Umowa barterowa.

Czy przy zawarciu umowy barterowej muszę podawać aż tyle danych osobowych pesel, nr dowodu ,imię, nazwisko ,adres zamieszkania .
Osobiscie nie znam firmy/osoby z którą mam ją podpisać. Jest to osoba z internetu i obawiam się że za dużo tych danych jest.
anonim cytuj
21-09-2023
To nie podpisuj żadnej umowy.
Tak zrobiłem. A na przyszłość coś o tych danych w tego rodzaju umowy?

Na umowie w zupełności wystarczą:
a) imię i nazwisko
b) PESEL/NIP/REGON
c) adres
Np. gdy wnosisz pozew, to wymagane jest podanie nr PESEL pozwanego (126 k. p. c.)
 
anonim cytuj
21-09-2023
Umowa barterowa, podobnie jak inne umowy, wymaga określenia stron, więc pewne dane są niezbędne. Natomiast zakres danych osobowych, które są wymagane, jest różny w zależności od rodzaju umowy i kontekstu jej zawarcia. Ponadto zawsze należy zwracać uwagę na ochronę danych osobowych zgodnie z RODO.

Co do zawarcia umowy barterowej pomiędzy osobami prywatnymi, potrzebne są dane umożliwiające identyfikację stron, takie jak imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Numery PESEL i dowodów osobistych nie są zazwyczaj wymagane, chyba że strony postanowią inaczej.

W przypadku zawierania umowy z przedsiębiorcą, dane rejestrowe firmy takie jak nazwa, NIP, REGON oraz adres są zazwyczaj wystarczające i stosowne.

Jeśli chodzi o obowiązek podania numeru PESEL, to rzeczywiście, zgodnie z
126 k. p. c.
, czyli art. 126 Kodeksu postępowania cywilnego, w pozwie musi być zawarte oznaczenie strony pozwanej przez podanie imienia, nazwiska i adresu zamieszkania, a jeśli jest to możliwe, także przez podanie numeru identyfikacji podatkowej (NIP) oraz numeru PESEL.

W związku z powyższym, przy zawieraniu umowy barterowej, aż tyle danych nie jest koniecznych. Istotne jest jednak, aby umowa była jasna, jednoznaczna i możliwa do zrealizowania, oraz aby zawierała wszystkie elementy umowy, takie jak przedmiot świadczeń obu stron, wartość świadczeń czy terminy ich realizacji, aby w razie sporu można było dochodzić swoich praw przed sądem.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

Czy starsze niepełnoletnie rodzeństwo może odebrać młodsze z przedszkola?
Problem może banalny ale nie wiem jak mogę go prawnie załatwić. Dziecko 5 latek chodzi do publicznego przedszkola ja z racji wykonywania swojej pracy (godziny pracy 6-18) nie jestem w stanie odebrać go o 16 z przedszkola i wysłałam 15 letnią córkę. Pani dyrektor(osoba stanowcza i bez chęci współpracy z rodzicami ) uświadomiła mnie ze jest to osoba nieletnia i nie może wydać jej malucha. Nawet nie mogę napisać oświadczenia ze na moją odpowiedzial...
Czy muszę odprowadzić podatek od darowizny ?
Witam. Powiedzcie mi proszę czy jeśli ojciec podaruje mojej żonie gotówkę w wysokości no 100tys to zaistnieje obowiązek zapłaty podatku do Urzędu Skarbowego?...
Zwrot kaucji za niewynajmowane mieszkanie.
Miałam wynająć mieszkanie, właściciel prosił o wpłacenie kaucji, ponieważ powiedziałam że chcę to mieszkanie wynająć. Kaucja miała wynosić 2500 zł, ale wpłaciłam 1800 zł z powodów prywatnych przelewem a w tytule było napisane kaucja. Wysłałam mu przez messenger swoje dane, bo miał sporządzić umowę, ale finalnie jej nie podpisałam ani nie widziałam na oczy. Z powodu spraw prywatnych postanowiłam jednak nie wynajmować tego mieszkania o czym powiado...
Upadłość konsumencka? Czy żeby się o to starać trzeba mieć komornika na pensji?
Kto może starać się o upadłość konsumencka? Czy żeby się o to starać trzeba mieć komornika na pensji?...

Wyszukiwarka