojej sytuacji życiowej i rodzinnej oraz argumentacja przedstawiona we wniosku.

Podsumowując, masz szansę na odroczenie wykonania kary ze względu na pracę i utrzymanie rodziny, o ile przedstawisz odpowiednie uzasadnienie i dowody.
 
anonim cytuj
20-06-2024
Czy w trakcie oczekiwania na decyzję sądu o odroczeniu kary mogę nadal przebywać na wolności, czy muszę odbywać karę? Jak długo może trwać rozpatrywanie takiego wniosku przez sąd?
 
anonim cytuj
20-06-2024
Czy w trakcie oczekiwania na decyzję sądu o odroczeniu kary mogę nadal przebywać na wolności, czy muszę odbywać karę? Jak długo może trwać rozpatrywanie takiego wniosku przez sąd?


W trakcie oczekiwania na decyzję sądu o odroczeniu kary, zazwyczaj możesz przebywać na wolności. Sąd rozpatrując wniosek, bierze pod uwagę aktualne okoliczności i jeżeli nie stwarzasz ryzyka ucieczki ani nie popełniasz nowych przestępstw, nie powinno być konieczności natychmiastowego odbycia kary.

Czas rozpatrywania wniosku o odroczenie kary zależy od obciążenia sądu i konkretnych okoliczności sprawy. Zgodnie z art. 151 § 2 Kodeksu karnego wykonawczego, sąd powinien rozpatrzyć wniosek niezwłocznie. Jednakże w praktyce może to zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy. Aby przyspieszyć proces, warto dołączyć do wniosku wszelkie niezbędne dokumenty i dowody, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Podsumowując, możesz przebywać na wolności podczas oczekiwania na decyzję sądu o odroczeniu kary, a czas rozpatrywania wniosku może się różnić w zależności od wielu czynników, jednak sąd powinien zrobić to niezwłocznie.
 
anonim cytuj
20-06-2024

Sugerowane Tematy

Rozdzielność majątkowa.
Dzień dobry, planujemy z narzeczonym po ślubie mieć rozdzielność majątkową. Czy mimo to będziemy mogli mieć wspólne konto? W naszym banku nie ma opcji aby konto miało dwóch właścicieli. Jest możliwość aby był 1 właściciel i osoba posiadająca pełnomocnictwo. Czy gdy mąż przelewałby mi co miesiąc środki na moje konto które służyłoby za konto wspólne to czy przy ewentualnym rozwodzie może żądać zwrotu tych środków?...
Uchylenie alimentów na dorosłe dziecko.
Podpowie ktoś jak to jest z wycofaniem alimentów, gdy dziecko nie uczy się i jest pełnoletnie (18 lat). Gdzie i jak to się zgłasza, robi, jakie są procedury?...
Sprzedaż auta
Witam. Proszę o opinię. 4 dni temu sprzedałam auto używane. Auto jeździło i nie miało ukrytych świadomie przeze mnie wad. Kupujący zrobił nim do domu około 100 km. 2 dni później przyjechał po koło zapasowe, które zapomniałam dać (czyli zrobił około 200 km). Mówił że auto szarpie i że dolał oleju bo jego zdaniem nie było. Dziś zadzwonił że auto chce oddać bo był u mechanika i cały olej wyciekł i wszystko jest zalane. Gdy ja jeździłam wszystko było...
Rezygnacja z kupna działki budowlanej.
Dzień dobry, zdecydowałem się na kupno działki budowlanej. Z właścicielem działki ustaliliśmy już cenę. Mieliśmy też ustalony termin podpisania umowy notarialnej. Wszystko było w zasadzie gotowe. Niestety z przyczyn osobistych musiałem zrezygnować z kupna tej działki. Właściciel grozi mi sądem za to, że zrezygnowałem, a się "umawialiśmy" i że przeze mnie "stracił ponad tydzień czasu". Czy w związku z tym, właściciel będzie mia...

Wyszukiwarka