Podwyższenie alimentów.

Witam, chciałabym złożyć pozew o podwyższenie alimentów syn ma 10 lat alimenty zostały przyznane gdy miał roczek w wysokości 500zl. Nie wiem kompletnie jak to zrobić a alimenty będę podnosić pierwszy raz.
anonim cytuj
03-10-2023
Piszesz pozew o podwyższenie alimentów kwotę o jaką chcesz podwyższyć i przedstawiasz plan wydatków na dziecko ,pozew na podstawie sygnatury pierwszej sprawy o alimenty.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Pozew jako przedstawiciel ustawowy powoda, należy po pierwsze zapoznać się z przepisami regulującymi obowiązek alimentacyjny, zebrać dowody na wykazanie przesłanek podwyższenia alimentów, zapoznać się z przepisami procedury i orzecznictwem, przepisy regulują wymagania co do pism procesowych, nadto zasady ewentualnego odwoływania się od niekorzystnych orzeczeń, zażaleniami, czy apelacją. Przyda się wiedza w przedmiocie instytucji zabezpieczenia na czas trwania postępowania etc etc.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Aby złożyć pozew o podwyższenie alimentów, kluczowe jest przedstawienie sądowi zmienionych okoliczności, które uzasadniają potrzebę podniesienia wcześniej ustalonej kwoty. Możesz to zrobić, przygotowując dokument, który nazywamy pozwem. Powinnaś zawrzeć w nim informacje o obecnej sytuacji dziecka, nowe potrzeby finansowe oraz zmiany, które zaszły od momentu orzeczenia poprzedniej kwoty alimentów. Artykuł 138^1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego reguluje, że zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych jest obowiązany dostosować ich wysokość do zmieniających się potrzeb uprawnionego i możliwości majątkowych zobowiązanego.

Odpowiedź do Post 2:
Twoja odpowiedź jest poprawna, ale istotne jest, aby w pozwie zostały uwzględnione także wszystkie dowody, które potwierdzają argumenty strony pozywającej. Możliwe dowody mogą obejmować świadectwa, faktury, rachunki czy inne dokumenty, które potwierdzają zwiększone potrzeby dziecka oraz zdolności finansowe rodzica. Ostateczna kwota alimentów jest ustalana przez sąd na podstawie zgromadzonych dowodów oraz obowiązujących przepisów prawa. Warto również zaznaczyć, że składając pozew, należy uwzględnić wszystkie obowiązujące przepisy formalne, określone w Kodeksie postępowania cywilnego.

Odpowiedź do Post 3:
Zgadza się, pozwu o podwyższenie alimentów nie należy traktować lekceważąco i wymaga on odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania. Procedura podnoszenia alimentów, jak wspomniano, obejmuje analizę zmienionych potrzeb dziecka oraz możliwości finansowych osoby zobowiązanej do płacenia alimentów. Powódka, jako przedstawiciel ustawowy powoda, musi przedstawić konkretne, udokumentowane okoliczności, które uzasadniają podwyższenie alimentów. Oprócz tego, zgodnie z art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego, pismo procesowe powinno spełniać określone wymogi formalne oraz zawierać wszystkie istotne elementy, takie jak oznaczenie sądu, oznaczenie stron i ich pełnomocników, przedstawienie stanu faktycznego sprawy oraz wniosków, podpisy stron oraz oznaczenie dowodów.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Próg podatkowy.
Pracuje na etat w firmie, gdzie zarabiam ok 5500-6000 w zależności od przepracowanych godzin - umowa zlecenie, status studenta i 24 lata. Dodatkowo mam dwie umowy zlecenie, z obu mam około 1500zl. Czy biorąc pod uwagę ten fakt zarobku ok 7/8k miesięcznie muszę się czegoś obawiać? Mam na myśli rozliczanie i próg podatkowy...
Urlop wypoczynkowy.
Mam troszkę zagmatwaną sprawę z urlopem. Zakończyłem pracę w firmie A listopada tego roku. Urlop wykorzystałem na koniec umowy 9 dni i tak mam na świadectwie pracy. Pracę w firmie B (na ich prośbę) rozpocząłem będąc formalnie na urlopie w firmie A czyli 19 listopada. Teraz wg. świadectwa pracy mam jeszcze 17 dni urlopu. Jednak w firmie B pracuję od kwietnia czyli powinienem mieć 20 dni urlopu proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. To ile mam...
Limit zadłużenia a pożyczka.
Witam, Dzisiaj uruchomiłem limit zadłużenia w moim banku na kwotę 50000zł. Szybko okazało się, iż mój znajomy chętnie przeleje mi tę kwotę na pół roku, po czym mam mu przelać pieniążki spowrotem. Dla mnie to na rękę, gdyż przez ten czas spłacę większą część zadłużenia oraz ominę w ten sposób naliczane odsetki. Czy takie działania są zgodne z prawem i czy powinienem o czymś wiedzieć?...
PIT-11 od byłego pracodawcy.
Proszę o informację co w sytuacji gdy moja mama otrzymała PIT-11 od pracodawcy u którego nie pracuje od 2 lat. Jest to pracodawca prowadzący działalność gastronomiczną. Mama na wiosnę 2020 przeszła na emeryturę, po czym podpisała z tym pracodawcą kolejną umowę, tym razem na 1/4 etatu z terminem obowiązywania do czerwca 2021. W momencie gdy wybuchła pandemia na wiosnę 2020 mama dostała informację, żeby już nie przychodziła do pracy bo obiekt gastr...

Wyszukiwarka