[quote]Witam mam pytanko. Obecnie przebywam o 6 miesięcy na dozorze elektronicznym czy popełniłem w 2016 roku. Od tamtego czasu pracuje mam firmę itd. 2 dni temu uprawomocnil się kolejny wyrok. 10 miesięcy. Pytanie jest takie czy jest szansa na odroczenie tego wyroku że względu na pracę utrzymanie rodziny. Czy ten dozór mi w tym odroczenie może mi zaszkodzić. Dziękuję za odpowiedzi[/quote]

Tak, istnieje możliwość złożenia wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności ze względu na wyjątkowe okoliczności, takie jak konieczność utrzymania rodziny i prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 151 § 1 Kodeksu karnego wykonawczego, sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do jednego roku, jeżeli natychmiastowe jej wykonanie pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki.

W Twoim przypadku należy złożyć wniosek do sądu wykonawczego, w którym:

Opiszesz swoją sytuację zawodową i rodzinną,
Wskażesz, że jesteś głównym żywicielem rodziny i prowadzisz firmę,
Przedstawisz dowody potwierdzające te okoliczności, np. zaświadczenia o zatrudnieniu, dochodach, liczbie osób na utrzymaniu.
Jeżeli chodzi o wpływ dozoru elektronicznego na odroczenie wykonania kary, to fakt, że przebywasz obecnie na dozorze, nie powinien sam w sobie przeszkodzić w uzyskaniu odroczenia. Istotne będą okoliczności dotyczące Twojej sytuacji życiowej i rodzinnej oraz argumentacja przedstawiona we wniosku.

Podsumowując, masz szansę na odroczenie wykonania kary ze względu na pracę i utrzymanie rodziny, o ile przedstawisz odpowiednie uzasadnienie i dowody.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka