Zarejestrowanie auta.

Mój ojciec w 2020 roku zarejestrował na mnie samochód. On to zrobił, ja niczego nie podpisywałam. Przez krótki okres użytkowałam ten samochód. Teraz dostałam pismo o zajęciu rachunku na 8k. Jest to kara za niespełnienie obowiązku ubezpieczeniowego owego samochodu. Samochód został przez mojego tatę sprzedany w 2020/21. Co teraz robić? Ojciec ma umowę kupna sprzedaż, ale jeżeli odwołam się to tak jakby przyznam się, że to ja podpisałam dokumenty, ale też ojcowi wolałabym nie dokładać problemów.
anonim cytuj
03-10-2023
To ojciec podpisał się za Ciebie?
Co do kary - prosta piłka, jak ma umowę kupna sprzedaży sprzed wystawienia kary to wysyłasz do UFG.
Tak podpisał się za mnie…
I na 100% nie będę musiała płacić kary? Boje się, że nie umorzą tej kary

Jak będziesz czekać z odpowiedzią to ci nie nie umorzą… wysyłaj umowę i tyle. Za niezgłoszenie sprzedaży możesz dostać karę, ale jest wielokrotnie niższa niż z ufg.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Samochód został przez mojego tatę sprzedany w 2020/21. Co teraz robić? Ojciec ma umowę kupna sprzedaż,


Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, osoba przekazująca pojazd innemu podmiotowi ma obowiązek zgłosić to do wydziału komunikacji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania przekazującego pojazd, w terminie 30 dni od daty przekazania pojazdu. Niespełnienie tego obowiązku może skutkować nałożeniem kary pieniężnej.

W odniesieniu do problemu z karą za brak ubezpieczenia, warto wiedzieć, że art. 56a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK mówi, iż jeżeli właściciel pojazdu mechanicznego nie zawrze umowy ubezpieczenia OC, ubezpieczyciel obowiązany jest wezwać go do zawarcia tej umowy i zapłaty składki. Jeśli ubezpieczeniobiorca nie uiści składki w określonym terminie, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na niego karę pieniężną.

Ojciec ma umowę kupna sprzedaż, ale jeżeli odwołam się to tak jakby przyznam się, że to ja podpisałam dokumenty, ale też ojcowi wolałabym nie dokładać problemów.


O ile umowa sprzedaży auta została zawarta i jest dowód tej transakcji, to odpowiednie dokumenty, takie jak umowa kupna-sprzedaży, powinny być dostarczone do odpowiednich instytucji (np. UFG), celem uniknięcia konsekwencji finansowych i prawnych.

Jednakże problem z podpisaniem dokumentów przez ojca, gdy był to Twój pojazd, jest kwestią delikatną i prawdopodobnie wymaga osobnej analizy. Zgodnie z art. 270 § 1 Kodeksu karnego, fałszowanie dokumentu lub używanie fałszywego dokumentu może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 3.

Warto więc dążyć do szybkiego rozwiązania sprawy dotyczącej kary, jednocześnie zachowując środki ostrożności dotyczące aspektów prawnych dotyczących potencjalnego fałszowania dokumentów przez ojca. Odpowiednie działania mogą wymagać rozważenia wszystkich dostępnych opcji, mając na uwadze specyfikę obowiązujących przepisów oraz indywidualne okoliczności przypadku.
 
anonim cytuj
05-10-2023

Sugerowane Tematy

Jak krok po kroku zostać rodziną zastępczą?
Czy ktoś krok po kroku może wytłumaczyć mi, jak zostać rodziną zastępczą? Są to dzieci z rodziny, w wieku 8 i 6 lat. Jakie kroki podjąć? Na jaką pomoc państwową mogę liczyć? Ich matka przebywa w ZK....
Kwalifikacja czynu.
Szanowni Państwo. Wynająłem osobę fizyczną do wykonania remontu mieszkania. Podpisaliśmy umowę. Jak to w remoncie, miesiąc po ostatecznym terminie ale trwa nadal. Umówiliśmy się z Fachowcem tak, że materiały do remontu będzie kupował sam, będzie dzwonił z kasy (Leroy, Obi itd) a my płacimy Blikiem. Okazało się przypadkowo, że z każdego z większych paragonów, tego samego lub następnego dnia Fachowiec robił zwroty, przyjmując gotówkę. Nigdy o zwrot...
Zasiedzenie nieruchomości.
Kupiłem w 2008 r aktem notarialnym działkę rolną. Księga wieczysta czysta. Płacę podatek rolny. A tu niespodzianka, właśnie dostałem 2024r pismo sądowe o zakazie zbywania i obciążania tej nieruchomości ! I pozew o stwierdzenie nabycia przez zasiedzenie 30 lat. Czy to możliwe? Fakt jest taki, że w momencie zakupu działki w 2008r. oglądałem ją i nie było tam żadnych upraw - ziemia była porośnięta zachwaszczoną trawą. I więcej później tam nie byłe...
Wspólność majątkowa a darowizna.
Jeszcze przed zawarciem małżeństwa, moja obecna małżonka nabyła grunt rolny (nie była to darowizna, typowa transakcja osób fizycznych niespokrewnionych). Kilka miesięcy po zawarciu małżeństwa chcielibyśmy przenieść własność z jej majątku osobistego do majątku wspólnego poprzez rozszerzenie wspólności majątkowej, co ułatwi nam budowę domu w przyszłości. Notariusz twierdzi, że jest to możliwe tylko na drodze darowizny do majątku wspólnego. Wiem, ...

Wyszukiwarka