Upadłość konsumencka.

Witam przyszło postanowienie z sądu o ogłoszeniu mnie upadłości konsumenckiej.
Przydzielono syndyka o oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 )
anonim cytuj
20-09-2023
I co w związku z powyższym? Jakieś pytania?
Ja nie wiem co z czym się je ,co to oznacza?

Jesteś byłym przedsiębiorcą?
Osoba fizyczna! Prosił bym o wyjaśnienie? Z góry dziękuje!

To nie rób sobie żartów bo osoba fizyczna musi sama wnioskować o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie wiesz o co wnioskowałeś do sądu?
Tak wnioskowałem o opadłość konsumenckiej osoby fizycznej, ale postanowienie jest mi nie jasne, syndyk wyznaczony i postepowanie prowadzone w trybie oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 ) .
Proszę mi wytłumaczyć jak to ma przebiegać?

A zadałeś sobie choć tyle trudu żeby przeczytać ten art.? Przecież to jest podstawowy tryb przeprowadzenia upadłości. Chyba przed złożeniem wniosku cokolwiek o uk się dowiadywałeś?
Myślałem ze ze zapadła decyzja o upadłości to będę wiedział na jakich warunkach, ale to chyba długa droga?
 
anonim cytuj
20-09-2023
Odpowiadając na wyżej postawione pytania dotyczące postępowania w sprawie upadłości konsumenckiej:

Art. 491 § 1 ust. 1 Prawa upadłościowego określa, że postępowanie upadłościowe wobec osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (konsumenckiej) jest prowadzone w oparciu o przepisy tytułu III, o ile ustawy nie stanowią inaczej. To oznacza, że Twoje postępowanie będzie prowadzone według ogólnych zasad, chyba że są jakieś szczególne przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej.

Jeśli chodzi o rolę syndyka, to jest to osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie postępowania upadłościowego, zarządzanie majątkiem upadłego i jego sprzedaż w celu pokrycia wierzytelności. Syndyk będzie Cię informować o wszystkich ważnych kwestiach i działaniach w trakcie trwania postępowania.

Co do samego przebiegu postępowania, to po ogłoszeniu upadłości rozpoczyna się inwentaryzacja majątku dłużnika i sporządza się wykaz wierzytelności. Następnie wierzyciele zgłaszają swoje roszczenia, a sąd dokonuje ich weryfikacji. Po zakończeniu tych działań następuje realizacja majątku upadłego (jego sprzedaż), a uzyskane środki są rozdzielane pomiędzy wierzycieli w kolejności określonej przepisami prawa.

Oczywiście, ważne jest, aby przez cały czas postępowania upadłościowego zachować kontakt z wyznaczonym syndykiem oraz śledzić wszelkie korespondencje sądowe. Jeśli masz pytania odnośnie szczegółów postępowania, powinieneś zgłosić je syndykowi lub sądowi.

Proszę mieć na uwadze, że upadłość konsumencka może obejmować różne aspekty w zależności od indywidualnych okoliczności, więc niezbędne jest zrozumienie wszystkich szczegółów związanych z Twoją sytuacją oraz postępowaniem, które jest prowadzone w Twojej sprawie.
 
anonim cytuj
21-09-2023

Sugerowane Tematy

Umowa o pracę na okres próbny.
Witam, mam następujące pytanie. Pierwsza umowa o pracę jaką moja mama zawarła z pracodawcą była na okres 3 miesięcy. Czy to automatycznie czyni ją umową na okres próbny? W umowie nie ma żadnej wzmianki że jest na okres próbny. Jest napisana identycznie jak kolejne umowy na czas określony. Chodzi o stwierdzenie kiedy mama powinna dostać umowę na czas nieokreślony, a więc czy ta pierwsza umowa wlicza się do limitu 3 umów na czas określony, czy jes...
Jak bronić się przed obniżeniem alimentów?
Potrzebuję pomocy, jestem osobą dorosłą, studentką, ojciec pozwał mnie o zmniejszenie alimentów, które na mnie płaci. Właśnie piszę odpowiedź dla sądu, uwzględniającą moje koszta miesięczne, potrzeby etc. Wynajmuję mieszkanie z partnerką, jesteśmy oby dwie uwzględnione na umowie najmu. Sąd może zapytać z kim wynajmuje mieszkanie, jesteśmy w związku homoseksualnym, boję się, że może to wpłynąć jakkolwiek na stronniczość i ogólnie na moją niekorzy...
Kupno działki przed ślubem.
Razem z narzeczonym planujemy zakup działki pod budowę domu z naszych oszczędności. Jak należy uiścić zapłatę za nieruchomość? Każdy po połowie ze swojego prywatnego konta? Czy ma to znaczenie z czyjego wyjdzie przelew? Dodam, że na budowę domu planujemy zaciągnąć wspólnie kredyt....
Zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy.
Witam pracuje w szpitalu i zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy. Ja tego nie zrobiłam. W jakiej sytuacji jestem i jak się bronić....

Wyszukiwarka