Podwyższenie alimentów.

Witam, chciałabym złożyć pozew o podwyższenie alimentów syn ma 10 lat alimenty zostały przyznane gdy miał roczek w wysokości 500zl. Nie wiem kompletnie jak to zrobić a alimenty będę podnosić pierwszy raz.
anonim cytuj
03-10-2023
Piszesz pozew o podwyższenie alimentów kwotę o jaką chcesz podwyższyć i przedstawiasz plan wydatków na dziecko ,pozew na podstawie sygnatury pierwszej sprawy o alimenty.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Pozew jako przedstawiciel ustawowy powoda, należy po pierwsze zapoznać się z przepisami regulującymi obowiązek alimentacyjny, zebrać dowody na wykazanie przesłanek podwyższenia alimentów, zapoznać się z przepisami procedury i orzecznictwem, przepisy regulują wymagania co do pism procesowych, nadto zasady ewentualnego odwoływania się od niekorzystnych orzeczeń, zażaleniami, czy apelacją. Przyda się wiedza w przedmiocie instytucji zabezpieczenia na czas trwania postępowania etc etc.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Aby złożyć pozew o podwyższenie alimentów, kluczowe jest przedstawienie sądowi zmienionych okoliczności, które uzasadniają potrzebę podniesienia wcześniej ustalonej kwoty. Możesz to zrobić, przygotowując dokument, który nazywamy pozwem. Powinnaś zawrzeć w nim informacje o obecnej sytuacji dziecka, nowe potrzeby finansowe oraz zmiany, które zaszły od momentu orzeczenia poprzedniej kwoty alimentów. Artykuł 138^1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego reguluje, że zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych jest obowiązany dostosować ich wysokość do zmieniających się potrzeb uprawnionego i możliwości majątkowych zobowiązanego.

Odpowiedź do Post 2:
Twoja odpowiedź jest poprawna, ale istotne jest, aby w pozwie zostały uwzględnione także wszystkie dowody, które potwierdzają argumenty strony pozywającej. Możliwe dowody mogą obejmować świadectwa, faktury, rachunki czy inne dokumenty, które potwierdzają zwiększone potrzeby dziecka oraz zdolności finansowe rodzica. Ostateczna kwota alimentów jest ustalana przez sąd na podstawie zgromadzonych dowodów oraz obowiązujących przepisów prawa. Warto również zaznaczyć, że składając pozew, należy uwzględnić wszystkie obowiązujące przepisy formalne, określone w Kodeksie postępowania cywilnego.

Odpowiedź do Post 3:
Zgadza się, pozwu o podwyższenie alimentów nie należy traktować lekceważąco i wymaga on odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania. Procedura podnoszenia alimentów, jak wspomniano, obejmuje analizę zmienionych potrzeb dziecka oraz możliwości finansowych osoby zobowiązanej do płacenia alimentów. Powódka, jako przedstawiciel ustawowy powoda, musi przedstawić konkretne, udokumentowane okoliczności, które uzasadniają podwyższenie alimentów. Oprócz tego, zgodnie z art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego, pismo procesowe powinno spełniać określone wymogi formalne oraz zawierać wszystkie istotne elementy, takie jak oznaczenie sądu, oznaczenie stron i ich pełnomocników, przedstawienie stanu faktycznego sprawy oraz wniosków, podpisy stron oraz oznaczenie dowodów.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Podział majątku.
Bierzemy rozwód za porozumieniem stron mieszkanie jest wspólne. Mamy trójkę dzieci. Żona na okres 3 lat zostaje w mieszkaniu z dziećmi, ja się wyprowadzam. Czy po czasie mieszkanie też zostaję pół na pół w razie sprzedania mieszkania. Czy żonie przypadnie większy procent za to że tam mieszka....
Wyjazd dziecka za granice bez zgody drugiego rodzica
Na wstępie, oboje z byłym partnerem mamy pełne prawa do dziecka. A więc tak, chce zabrać dziecko na 2/3 dniową wycieczkę za granicę . Czy obowiązkowo potrzebuje pisemnej zgody ojca? Czy może wystarczy dokładne poinformowanie o miejscu przebywania i długości pobytu? Ojciec lubi dla czystej zasady zrobić po złości I obawiam się że nie wyrazi zgody nawet na tak krótki wyjazd, a jest on dla nas dość ważny....
Zajęcie komornicze.
Dzień dobry, mam pytanie. Narzeczony ma zadłużenie ale po rozmowie z Panią komornik ustalili że nie będzie miał zajęcia na koncie bo będzie wpłacał ustalona kwotę co miesiąc. Kwota zostaje co miesiąc wpłacona taka jaka została ustalona i faktycznie zajęcia nie ma na koncie bankowym. Moje pytanie jest takie jeżeli rozliczył się z podatku to dlaczego urząd przekierował kwotę do zwrotu do Pani Komornik ? Czy jest w ogóle taka możliwość jeżeli Pani ...
Zapisana w testamencie nieruchomość.
Mam pytanie odnośnie prawa do rachunku bankowego. Ojciec zapisał obcej osobie w spadku nieruchomość, jestem jedynym spadkobierca ustawowym( wiem o zachowku). Sprawa jest obecnie w sądzie na etapie gdzie dostałem pismo z sądu że jestem uczestnikiem i miesiąc temu upłynął termin odpowiedzi. W piśmie strony było że oni chcą spadek w całości. Jak to jest ? Wiem że na koncie była duża suma, w testamencie jest zapisana nieruchomość a strona chce cało...

Wyszukiwarka