Podwyższenie alimentów.

Mam takie pytanie na dniach czeka mnie mediacja o podwyższenie alimentów przez mojego byłego męża który zamieszkuje z naszym synem i żąda 1.000zł alimentów miesięcznie na niego. Ile może wywalczyć ? Dodam ze jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku i wychowuje sama młodszego syna z innego związku.
anonim cytuj
19-10-2023
W sądzie biorą możliwości zarobkowe rodziców jeśli będą dobre argumenty to będzie musiała Pani płacić 1000 zł na dziecko.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Wszystko zależy od kosztów jakie ponosi i czy ma na to dowody oraz jak jesteś zaangażowana w wychowywanie waszego wspólnego syna.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Mam takie pytanie na dniach czeka mnie mediacja o podwyższenie alimentów przez mojego byłego męża który zamieszkuje z naszym synem i żąda 1.000zł alimentów miesięcznie na niego. Ile może wywalczyć ? Dodam ze jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku i wychowuje sama młodszego syna z innego związku.


Podwyższenie alimentów jest regulowane przede wszystkim przez Kodeks rodzinnego i opiekuńczego.

Po pierwsze, zgodnie z art. 128 K.r.o., obowiązek alimentacyjny wobec dziecka ma rodzic, który nie sprawuje opieki nad dzieckiem. Wysokość alimentów jest ustalana na podstawie potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowych i majątkowych rodzica zobowiązanego do płacenia.

Po drugie, przy ustalaniu wysokości alimentów sąd uwzględnia konkretne okoliczności, w tym zarówno możliwości zarobkowe zobowiązanego do płacenia alimentów, jak i sytuację życiową oraz potrzeby dziecka. W przypadku osoby bezrobotnej, sąd musi wziąć pod uwagę brak możliwości zarobkowych.

W sądzie biorą możliwości zarobkowe rodziców jeśli będą dobre argumenty to będzie musiała Pani płacić 1000 zł na dziecko.


Faktycznie, możliwości zarobkowe są kluczowym czynnikiem przy ustalaniu wysokości alimentów. Jednakże jeśli dana osoba nie posiada stałego dochodu ani środków do życia, sąd musi wziąć to pod uwagę. Sąd może wziąć pod uwagę również fakt, że dana osoba samodzielnie wychowuje inne dziecko.

Wszystko zależy od kosztów jakie ponosi i czy ma na to dowody oraz jak jesteś zaangażowana w wychowywanie waszego wspólnego syna.


To prawda. Jeśli osoba zobowiązana do płacenia alimentów będzie w stanie przedstawić konkretne dowody na ponoszone koszty związane z wychowywaniem dziecka, mogą one wpłynąć na decyzję sądu. Jednakże zaangażowanie w wychowywanie dziecka i inne okoliczności związane z opieką nad nim również mają znaczenie przy ustalaniu wysokości alimentów.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Zawieszenie postępowania komorniczego.
Jakiś czas temu spadł na mnie niespodziewany wyrok, na mocy którego miałam zapłacić pewnej spółce wysoką kwotę (to nie był mój dług). Wierzyciel szybko uzyskał dokumenty i skierował sprawę do komornika, po czym niezwłocznie doprowadziłam do podpisania ugody i w I miesiącu wpłaciłam na jego konto żądaną częściową kwotę. Złożył on wniosek do komornika o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Całkowita spłata została dokonana zgodnie z umową, trwał...
Sprzedaż mieszkania ze spadku.
Mieszkałem z mamą całe życie w jednym mieszkaniu w bloku. W międzyczasie mama kupiła i wyremontowała drugie mieszkanie również w bloku na jej własność,nikt tam nie mieszka obecnie. Niestety dziś zmarła w szpitalu. I mam pytanie. Czy mam prawo razem z bratem sprzedać to mieszkanie po jej śmierci? Pytam bo mam kiepską sytuacje finansową i trochę kredytów a nową prace zacząłem. Dziękuje. Jestem załamany....
Płatne L4 przy umowie zlecenie.
Czy przysługuje płatne l4 przy umowie zlecenie?...
Partner złożył wniosek o RKO na dziecko. Jest to moje pierwsze dziecko a jego drugie. Czy ZUS będzie weryfikował??
Witam.Dowiedziałam się, że partner z którym już nie mieszkam bo się rozeszliśmy złożył wniosek o RKO na dziecko, które jest jego drugim dzieckiem (moim pierwszym). Rzecz w tym, że nie powinien bo nie mieszka i nie wychowuje tego dziecka. Czy ZUS będzie weryfikował to, czy ten rodzic mieszka z tym dzieckiem, czy trzeba samemu to zgłosić? ...

Wyszukiwarka