Wypowiedzenie umowy.

Dzień dobry.
W bardzo dużym skrócie wyjaśnię z czym mam problem.
Rozwiązałem umowę o pracę na czas nieokreślony w trybie art. 55§ 11 KP 14.08.2023. Dostałem pozew o zapłatę odszkodowania za okres wypowiedzenia 61.1 Kp . Chcę napisać odpowiedź na pozew, moim zdaniem istnieją okoliczności, które mogłyby mnie trochę usprawiedliwić gdybym się na nie powołał...
1/ informowałem pracodawcę, w grudniu 22" i maju br, o tym, że leczę Fobie społeczne stąd moje 2 dniowe ZLA , pracodawca nie chciał ode mnie zaświadczenia o leczeniu pomimo kilku prób wręczenia dyrektorowi, stwierdził, że nie interesują go moje zaświadczenia ale rozumie mój problem...
2 / Mieszkam od 2go roku życia z babcią, która od 2 lat wymaga opieki z powodu postępującej demencji. W dniu dzisiejszym otrzymałem zaświadczenie od neurologa, że babcia wymaga stałej opieki osoby drugiej, składam wniosek o świadczenie pielęgnacyjne i opiekuna prawnego. 3 lata temu zmarł jej syn a w czerwcu tego roku córka, do opieki ma tylko mnie.
Czy mogę tą opiekę i moje leczenie psychiatryczne podciągnąć pod powód mojej rezygnacji z pracy ?
Popełniłem błąd ale czy mogę go naprawić, nie było to celowe działanie. Nieznajomość prawa robi swoje.
Pracodawca wiedział, że mieszkam z babcią, znał jej stan zdrowia i nie robił z tego powodu kłopotów. Proszę o poradę czy jest szansa aby sąd nie zasądził odszkodowania...
SR w .... doręcza odpis pozwu i zakreśla termin 21 dni na złożenie odpowiedzi na pozew pod rygorem przyjęcia za prawdziwe twierdzeń pozwu, nadto zgłoszenia wszystkich twierdzeń i dowodów istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy pod rygorem utraty prawa do ich powoływania w toku dalszego postępowania, nadto zobowiązuje do wskazania czy jest możliwość polubownego załatwienia sporu i na jakich warunkach.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka