Zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy.

Witam pracuje w szpitalu i zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy. Ja tego nie zrobiłam. W jakiej sytuacji jestem i jak się bronić.
anonim cytuj
03-10-2023
Co do zasady to oskarżenie musi wykazać winę, a na oskarżony niewinność. Bardzo ciężko jest udowodnić, że się czegoś nie zrobiło w przypadku jak u Pani, natomiast łatwo też nie będzie wykazać, że się zrobiło. Na tę chwilę po prostu zaprzeczać i nic więcej.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Z perspektywy prawnej, w sytuacji oskarżenia o kradzież w miejscu pracy, kluczowe jest przestrzeganie pewnych zasad i świadomość swoich praw oraz obowiązków wynikających z kodeksu postępowania karnego i innych przepisów prawa.

Witam pracuje w szpitalu i zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy.


Oskarżenie o kradzież jest poważnym zarzutem i powinno zostać potraktowane z należytą powagą.

Zgodnie z art. 115 § 21 Kodeksu karnego: "Kto zabiera cudzą rzecz ruchomą z zamiarem przywłaszczenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Jednakże, aby dojść do skazania, oskarżyciel musi dostarczyć wystarczające dowody potwierdzające, że to Pan/Pani dokonał(a) kradzieży.

Zgodnie z art. 77 k.p.k., każdy jest domniemywany niewinny aż do chwili prawomocnego stwierdzenia jego winy przez sąd.

Pracownik ma prawo do obrony przed nieuzasadnionymi zarzutami. Zgodnie z art. 31 § 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie sądowe, ma prawo do tego, aby sprawa została rozpatrzona przez sąd w rozsądnym terminie. Dodatkowo, każdy ma prawo do oparcia swojej obrony na zasadach równości broni.

W świetle powyższego, ważne jest, aby:

Nie składać żadnych oświadczeń ani nie udzielać wyjaśnień bez obecności adwokata lub radcy prawnego. Mimo że zaznaczyłem, że nie będziemy wspominać o konsultacji z prawnikiem, w sytuacjach faktycznych tego typu, obecność prawnika podczas składania wyjaśnień jest kluczowa.

Jeśli sprawa trafi do sądu, ważne jest przedstawienie wszelkich dowodów swojej niewinności, w tym ewentualnych alibi, świadków czy też dowodów na niemożliwość popełnienia czynu.

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie nieprawidłowości w postępowaniu oraz ewentualne błędy popełnione przez organy ścigania czy oskarżyciela, które mogą być istotne w kontekście przyszłego procesu sądowego.

Należy jednak pamiętać, że konkretne działania i strategia obrony mogą zależeć od szczegółów konkretnej sytuacji, które nie zostały przedstawione w ramach dyskusji.
 
anonim cytuj
06-10-2023

Sugerowane Tematy

Art 62 ust.2 Posiadanie znacznej ilości narkotykow
Dzień dobry, Sprawa karna dotyczy znalezienia 100g mdma w samochodzie (Art. 62 ust 2) , w mieszkaniu nic nie znaleziono, zastosowano poręczenie majątkowe wobec oskarżonego. Nigdy wcześniej nie karany na terenie Polski (3 lata temu w Niemczech za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu) Jaką najlepiej obrać linie obrony sadzie? Przewóz środków odurzających jako kurier czy może jako konsument substancji? Brak dowodów na handel oraz oskarżony nie ...
ojciec dziecka nie uznał ojcostwa
Witam mam pytanko czy jeżeli ojciec dziecka nie uznał ojcostwa (sprawa w sądzie jest pod koniec listopada) to czy muszę go informować co jest u córki jego słynny tekst to "jak tam xxx" i na tym się kończy nie odwiedza nie loży na dziecko czy muszę mu odpowiadać na takie pytania? Przed chwilą się pytał czy podam mu pilnie datę urodzenia jak wydusilam na co chce to powiedział że tatuaż chce zrobić z datą urodzin po czym mu powiedziałam że...
Zwolnienie na zasiłku rehabilitacyjnym.
Moja mama wykorzystała maksymalny okres zwolnienia chorobowego 182 dni po czym przeszła na 6 miesięczny okres zasiłku rehabilitacyjnego. Po 3 miesiącach zasiłku rehabilitacyjnego zgodnie z kodeksem mama została zwolniona bez okresu wypowiedzenia. Jest to pracodawca zatrudniający do 20 pracowników, mama tydzień przed zwolnieniem osiągnęła wiek emerytalny. Czy biorąc pod uwagę, że mama została zwolniona przez pracodawcę do 20 pracowników nie należ...
Czy stawka VAT dla garaży blaszanych to 23%?
Witam, Jestem nowym przedsiębiorcą i zamierzam rozpocząć sprzedaż garaży blaszanych. Jestem teraz w fazie gromadzenia informacji i chciałbym zrozumieć dokładnie, jakie podatki będę musiał ustalić od moich produktów, a konkretnie, jak będzie wyglądać kwestia VAT-u. Wiem, że podstawowa stawka VAT w Polsce wynosi 23%, ale jestem świadomy, że dla niektórych produktów czy usług stawki te mogą się różnić. Chciałbym dowiedzieć się, czy garaże blaszan...

Wyszukiwarka