Zablokowanie konta.

Komornik zablokował konta dłużnikowi na poczet alimentów. Alimenty wysyła bezpośrednio pracodawca.
Doszły mnie słuchy że były mąż już coś wymyśla byle by nie płacić wysokich alimentów.
Pracuje w firmie i teraz chce się zwolnić, dogadać z komornikiem z wpłatami alimentów żeby sam płacił.. po czym ponownie chce się zatrudnić w tej samej firmie. Byle by pracodawca sam nie wpłacał komornikowi alimentów. Chwalił się że komornikowi będzie płacił tyle ile on uważa a pracodawca już nie może nic wypłacić komornikowi bo będzie zablokowany bo on sam płaci. Tak można?
anonim cytuj
09-12-2023
Nie można. On się może dogadywać z komornikiem jak chce ale komornik ma tytuł wykonawczy i ma zająć wypłatę nawet jak się znowu zatrudni i konto na poczet alimentów. Przerabiałam to z ex. Tak się chwalił i że komornik to kumpel itp. I nic nie wskórał swoim gadaniem.
 
anonim cytuj
09-12-2023
A to nie jest tak że jak on będzie płacił sam alimenty komornikowi to komornik jest zablokowany i nie może dokonywać dalej potrąceń? U mnie się pochwalił naszemu wspólnemu znajomemu że tak chce zrobić a wiem że jak on sam będzie pokonywał wpłat to będą to małe wpłaty..
 
anonim cytuj
09-12-2023
Komornik nie może wycofać zajęcia z wypłaty do póki wierzyciel nie wycofa wniosku. A to że super tata chce sam nosić do komornika to niech nosi. Pójdzie na zaległości jak są, na koszty komornicze itp. a resztę będzie mógł odzyskać jak się komornik przychyli.
 
anonim cytuj
09-12-2023
No ale jak będą małe wpłaty, mniejsze niż alimenty to i tak komornik wlezie mu na konto albo na pensję.
 
anonim cytuj
09-12-2023
No właśnie nie wiem dlatego pytam bo już od dwóch osób słyszałam że jeśli on sam będzie płacił komornikowi alimenty to komornik nie może wejść już na konto i pobierać jeszcze z pensji. Bo komornik będzie zablokowany, wpłaty są? Są. Jest wypłacalny i jest bo płaci więc jak może jeszcze sam sobie pobierać z pensji.
 
anonim cytuj
09-12-2023
Po 1. Musiałby spłacić całe zadłużenie.
2. Musiał by wpłacić na specjalne konto zabezpieczenie w wysokości sześciokrotności miesięcznych alimentów, w tedy dopiero pozbędzie się komornik.
Ale jeżeli nie będzie płacić potem na bieżąco to najpierw komornik ściągnie z zabezpieczenia a potem i tak wejdzie na pensję.
 
anonim cytuj
09-12-2023

Sugerowane Tematy

Samotna matka miała próbę samobójczą, co z dziećmi?
Dzień dobry, orientuje się ktoś może jak wygląda sytuacje jeśli matka miała próbę samobójcza, ma troje dzieci jedno dorosłe. Opiekę dzienną ma ona a ojciec bierze dzieci na weekendy i wakacje? Co z dziećmi w sytuacji pójścia matki na oddział psychiatryczny?...
Czy będąc na zwolnieniu chorobowym od psychiatry ''chodzącym'' można osobiście złożyć wypowiedzenie z pracy czy jest to zabronione?
Witam do 31 stycznia mam zwolnienie chodzące od pychiatry z powodu mobbingu w pracy. chce zlozyc wypowiedzenie, rozwiazac umowe z ta firmą. Kiedy mam to zrobić i w jaki sposób? Czy moge to zrobić osobiscie? czy zus podwazy wtedy zwolnienie? proszę o szybką odpowiedź....
odzyskanie wynagrodzenia
Pracownik jest zatrudniony od marca tego roku w Spolce Z o.o . Na prośbę pracodawcy wynagrodzenie na umówie wpisano w kwocie 5200 brutto . Faktycznie (potwierdzone przelewami ) miesięczne wynagrodzenie to ponad 6 000 netto. W zeszłym miesiącu pracownik otrzymał przelew około 3500 (netto z kwoty na umówie) W tym miesiącu nie otrzymał wynagrodzenia . Tydzień temu poczta przyszło wypowiedzenie ze ze względu na Covid spółka utraciła płynność finans...
Zwolnienie z podatku dochodowego do 26 roku życia.
Moja mama aktualnie jest właścicielem mieszkania. Będzie chciała je przekazać w darowiźnie (czyli nie jest to opodatkowane) mi, czyli jej córce. Mam 19 lat, studiuje i nie pracuje. Wiem że osoby do 26 roku są zwolnione z podatku dochodowego. Jeśli wynajmę te mieszkanie to będzie to mimo wszystko jakaś moja forma zarobku. I teraz pojawia się pytanie, czy będę musiała odprowadzać podatek za te mieszkanie czy nie?...

Wyszukiwarka