Ubezpieczenie mieszkania.

Po odsunięciu szafki w pokoju zauważyliśmy, że na obszarze ok 2 metrów kwadratowych zeszła farba wraz z tynkiem ze ściany. Sąsiad ma po 2 stronie łazienkę i podejrzewamy, że jest to ich wina. Niestety sąsiedzi to ludzie z którymi nie da się nic załatwić. Na próbę rozmowy na ten temat trzasnęli mi drzewami przed nosem. Nie wiem nawet czy mają ubezpieczenie.
Czy można to załatwić jakoś inaczej? Np. zgłosić to do mojego ubezpieczyciela żeby to oni się z nimi kontaktowali?
anonim cytuj
21-09-2023
Tak. Możesz tak zrobić.
Jesteś w stanie mi powiedzieć czy będzie się coś takiego wiązało że wzrostem składki ubezpieczeniowej u mnie?

Ostatnio miałam identyczną sytuację ale udało mi się uzyskać numer polisy sąsiadki. U mnie w ubezpieczalni powiedziano mi że mogą się tym zająć ale póki nie ściągną należności z sąsiadki to szkoda będzie widniała na mojej polisie i będę miała wyższą składkę. Na szczęście udało mi się dostać ten numer polisy i po odwołaniu wypłacili mi tyle ile powinni. Rozmawiałeś ze swoim ubezpieczycielem?
 
anonim cytuj
21-09-2023
Jeżeli sąsiedzi odmawiają współpracy i negocjacji, masz prawo zgłosić sprawę swojemu ubezpieczycielowi. Ubezpieczyciel może postanowić zainicjować postępowanie wobec sąsiada w celu odzyskania poniesionych kosztów.

Możesz również rozważyć skierowanie sprawy na drogę sądową, choćby poprzez wystąpienie z powództwem cywilnym wobec sąsiada. Wskazane może być zgromadzenie dowodów na to, że szkoda powstała z winy sąsiada, na przykład poprzez zlecenie ekspertyzy budowlanej.

Post 2:
Co do obaw dotyczących wzrostu składki ubezpieczeniowej, jest to możliwe w sytuacji, gdy ubezpieczyciel będzie musiał pokryć koszty naprawy, a nie będzie mógł odzyskać tych środków od strony, która spowodowała szkodę.
Jesteś w stanie mi powiedzieć czy będzie się coś takiego wiązało że wzrostem składki ubezpieczeniowej u mnie?

Tak, w praktyce często, gdy ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, składka ubezpieczeniowa może wzrosnąć. Jeśli jednak uda się odzyskać środki od sprawcy szkody, to wzrost składki może nie nastąpić, choć zależy to od indywidualnej polityki ubezpieczyciela.

Rozmowa z ubezpieczycielem może pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące kwestii ubezpieczenia oraz składki, jak również potencjalnego odzyskania kosztów od sprawcy szkody.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

Ile godzin ciągiem mogę pracować na umowe zlecenie?
Witam, jestem zatrudniony na umowę zlecenie. Czy mogę pracować ciągiem np 36h? Z tego co wiem żaden kodeks pracy mnie nie ogranicza. Z góry dziękuję za odpowiedzi ...
Zachowek/Przekazanie nieruchomości.
Otóż sprawa wygląda następująco. Postaram nakreślić się sprawę od początku. Moi rodzice mają/mieli trójkę rodzeństwa. Jestem ja, brat i siostra, która zmarła (posiada niepełnoletnie dzieci). Rodzice chcą przekazać mi mieszkanie. Z bratem nie mam problemu tylko z drugą stroną, a ściśle mówiąc z dziećmi siostry, chodzi mi o to żebym nie miał problemu z jakimiś zachowkami itp. Rozważałem kilka opcji. Pierwsza darowizna - z tym, że musi minąć 10 l...
Czas pracy osoby niepełnosprawnej.
Dzień dobry, legitymuję się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. Lekarz medycyny pracy nie wyraził zgody na pracę w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej. Z ustawy jasno wynika, że czas pracy w moim przypadku wynosi 8h na dobę, 40h tygodniowo. Natomiast nie wiem jak liczyć ten tygodniowy czas pracy - od poniedziałku do niedzieli? Po raz kolejny mam zaplanowane 6dni pracy pod rząd - od poniedziałku do soboty. Pracodawca może w ten...
Podsumowanie przychodów za sprzedaż na portalu Vinted.
Hej, moje podsumowanie przychodów za sprzedaż na portalu Vinted to 19,114 zł za rok 2023 gdzie dochód to może 5/6 tyś - jak się z tego rozliczyć ? Czy to podlega jako działalność niezarejestrowana ?...

Wyszukiwarka