Podwyższenie alimentów.

Witam, chciałabym złożyć pozew o podwyższenie alimentów syn ma 10 lat alimenty zostały przyznane gdy miał roczek w wysokości 500zl. Nie wiem kompletnie jak to zrobić a alimenty będę podnosić pierwszy raz.
anonim cytuj
03-10-2023
Piszesz pozew o podwyższenie alimentów kwotę o jaką chcesz podwyższyć i przedstawiasz plan wydatków na dziecko ,pozew na podstawie sygnatury pierwszej sprawy o alimenty.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Pozew jako przedstawiciel ustawowy powoda, należy po pierwsze zapoznać się z przepisami regulującymi obowiązek alimentacyjny, zebrać dowody na wykazanie przesłanek podwyższenia alimentów, zapoznać się z przepisami procedury i orzecznictwem, przepisy regulują wymagania co do pism procesowych, nadto zasady ewentualnego odwoływania się od niekorzystnych orzeczeń, zażaleniami, czy apelacją. Przyda się wiedza w przedmiocie instytucji zabezpieczenia na czas trwania postępowania etc etc.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Aby złożyć pozew o podwyższenie alimentów, kluczowe jest przedstawienie sądowi zmienionych okoliczności, które uzasadniają potrzebę podniesienia wcześniej ustalonej kwoty. Możesz to zrobić, przygotowując dokument, który nazywamy pozwem. Powinnaś zawrzeć w nim informacje o obecnej sytuacji dziecka, nowe potrzeby finansowe oraz zmiany, które zaszły od momentu orzeczenia poprzedniej kwoty alimentów. Artykuł 138^1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego reguluje, że zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych jest obowiązany dostosować ich wysokość do zmieniających się potrzeb uprawnionego i możliwości majątkowych zobowiązanego.

Odpowiedź do Post 2:
Twoja odpowiedź jest poprawna, ale istotne jest, aby w pozwie zostały uwzględnione także wszystkie dowody, które potwierdzają argumenty strony pozywającej. Możliwe dowody mogą obejmować świadectwa, faktury, rachunki czy inne dokumenty, które potwierdzają zwiększone potrzeby dziecka oraz zdolności finansowe rodzica. Ostateczna kwota alimentów jest ustalana przez sąd na podstawie zgromadzonych dowodów oraz obowiązujących przepisów prawa. Warto również zaznaczyć, że składając pozew, należy uwzględnić wszystkie obowiązujące przepisy formalne, określone w Kodeksie postępowania cywilnego.

Odpowiedź do Post 3:
Zgadza się, pozwu o podwyższenie alimentów nie należy traktować lekceważąco i wymaga on odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania. Procedura podnoszenia alimentów, jak wspomniano, obejmuje analizę zmienionych potrzeb dziecka oraz możliwości finansowych osoby zobowiązanej do płacenia alimentów. Powódka, jako przedstawiciel ustawowy powoda, musi przedstawić konkretne, udokumentowane okoliczności, które uzasadniają podwyższenie alimentów. Oprócz tego, zgodnie z art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego, pismo procesowe powinno spełniać określone wymogi formalne oraz zawierać wszystkie istotne elementy, takie jak oznaczenie sądu, oznaczenie stron i ich pełnomocników, przedstawienie stanu faktycznego sprawy oraz wniosków, podpisy stron oraz oznaczenie dowodów.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy mama ma prawo utrudniać kontakty w szpitalu z tatą?
Czy mama ma prawo utrudniać kontakty w szpitalu z tatą? Lekarz przestał udzielać informacji o stanie zdrowia, leczeniu, nie odbiera telefonu, pielęgniarka niewiele mówi. Odmówiono choćby krótkich odwiedzin na oiomie, w szpitalu. Tata w momencie zabrania do szpitala był w stanie agonalnym, był pod opieką mamy która odmawiała pomocy lekarskiej, domowego wsparcia pielęgniarki. Był odwodniony, zaglodzony, nerki nie pracowały, z 4 litrami moczu...
Podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego
W czerwcu zeszłego roku urodziłam pierwsze dziecko (umowa o pracę skończyła się w dniu porodu, zasiłek macierzyński wypłacał ZUS). Jestem obecnie w drugiej ciąży, zatrudnienie od 1 sierpnia umowa o pracę na czas nieokreślony. Mam problemy zdrowotne, nie wiem ile będę w stanie pracować - czy zasiłek macierzyński który był wypłacany przez ZUS będzie się wliczał do podstawy obliczenia ewentualnego zasiłku chorobowego? I idąc dalej do podstawy oblic...
Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony.
Cześć, wczoraj napisała do nas właścicielka mieszkania, że w dniu dzisiejszym o 18 przyjedzie wręczyć nam wypowiedzenie najmu, z tego powodu, że chcę sprzedać to mieszkanie w którym mieszkamy i jej się śpieszy. Czy musimy to podpisywać? Z tego co wiem to sprzedaż mieszkania nie jest powodem wypowiedzenia najmu okazjonalnego. Nie uszkodziliśmy nic w mieszku, nigdy nie zalegaliśmy z kasą i nie podejmowaliśmy nikomu. Umowę mamy do 1.06.2024 r....
Zwolnienie dyscyplinarne podczas urlopu macierzyńskiego.
Dzień dobry, czy podczas zwolnienia lekarskiego w ciąży/ urlopu macierzyńskiego można wręczyć dyscyplinarne zwolnienie kobiecie, związane jest to ze świadomym plagiatem poczynionym przez tą kobietę i naruszeniem dóbr firmy, które wyszły po czasie i firma zatrudniająca będzie pociągnięta do odpowiedzialności?...

Wyszukiwarka