wyrok za nieodrobienie godzin

Prawomocny wyrok 180 dni wiezienia, za nieodrobienie godzin. Osoba nie wiedziała, ze toczy sie postepowanie karne, zmieniała miejsce zamieszkanka 3 razy. Zatrzymanie na ulicy. Proszę mi powiedzieć, czy jest jakaś szansa na dozor elektroniczny? Czy jest szansa na zaskarżenie wyroku? Dodam jeszcze, ze jeden adwokat twierdzi, ze tak, drugi, ze nie ma sensu sie w to bawic. Co mozna zrobic?
anonim cytuj
04-11-2020
Jest możliwy dozór elektroniczny, trzeba pisać pismo do sądu
 
anonim cytuj
04-11-2020
Oskarżony musi poinformować Sąd o zmianie miejsca zamieszkania w innym wypadku wszystko bedzie wysyłane na ostatni znany Sądowi adres i uznane za skutecznie doręczone. Niestety nieznajomość prawa szkodzi.
 
anonim cytuj
04-11-2020
Jak najszybciej wnieść prośbę do sekcji wykonawczej o zmianę wyroku. Opisać problem, wyjaśnić dlaczego nie został wykonany wyrok ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnych prac na cele społeczne, dołączyć dokumenty i czekać na decyzję.
 
anonim cytuj
04-11-2020
Aby odwrócić skutki swojego zaniedbania skazany musi wykazać skruchę i zobowiązać się, że podda się rygorom związanym z karą. W praktyce oznacza to zobowiązanie do wykonania prac społecznych. Oświadczenie takie powinno zawierać stosowne zobowiązanie i być złożone na piśmie. Jeżeli Sąd przychyli się do złożonego wniosku i wstrzyma wykonanie kary pozbawienia wolności wówczas skazany ma ponowną szansę na wykonanie swojego obowiązku. Co istotne, jeżeli i tym razem skazany zaniecha wykonania prac, wówczas nie będzie mógł ponownie liczyć na wstrzymanie. Możliwość wstrzymania kary zastępczej pozbawienia wolności, w oparciu o oświadczenie, o którym mowa w art. 65 a § 1 k.k.w. przysługuje tylko jeden raz. To na początek
 
anonim cytuj
04-11-2020
Co do zasady, osoba skazana na karę pozbawienia wolności może wystąpić z wnioskiem o zastosowanie dozoru elektronicznego. Przepis art. 72b § 1 Kodeksu karnego wykonawczego stanowi, że w odniesieniu do osoby skazanej na karę pozbawienia wolności do lat 2 sąd może orzec wykonanie tej kary w systemie dozoru elektronicznego. Zgoda skazanego jest tu niezbędna. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do sądu i to on ocenia, czy dozór elektroniczny będzie odpowiednim środkiem.

Kwestia zaskarżenia wyroku jest bardziej skomplikowana. Zgodnie z art. 425 § 1 Kodeksu postępowania karnego, środek odwoławczy (apelacja) przysługuje stronie i jej obrońcy przeciwko wyrokowi sądu I instancji, wydanemu na posiedzeniu lub rozprawie. Niemniej jednak, termin do złożenia apelacji wynosi 14 dni od doręczenia wyroku z uzasadnieniem i w przypadku wyroków prawomocnych, możliwości odwołania są ograniczone.

Jednakże, istnieje procedura rewizji wyroku, zgodnie z art. 540 - 545 Kodeksu postępowania karnego, która umożliwia zaskarżenie prawomocnego wyroku, jeżeli np. postępowanie odbyło się z rażącym naruszeniem prawa. Procedura ta jest jednak skomplikowana i należy ją rozważyć bardzo starannie.

Co do kwestii nieodrobienia godzin, warto zwrócić uwagę na art. 65a Kodeksu karnego wykonawczego, który mówi, że jeżeli skazany zobowiąże się do odbycia kary ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, sąd może wstrzymać wykonanie kary zastępczej pozbawienia wolności.
W każdym przypadku, niezwykle istotne jest, aby skazany utrzymywał stały kontakt z sądem i informował go o wszelkich zmianach, które mogą wpłynąć na możliwość wykonania wyroku. Należy również pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi i każdy ma obowiązek znać przepisy prawa.
 
anonim cytuj
31-07-2023

Sugerowane Tematy

Wysoki czynsz za mieszkanie.
Od początku roku miałam już z 5 razy podnoszony czynsz mieszkanie w wspólnocie mieszkaniowej, mieszkanie własnościowe. Główne pytanie. Czy mogę ubiegać się o wgląd do dokumentów ile współdzielenia płaci zaliczki za centralne ogrzewanie .?W tym roku miałam stawki 6zl za metr kw. Teraz już mam 8 i zastanawiam się czy aby spółdzielnia nie nakłada sobie sama takich kwot. Doszły do mnie słuchy że właściciel budynków ma gdzieś zadłużenie....
Ograniczenie władzy rodzicielskiej.
Witam jakie dokumenty powinnam dodać do wniosku o uregulowanie kontaktów z dzieckiem ? Co najlepiej ująć we wniosku o ograniczeniu praw? ( chce decydować o edukacji, miejscu pobytu i leczeniu dziecka- dziecko niepełnosprawne -z ojcem często brak kontaktu, wyniki , lekarze go też nie interesują). Czy mogę złożyć wniosek o pokrycie kosztów utrzymania pół na pół czy tylko o alimenty? Na adwokata mnie nie stać -syn potrzebuje kosztownego leczeni...
Po raz pierwszy chciałabym wynająć mieszkanie. O czym powinnam pamiętać?
Dzień dobry, Po raz pierwszy chciałabym wynająć mieszkanie. Mieszkać mają w nim trzy studentki. Czy umowę podpisuję z wszystkimi trzema dziewczynami, czy z rodzicami ? Czy jest to uregulowane jakoś prawnie? O czym powinnam pamiętać przy wynajmie, aby jak najbardziej zabezpieczyć swój interes jako właściciela mieszkania. Wiem, że istnieje takie coś jak najem okazjonalny, aby taką umowę zawrzeć to kto powinien iść ze mną do notariusza?...
praca u drugiego pracodawcy
Witam, czy istnieje możliwość pracy u drugiego pracodawcy (na umowę o pracę bądź zlecenie) gdy u pierwszego będę na urlopie bezpłatnym? Bez pisania porozumienia miedzy pra...

Wyszukiwarka