Wypowiedzenie umowy.

Dzień dobry.
W bardzo dużym skrócie wyjaśnię z czym mam problem.
Rozwiązałem umowę o pracę na czas nieokreślony w trybie art. 55§ 11 KP 14.08.2023. Dostałem pozew o zapłatę odszkodowania za okres wypowiedzenia 61.1 Kp . Chcę napisać odpowiedź na pozew, moim zdaniem istnieją okoliczności, które mogłyby mnie trochę usprawiedliwić gdybym się na nie powołał...
1/ informowałem pracodawcę, w grudniu 22" i maju br, o tym, że leczę Fobie społeczne stąd moje 2 dniowe ZLA , pracodawca nie chciał ode mnie zaświadczenia o leczeniu pomimo kilku prób wręczenia dyrektorowi, stwierdził, że nie interesują go moje zaświadczenia ale rozumie mój problem...
2 / Mieszkam od 2go roku życia z babcią, która od 2 lat wymaga opieki z powodu postępującej demencji. W dniu dzisiejszym otrzymałem zaświadczenie od neurologa, że babcia wymaga stałej opieki osoby drugiej, składam wniosek o świadczenie pielęgnacyjne i opiekuna prawnego. 3 lata temu zmarł jej syn a w czerwcu tego roku córka, do opieki ma tylko mnie.
Czy mogę tą opiekę i moje leczenie psychiatryczne podciągnąć pod powód mojej rezygnacji z pracy ?
Popełniłem błąd ale czy mogę go naprawić, nie było to celowe działanie. Nieznajomość prawa robi swoje.
Pracodawca wiedział, że mieszkam z babcią, znał jej stan zdrowia i nie robił z tego powodu kłopotów. Proszę o poradę czy jest szansa aby sąd nie zasądził odszkodowania...
SR w .... doręcza odpis pozwu i zakreśla termin 21 dni na złożenie odpowiedzi na pozew pod rygorem przyjęcia za prawdziwe twierdzeń pozwu, nadto zgłoszenia wszystkich twierdzeń i dowodów istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy pod rygorem utraty prawa do ich powoływania w toku dalszego postępowania, nadto zobowiązuje do wskazania czy jest możliwość polubownego załatwienia sporu i na jakich warunkach.
anonim cytuj
30-10-2023
Jakiego ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec Ciebie dopuścił się zatem pracodawca? Czy to naruszenie to leczenie psychiatryczne, któremu się poddajesz?
Nie bardzo rozumiem Twojego toku rozumowania...
Przepraszam, to chyba z emocji nie rozwinąłem dokładnie. Złożyłem wypowiedzenie ponieważ często potrzebowałem dzień-dwa na odpoczynek aby dojść do siebie po ataku paniki to dostawałem L4. Dyrektor twierdził, że te 2 dni L4 to po prostu kacowe.
Może dziwnie myślę, ale odebrałem to w ten sposób, że nie wierząc mi i jawnie "myśląc", iż to kacowe, dyrektor narusza moje dobra osobiste. Stąd rezygnacja w takim trybie.

Co prawda możliwe, że zostanie to potraktowane jako działania godzące w dobra osobiste pracownika, bądź też naruszająca dobra osobiste, ale wszystko w rękach sądu. Osobiście wątpię, żeby Ci się udało. Sąd opiera się na dowodach. Będziesz potrzebował świadków i ich zeznań.
 
anonim cytuj
30-10-2023
Moim zdaniem powinieneś się zastosować do pisma z sądu, zazwyczaj 1 rozprawa jest po to by strony doszły do porozumienia , być może sad uzna chorobę jak i to ze musisz się opiekować babcią stale za okoliczność "łagodzącą ".
W mojej ocenie obowiązkiem pracodawcy było poinformowanie cię o tym że ten tryb rozwiązania umowy niesie pewne konsekwencje.
Spróbuj skorzystać z darmowej porady prawnika o ile to możliwe.
 
anonim cytuj
30-10-2023

Sugerowane Tematy

Wymeldowanie lokatora.
Witam. Chciałabym zasięgnąć informacji, jak wygląda sprawa wymeldowania lokatora. Sprawa przedstawia się następująco: Nieruchomość należy do nas już od kilku lat i ponieważ sami jej nie zamieszkujemy, chcielibyśmy ją sprzedać. Problem polega na tym, że w jednym z dwóch mieszkań przebywa na stale zameldowana teściowa. Nie posiada ona żadnych praw do nieruchomości, nawet nie posiada umowy najmu. Mieszka tam od zawsze a po śmierci męża nie nabyła...
Wywiad środowiskowy po zabraniu praw rodzicielskich.
Czy zawsze przy zabraniu praw rodzicielskich przez wnioskodawczynię jest wykonywany wywiad środowiskowy przez dzielnicowego u wnioskodawczyni i na czym on polega?...
Koszty egzekucyjne ponosi dłużnik czy wierzyciel?
Czy po złożeniu wniosku do komornika o umorzenie dłużnikowi zaległych alimentów na dziecko, koszty egzekucyjne ponosi dłużnik czy wierzyciel?...
Kredyt na nr PESEL
Hej, czy jest możliwość aby wziąć kredyt posiadając czyjś numer PESEL bez serii i numeru dowodu?...

Wyszukiwarka