Jak wycofać zawiadomienie na policji.

Witam, złożyłam zawiadomienie na policji z art. 157kk na swojego męża. W tej chwili nie mieszkamy razem, ale bardzo się stara to naprawić, wiem, że zgłosił się na terapię. W jaki sposób mogę wycofać/zatrzymać postępowanie żeby nie ponosił konsekwencji swojego zachowania? Nie miałam również świadomości, że będzie z automatu założona niebieska karta, która tak naprawdę w żaden sposób nie ułatwia mi życia bo nawet nie są w stanie przyspieszyć konsultacji psychologa dla mojego syna, jedyne co robią to dzwonią czy wszystko jest ok. Czy mogę jakoś z niej zrezygnować? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
anonim cytuj
19-10-2023
I po co? Skoro efekty są dopiero po jej założeniu tzn. że działa, jak się kiedyś faktycznie ogarnie to zdejmiesz a póki co nie utrudniaj sobie bez sensu życia, bo za chwilę wrócisz do punktu wyjścia.
tu się nie zgodzę bo dotarło do niego to od razu po mojej wyprowadzce jak nie miał pojęcia ani o tym, że byłam na policji ani, że jest założona niebieska karta.

Być może masz rację jednak nie koniecznie. Ludzie nie zmieniają się z dnia na dzień.
I tu niestety Ty masz rację, dlatego ani go definitywnie nie przekreślam ani nie wierzę na ten moment, że to się nigdy więcej nie powtórzy.

na szczęście nk trwa pół roku a potem jeszcze 9 miesięcy doglądają i nikt jej nie może zdjąć do tego czasu. Większość ofiar się wycofuje a oprawców nagle zmienia na chwilę. Miał pojęcie o niebieskiej karcie, bo każdy sprawca przemocy jest o tym informowany przez dzielnicowego więc nie pisz ze nie miał
 
anonim cytuj
19-10-2023
Witam, złożyłam zawiadomienie na policji z art. 157kk na swojego męża. W tej chwili nie mieszkamy razem, ale bardzo się stara to naprawić, wiem, że zgłosił się na terapię. W jaki sposób mogę wycofać/zatrzymać postępowanie żeby nie ponosił konsekwencji swojego zachowania? Nie miałam również świadomości, że będzie z automatu założona niebieska karta, która tak naprawdę w żaden sposób nie ułatwia mi życia bo nawet nie są w stanie przyspieszyć konsultacji psychologa dla mojego syna, jedyne co robią to dzwonią czy wszystko jest ok. Czy mogę jakoś z niej zrezygnować? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.


Jeżeli chodzi o wycofanie zawiadomienia na policji:

Po złożeniu zawiadomienia na policji i wszczęciu postępowania, nie można formalnie "wycofać" zawiadomienia. Możesz jednak poinformować policję i prokuraturę o swojej zmienionej woli i okolicznościach, które wpłynęły na tę decyzję. Należy jednak pamiętać, że to prokurator podejmuje decyzję o ewentualnym umorzeniu postępowania lub kontynuowaniu śledztwa, nawet jeżeli pokrzywdzony wyraził wolę nieścigania sprawcy.
Jeśli chodzi o niebieską kartę:

Niebieska karta to dokument, który jest wypełniany przez policjanta w sytuacji, gdy stwierdza on znamiona przemocy w rodzinie. Jej celem jest udokumentowanie interwencji oraz zabezpieczenie ofiary przemocy. Niestety, decyzji o założeniu niebieskiej karty nie można odwołać ani z niej zrezygnować. Jej obecność ma na celu ochronę ofiary oraz monitorowanie sytuacji. Procedury związane z niebieską kartą zostały określone w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Co do wypowiedzi dotyczących świadomości męża o niebieskiej karcie:

Jeżeli przemoc w rodzinie została stwierdzona przez funkcjonariusza, to oprawca jest informowany o wszczęciu postępowania w związku z niebieską kartą przez odpowiednie służby. W związku z tym mąż mógł być poinformowany o tej karcie przez dzielnicowego lub inny organ właściwy w danej sprawie.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż mieszkania a fundusz remontowy.
Witam, sprzedałem mieszkanie własnościowe i posiadałem na FR nadpłatę w zaliczkach ok. 6-7tys zł, zaliczki pobierane co m-c. W chwili sprzedaży mieszkania wspólnota nie wykorzystała środków z FR na remonty. Czy należy mi się zwrot moich wkładów?...
Jak zakończyć płacenie alimentów na dziecko?
Mam 19 letnie dziecko, które mieszka z rodzicem. Nie chce się uczyć, ani pracować. Płacę alimenty, ale chciałbym uchylić się od obowiązku skoro dziecko nic nie robi i tylko żąda coraz więcej....
Zwrot kaucji najemcy.
Znalazłem się w następującej sytuacji - po wynajęciu pokoju okazało się, że niestety będę zmuszony z niego zrezygnować z powodu losowej sytuacji rodzinnej. Umowa została zawarta na czas określony i z tego co rozumiem nie mogę jej wypowiedzieć w przypadkach innych niż wprost wskazane w umowie (w zasadzie wskazane są tylko przypadki dla wynajmującego więc rozumiem, że prawnie nie jestem w stanie w ogóle tej umowy wypowiedzieć). Rozmawiałem już z wy...
Służebność
Witam, bardzo proszę o wytłumaczenie mi co może a co nie. Ciocia ma ustanowioną służebność mieszkalną w domu murowanym bez wyszczególnionych pomieszczeń. Co w takim razie jeśli upiera się przy prowadzeniu ogródka warzywnego i we wszystkich pomieszczeniach gospodarczych chce wprowadzać swoje rządy. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam...

Wyszukiwarka