Zarejestrowanie auta.

Mój ojciec w 2020 roku zarejestrował na mnie samochód. On to zrobił, ja niczego nie podpisywałam. Przez krótki okres użytkowałam ten samochód. Teraz dostałam pismo o zajęciu rachunku na 8k. Jest to kara za niespełnienie obowiązku ubezpieczeniowego owego samochodu. Samochód został przez mojego tatę sprzedany w 2020/21. Co teraz robić? Ojciec ma umowę kupna sprzedaż, ale jeżeli odwołam się to tak jakby przyznam się, że to ja podpisałam dokumenty, ale też ojcowi wolałabym nie dokładać problemów.
anonim cytuj
03-10-2023
To ojciec podpisał się za Ciebie?
Co do kary - prosta piłka, jak ma umowę kupna sprzedaży sprzed wystawienia kary to wysyłasz do UFG.
Tak podpisał się za mnie…
I na 100% nie będę musiała płacić kary? Boje się, że nie umorzą tej kary

Jak będziesz czekać z odpowiedzią to ci nie nie umorzą… wysyłaj umowę i tyle. Za niezgłoszenie sprzedaży możesz dostać karę, ale jest wielokrotnie niższa niż z ufg.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Samochód został przez mojego tatę sprzedany w 2020/21. Co teraz robić? Ojciec ma umowę kupna sprzedaż,


Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, osoba przekazująca pojazd innemu podmiotowi ma obowiązek zgłosić to do wydziału komunikacji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania przekazującego pojazd, w terminie 30 dni od daty przekazania pojazdu. Niespełnienie tego obowiązku może skutkować nałożeniem kary pieniężnej.

W odniesieniu do problemu z karą za brak ubezpieczenia, warto wiedzieć, że art. 56a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK mówi, iż jeżeli właściciel pojazdu mechanicznego nie zawrze umowy ubezpieczenia OC, ubezpieczyciel obowiązany jest wezwać go do zawarcia tej umowy i zapłaty składki. Jeśli ubezpieczeniobiorca nie uiści składki w określonym terminie, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na niego karę pieniężną.

Ojciec ma umowę kupna sprzedaż, ale jeżeli odwołam się to tak jakby przyznam się, że to ja podpisałam dokumenty, ale też ojcowi wolałabym nie dokładać problemów.


O ile umowa sprzedaży auta została zawarta i jest dowód tej transakcji, to odpowiednie dokumenty, takie jak umowa kupna-sprzedaży, powinny być dostarczone do odpowiednich instytucji (np. UFG), celem uniknięcia konsekwencji finansowych i prawnych.

Jednakże problem z podpisaniem dokumentów przez ojca, gdy był to Twój pojazd, jest kwestią delikatną i prawdopodobnie wymaga osobnej analizy. Zgodnie z art. 270 § 1 Kodeksu karnego, fałszowanie dokumentu lub używanie fałszywego dokumentu może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 3.

Warto więc dążyć do szybkiego rozwiązania sprawy dotyczącej kary, jednocześnie zachowując środki ostrożności dotyczące aspektów prawnych dotyczących potencjalnego fałszowania dokumentów przez ojca. Odpowiednie działania mogą wymagać rozważenia wszystkich dostępnych opcji, mając na uwadze specyfikę obowiązujących przepisów oraz indywidualne okoliczności przypadku.
 
anonim cytuj
05-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy można zawiesić alimenty na dziecko?
Witajcie mam takie pytanie czy jeśli alimenty zostały zasądzone około dwa tygodnie temu na mojego synka to czy można z nich kiedyś zrezygnować? Zawiesić ? Czy jak to jest ? Dziękuję za odpowiedzi...
Ograniczenie praw rodzicielskich.
Witam czy miał ktoś ostatnio sprawę o ograniczenie praw ? Chciałam podpytać jakie sąd zadaje pytania, czego się mniej więcej spodziewać . Przemoc psychiczna , zaniedbywanie ,wyzywanie córki czy warto wchodzić w szczegóły ?...
Kiedy trzeba zwrócić zasiłek chorobowy?
Cześć, byłem na 3 tygodniowym L4 (od psychiatry), które przedłużam. W trakcie l4 brałem udział w zajeciach sportowych i pracodawca uważa, że nie powinienem i będzie chciał abym oddał wypłacone L4 za ten okres tych 3 tygodni. Co jeżeli odmówie? Mam od psychiatry papier, że wskazane dla mnie są wszelkiego rodzaju aktywności oraz przebywanie w grupach ludzi. Czy sprawa trafia od razu do sądu czy będzie to załatwiane przez ZUS? Firma powyżej 20osó...
Kto może odmówic składania zeznań?
Pan X ma sprawę w sądzie przeciwko Panu Y. Pan X wezwał na świadka swojego brata i jego żonę. Brat pana X nie chce zaznawać i ma prawo odmówić składania zeznań, bo jest to stopień pokrewieństwa. Pytanie czy żona brata, (bratowa pana X) może odmówić składania zeznań? Czy według prawa to jest rodzina dla Pana X i również ma prawo odmówić zeznań? Sytuacja jest dosyć dziwna, bo brat z żoną Pana X niezbyt mają ze sobą kontakt, nie znają sytuacji i...

Wyszukiwarka