wyrok za nieodrobienie godzin

Prawomocny wyrok 180 dni wiezienia, za nieodrobienie godzin. Osoba nie wiedziała, ze toczy sie postepowanie karne, zmieniała miejsce zamieszkanka 3 razy. Zatrzymanie na ulicy. Proszę mi powiedzieć, czy jest jakaś szansa na dozor elektroniczny? Czy jest szansa na zaskarżenie wyroku? Dodam jeszcze, ze jeden adwokat twierdzi, ze tak, drugi, ze nie ma sensu sie w to bawic. Co mozna zrobic?
anonim cytuj
04-11-2020
Jest możliwy dozór elektroniczny, trzeba pisać pismo do sądu
 
anonim cytuj
04-11-2020
Oskarżony musi poinformować Sąd o zmianie miejsca zamieszkania w innym wypadku wszystko bedzie wysyłane na ostatni znany Sądowi adres i uznane za skutecznie doręczone. Niestety nieznajomość prawa szkodzi.
 
anonim cytuj
04-11-2020
Jak najszybciej wnieść prośbę do sekcji wykonawczej o zmianę wyroku. Opisać problem, wyjaśnić dlaczego nie został wykonany wyrok ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnych prac na cele społeczne, dołączyć dokumenty i czekać na decyzję.
 
anonim cytuj
04-11-2020
Aby odwrócić skutki swojego zaniedbania skazany musi wykazać skruchę i zobowiązać się, że podda się rygorom związanym z karą. W praktyce oznacza to zobowiązanie do wykonania prac społecznych. Oświadczenie takie powinno zawierać stosowne zobowiązanie i być złożone na piśmie. Jeżeli Sąd przychyli się do złożonego wniosku i wstrzyma wykonanie kary pozbawienia wolności wówczas skazany ma ponowną szansę na wykonanie swojego obowiązku. Co istotne, jeżeli i tym razem skazany zaniecha wykonania prac, wówczas nie będzie mógł ponownie liczyć na wstrzymanie. Możliwość wstrzymania kary zastępczej pozbawienia wolności, w oparciu o oświadczenie, o którym mowa w art. 65 a § 1 k.k.w. przysługuje tylko jeden raz. To na początek
 
anonim cytuj
04-11-2020
Co do zasady, osoba skazana na karę pozbawienia wolności może wystąpić z wnioskiem o zastosowanie dozoru elektronicznego. Przepis art. 72b § 1 Kodeksu karnego wykonawczego stanowi, że w odniesieniu do osoby skazanej na karę pozbawienia wolności do lat 2 sąd może orzec wykonanie tej kary w systemie dozoru elektronicznego. Zgoda skazanego jest tu niezbędna. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do sądu i to on ocenia, czy dozór elektroniczny będzie odpowiednim środkiem.

Kwestia zaskarżenia wyroku jest bardziej skomplikowana. Zgodnie z art. 425 § 1 Kodeksu postępowania karnego, środek odwoławczy (apelacja) przysługuje stronie i jej obrońcy przeciwko wyrokowi sądu I instancji, wydanemu na posiedzeniu lub rozprawie. Niemniej jednak, termin do złożenia apelacji wynosi 14 dni od doręczenia wyroku z uzasadnieniem i w przypadku wyroków prawomocnych, możliwości odwołania są ograniczone.

Jednakże, istnieje procedura rewizji wyroku, zgodnie z art. 540 - 545 Kodeksu postępowania karnego, która umożliwia zaskarżenie prawomocnego wyroku, jeżeli np. postępowanie odbyło się z rażącym naruszeniem prawa. Procedura ta jest jednak skomplikowana i należy ją rozważyć bardzo starannie.

Co do kwestii nieodrobienia godzin, warto zwrócić uwagę na art. 65a Kodeksu karnego wykonawczego, który mówi, że jeżeli skazany zobowiąże się do odbycia kary ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, sąd może wstrzymać wykonanie kary zastępczej pozbawienia wolności.
W każdym przypadku, niezwykle istotne jest, aby skazany utrzymywał stały kontakt z sądem i informował go o wszelkich zmianach, które mogą wpłynąć na możliwość wykonania wyroku. Należy również pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi i każdy ma obowiązek znać przepisy prawa.
 
anonim cytuj
31-07-2023

Sugerowane Tematy

Ustalenie kontaktów.
Dzień dobry. Napiszę w skrócie. Syn we wrześniu będzie miał 3 latka. Jego ojciec zostawił Nas gdy mały miał 1.5 roku. Od tamtej pory odwiedza syna 2 -3 razy w miesiącu na 2-3 godziny w weekendy. Odkąd ojciec synka ma nowa dziewczynę są między nami spiny. Piszę za niego wiadomości do mnie udając że to tatuś. Wywołuje kłótnie. Ostatnio powiedziałam że nie będę odpisywała na jego wiadomości. Do sedna. Czy Sad może wydać pozwolenie aby ojciec zabiera...
Zameldowanie rodziny w mieszkaniu którym jestem współwłaścicielem.
Czy mogę zameldować siebie wraz z żoną i dziećmi BEZ zgody reszty współwłaścicieli do domu w którym mieszka tylko moja siostra, ale 1/8 części domu należy do mnie? (część po zmarłym tacie)? Dziękuję za wszelką pomoc. ...
Testament między bratem a siostrą.
Czy jeżeli osoba ,tylko własnoręcznie na tzw. kartce podpisze, że zgodnie z jego wolą jest ,aby jego majątek po śmierci należał ,tylko do jego siostry ,to będzie to ważny dokument? Tak po prostu, między bratem a siostra ,bez osób trzecich....
Czy przy zwalnianiu się pracodawca ma obowiązek wypłacić mu ekwiwalent za rok 2021?
Witam. Mążowi za rok 2021 zostało 11 dni urlopu. Czy przy zwalnianiu się pracodawca ma obowiązek wypłacić mu ekwiwalent za rok 2021? I jeszcze jedno pytanie. Mąż chodził do technikum (4letnie). Pracę zaczął w listopadzie 2016 roku. Czy teraz już ma prawo do 26 dni urlopu? Z góry dziękuję za pomoc....

Wyszukiwarka