Samochód z wadą prawną.

Witam otóż kupiłem samochód nie drogi bo kosztował mnie 4 tysiące zł, chcąc go zarejestrować za kilka dni nie mogłem bo był zarejestrowany na inną osobę kilka dni wstecz. Więc dzwoniłem do osoby, która mi sprzedała, mówił mi że zaraz pójdzie zgłosić sprzedawcę auta i mogę za kilka dni z powrotem iść i zarejestrować na siebie. W między czasie po obejrzeniu dokładnie auta znalazłem w schowku umowę starą a wręcz nową. Właściciel auta sprzedał komuś przede mną samochód, a za kilka dni bo sprzedał auto 5 stycznia a ja kupiłem 13 stycznia, sprzedał je mi, tyle że tamten gościu któremu pierwszemu sprzedał zdążył zarejestrować samochód... Sprzedający się wypiera mataczy nie wie co powiedzieć, ja cały w nerwach, bo nie wiem co z samochodem dalej skoro je mam, sprzedający ma kontakt, z tym gościem któremu pierwszy sprzedał. Mówił żebym podał dane swoje i przepisze umowę na tego drugiego pana, bo ja jestem trzeci. Mi wyśle umowę i będę mógł zarejestrować, tyle że wysyła już kilka dni i to poleconym... Nie wiem co zrobić, już myślałem o policji żeby iść zgłosić oszustwo.
anonim cytuj
11-02-2024
Poinformuj sprzedającego, że auto ma wadę prawną i że go zwracasz jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Podjechać do sprzedawcy i poinformować, że albo "tu i teraz" oddaje całą kwotę plus Twoje koszty wynikłe z oszustwa albo jedziesz z tym na policje i składasz zawiadomienie.
 
anonim cytuj
11-02-2024

Sugerowane Tematy

Umowa zlecenie.
Czy na umowie zlecenie jest okres wypowiedzenia? Bo ostatnio coś się zmieniło. ...
Zleceniodawca obciążył stratami pracowników.
Pracowałem na umowę zlecenie rok temu w punkcie sprzedaży detalicznej. Nie otrzymałem zapłaty, ponieważ jedna z pracownic ukradła część towaru ze sklepu (przeciwko niej trwa sprawa karna w sądzie, do części kradzieży się przyznała), a zleceniodawca obciążył stratami pracowników zabierając im pensje. Sprawa trafiła do sądu cywilnego, sąd zasądził od zleceniodawcy na moją rzecz należne wynagrodzenie. Wyrok się uprawomocnił, poinformowałem zleceniod...
Czy komornik może wciąć coś z macierzyńskiego?
Witam, czy komornik może wciąć coś z macierzyńskiego?...
Gwarancja przedłużona po serwisie.
Mam pytanie, jak to jest z gwarancją przedłużoną po serwisie. Czy ona z automatu jest przedłużona czy jak to wygląda. Dokładnie chodzi o drzwi, a mianowicie wymieniany zamek. Był on w czasie gwarancji wymieniany kilka razy ciągle Pękala blaszka przez co drzwi się nie domykały do końca dopóki trwała gwarancja nie było problemu bo za każdym razem przyjeżdżał serwis i wymieniali na nowy. Teraz nam ta blaszka pękła tak że aż wypadła napisałam do serw...

Wyszukiwarka