Upadłość konsumencka.

Witam przyszło postanowienie z sądu o ogłoszeniu mnie upadłości konsumenckiej.
Przydzielono syndyka o oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 )
anonim cytuj
20-09-2023
I co w związku z powyższym? Jakieś pytania?
Ja nie wiem co z czym się je ,co to oznacza?

Jesteś byłym przedsiębiorcą?
Osoba fizyczna! Prosił bym o wyjaśnienie? Z góry dziękuje!

To nie rób sobie żartów bo osoba fizyczna musi sama wnioskować o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie wiesz o co wnioskowałeś do sądu?
Tak wnioskowałem o opadłość konsumenckiej osoby fizycznej, ale postanowienie jest mi nie jasne, syndyk wyznaczony i postepowanie prowadzone w trybie oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 ) .
Proszę mi wytłumaczyć jak to ma przebiegać?

A zadałeś sobie choć tyle trudu żeby przeczytać ten art.? Przecież to jest podstawowy tryb przeprowadzenia upadłości. Chyba przed złożeniem wniosku cokolwiek o uk się dowiadywałeś?
Myślałem ze ze zapadła decyzja o upadłości to będę wiedział na jakich warunkach, ale to chyba długa droga?
 
anonim cytuj
20-09-2023
Odpowiadając na wyżej postawione pytania dotyczące postępowania w sprawie upadłości konsumenckiej:

Art. 491 § 1 ust. 1 Prawa upadłościowego określa, że postępowanie upadłościowe wobec osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (konsumenckiej) jest prowadzone w oparciu o przepisy tytułu III, o ile ustawy nie stanowią inaczej. To oznacza, że Twoje postępowanie będzie prowadzone według ogólnych zasad, chyba że są jakieś szczególne przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej.

Jeśli chodzi o rolę syndyka, to jest to osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie postępowania upadłościowego, zarządzanie majątkiem upadłego i jego sprzedaż w celu pokrycia wierzytelności. Syndyk będzie Cię informować o wszystkich ważnych kwestiach i działaniach w trakcie trwania postępowania.

Co do samego przebiegu postępowania, to po ogłoszeniu upadłości rozpoczyna się inwentaryzacja majątku dłużnika i sporządza się wykaz wierzytelności. Następnie wierzyciele zgłaszają swoje roszczenia, a sąd dokonuje ich weryfikacji. Po zakończeniu tych działań następuje realizacja majątku upadłego (jego sprzedaż), a uzyskane środki są rozdzielane pomiędzy wierzycieli w kolejności określonej przepisami prawa.

Oczywiście, ważne jest, aby przez cały czas postępowania upadłościowego zachować kontakt z wyznaczonym syndykiem oraz śledzić wszelkie korespondencje sądowe. Jeśli masz pytania odnośnie szczegółów postępowania, powinieneś zgłosić je syndykowi lub sądowi.

Proszę mieć na uwadze, że upadłość konsumencka może obejmować różne aspekty w zależności od indywidualnych okoliczności, więc niezbędne jest zrozumienie wszystkich szczegółów związanych z Twoją sytuacją oraz postępowaniem, które jest prowadzone w Twojej sprawie.
 
anonim cytuj
21-09-2023

Sugerowane Tematy

Kredyt hipoteczny dla siostry.
Dzień dobry. Mój mąż chciałby pomóc swojej siostrze. Ona chce kupić dom, niestety ona musi się wstrzymać z kredytem na kilka miesięcy, więc wpadli na pomysł, że to my moglibyśmy wziąć kredyt, a ona za kilka miesięcy mogła by ten dom od nas odkupić lub zrobić przeniesienie kredytu. Co więcej, chce sprzedać dotychczasowe mieszkanie i kwotę że sprzedaży dać jako wkład własny. Ja nie jestem przekonana, ale oni twierdzą, że być może można zawrzeć u no...
Całkowity zwrot kosztów imprezy turystycznej.
Dzień Dobry. Bardzo proszę o poradę czy istnieje szansa o wywalczenie całkowitego zwrotu za imprezę turystyczną zakupioną u tour operatora. Na wczasy pojechaliśmy w osiem osób w tym dzieci w wieku 6 m-cy i 8 lat, od pierwszego dnia zaczął się nasz koszmar. Pokoje jakie otrzymaliśmy wołały o pomstę do nieba, wilgoć kapiąca woda z sufitu smród. Po interwencji zmieniono nam pokoje , ale było jeszcze gorzej w pokojach były wszechobecne pluskwy, wil...
PIT-11 od byłego pracodawcy.
Proszę o informację co w sytuacji gdy moja mama otrzymała PIT-11 od pracodawcy u którego nie pracuje od 2 lat. Jest to pracodawca prowadzący działalność gastronomiczną. Mama na wiosnę 2020 przeszła na emeryturę, po czym podpisała z tym pracodawcą kolejną umowę, tym razem na 1/4 etatu z terminem obowiązywania do czerwca 2021. W momencie gdy wybuchła pandemia na wiosnę 2020 mama dostała informację, żeby już nie przychodziła do pracy bo obiekt gastr...
Ubezpieczenie PZU.
Dzień dobry, mam dodatkowe ubezpieczenie PZU grupowe, które opłacam w pracy. Jest tam zawarty wariant odszkodowania w wypadku śmierci bliskich. Czy należy mi się odszkodowanie z tytułu śmierci teścia - zmarł w XI 2022 r., gdy jestem po rozwodzie z jego synem już od 15 lat? Z teściem utrzymywałam przyjazne kontakty. Proszę o odpowiedź...

Wyszukiwarka