Co można zrobić z nieuczciwymi najemcami?

Co można zrobić z nieuczciwymi najemcami?
Zdali mieszkanie, przyznali się do małych uszkodzeń, dostał zwrot kaucji po czym jak zaczęłam się z bliska przyglądać to szkody są i to przewyższają kaucje (uszkodzona podłoga, podrapane ściany przez psa i wiele innych). On się nie poczuwa w ogóle do naprawy, zapromował śmieszna kwotę a raczej bez mojej wcześniejszej zgody postawił mnie przez faktem dokonanym, w wiadomościach mam wrażenie, że mnie straszy jeśli sie w ogóle odzywa, bo na 20 telefonów i tyle samo smsow odpisał całe 3 razy.
Potrzebuje rad osób które same to przerabiały.
anonim cytuj
19-10-2023
Błąd że została zwrócona mu kaucja przed oględzinach mieszkania . Teraz to już raczej bez szans na odzyskanie jakiejkolwiek kwoty za poniesione szkody .
 
anonim cytuj
19-10-2023
Był podpisany protokół przekazania mieszkania?
tak. Przy zdawczo-odbiorczym napisałam również ze przy pierwszej weryfikacji brak widocznych uszkodzeń poza wymienionymi w protokole. W wiadomościach, które między sobą wymienialiśmy napisałam ze przejrzę mieszkanie ponownie (bo uszkodzona podłoga wyszła chwile po ich wyjściu) i dam znać jeśli coś zwróci moja uwagę. Pojechałam, zrobilam zdjęcia, dziewczyna przyznała ze nie zataiła tych rzeczy i ze ściany odmaluje, panel wymieni. W skrócie przyznała, ze te szkody są i to ich wina. Mam wszystko nagrane.

I to już zmienia postać rzeczy więc musisz wysłać teraz wezwanie do zwrotu kosztów za remont mieszkania bądź wezwać ich do wykonania remontu tego mieszkania na ich koszt w związku z zawartą umową jak i podpisanym przez nich protokołem możesz też powołać się na wiadomości które wymieniliście ( o ile się w nich przyznają do wymienionych szkód). Jeśli w terminie 14 dni nie odniosą się do wezwania, wówczas występujesz z wnioskiem do sądu.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Zdali mieszkanie, przyznali się do małych uszkodzeń, dostał zwrot kaucji po czym jak zaczęłam się z bliska przyglądać to szkody są i to przewyższają kaucje (uszkodzona podłoga, podrapane ściany przez psa i wiele innych).


Jeśli najemcy przyznali się do popełnienia pewnych szkód, które przewyższają wartość zwróconej kaucji, mają obowiązek pokrycia kosztów naprawy tych szkód. Umowa najmu mieszkania powinna regulować zakres odpowiedzialności najemcy za powstałe szkody. Zgodnie z art. 662 Kodeksu cywilnego, najemca zobowiązany jest po zakończeniu najmu zwrócić rzecz w stanie niepogorszonym, z uwzględnieniem zużycia związanego z prawidłowym korzystaniem.

Jeśli w protokole zdawczo-odbiorczym stwierdzono brak widocznych uszkodzeń, ale później wynikło, że szkody były ukryte lub niezauważone w pierwszym momencie, a najemcy przyznali się do ich popełnienia w wiadomościach, masz podstawy prawne, by żądać od nich pokrycia kosztów naprawy.

W świetle powyższego, zaleca się następujące kroki:

Wysłanie do najemców wezwania do zapłaty, określając dokładną kwotę szkód oraz ewentualny termin, w którym mają naprawić te szkody lub zapłacić za ich naprawę. W wezwaniu warto powołać się na zawartą umowę najmu, protokół przekazania mieszkania oraz wiadomości, w których najemcy przyznali się do szkód.
Jeżeli najemcy nie odpowiedzą na wezwanie w wyznaczonym terminie lub odmówią pokrycia kosztów naprawy, możesz złożyć pozew do sądu w celu dochodzenia swoich roszczeń. Art. 484 Kodeksu cywilnego stanowi, że jeżeli jedna ze stron nie wywiązuje się z umowy, druga strona może żądać jej spełnienia w drodze postępowania sądowego.
Mając na uwadze powyższe, ważne jest, aby podejmować działania oparte na dowodach i zachować wszelką korespondencję z najemcami, która może być użyta jako dowód w sądzie.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

czy dodatkowe dwa dni wolnego w roku na zdrowe dziecko płaci ZUS czy pracodawca?
Witam. Piszę do Was z zapytanie czy dodatkowe dwa dni wolnego w roku na zdrowe dziecko płaci ZUS czy pracodawca. Ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie. A Szef nie chce mi zapłacić za wykorzystany jeden dzień który wzięłam na dziecko. Wiem że na chore dziecko jak mam opiekę to płaci ZUS (jeśli nie ma zatrudnionych 20 osób). Z góry dziękuję....
Składanie fałszywych zeznań.
Mam pytanie bo w sądzie będąc jako świadek i poszkodowany zostałem przesłuchany w sprawie rozboju na ulicy(była kamera gdzie to zarejestrowała). Ukradziono wtedy mi portfel z wypłatą, i złożyłem fałszywą umowę zlecenie że pracowałem u pracodawcy X. Byłem tam zatrudniony częściowo na czarno częściowo na umowę, ale na inną kwotę niż było w mojej fikcyjnej mowie). Sąd wystosował pismo do pracodawcy X i przesłał oryginalną umowę. Co mogę zrobić żeby ...
Czy pieniądze od rodziców trzeba zgłaszać do US?
Syn skończył studia, żeby zacząć pracę, musi odbyć kosztowne szkolenie za granica. Do kosztów szkolenia musimy dodać koszt pobytu i utrzymania. Jeśli rodzice przeleją mu każde po 20 tys tytułem szkolenie i utrzymanie to zgłasza w US? Rodzice są po rozwodzie. ...
Wniosek o zgodę na odrzucenie spadku w imieniu maloletniego
Dzień dobry, Mam problem . Dowiedziałam się , że jestem spadkobiercą po bratanku dziadka. Człowieka na oczy nie widzialam, nie wiedziałam o istnieniu do momentu otrzymania pisma z sądu. W sądzie toczy się rozprawa o nabycie spadku przez gminę , na której zmarły zostawił stary domek i działeczkę. Od momentu jego śmierci rosną zaleglosci podatkowe.Rodzina mieszkająca tam odrzuciła spadek, to mnie zaniepokoiło i też odrzuciłam. Teraz mam problem ...

Wyszukiwarka