Upadłość konsumencka.

Witam przyszło postanowienie z sądu o ogłoszeniu mnie upadłości konsumenckiej.
Przydzielono syndyka o oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 )
anonim cytuj
20-09-2023
I co w związku z powyższym? Jakieś pytania?
Ja nie wiem co z czym się je ,co to oznacza?

Jesteś byłym przedsiębiorcą?
Osoba fizyczna! Prosił bym o wyjaśnienie? Z góry dziękuje!

To nie rób sobie żartów bo osoba fizyczna musi sama wnioskować o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie wiesz o co wnioskowałeś do sądu?
Tak wnioskowałem o opadłość konsumenckiej osoby fizycznej, ale postanowienie jest mi nie jasne, syndyk wyznaczony i postepowanie prowadzone w trybie oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 ) .
Proszę mi wytłumaczyć jak to ma przebiegać?

A zadałeś sobie choć tyle trudu żeby przeczytać ten art.? Przecież to jest podstawowy tryb przeprowadzenia upadłości. Chyba przed złożeniem wniosku cokolwiek o uk się dowiadywałeś?
Myślałem ze ze zapadła decyzja o upadłości to będę wiedział na jakich warunkach, ale to chyba długa droga?
 
anonim cytuj
20-09-2023
Odpowiadając na wyżej postawione pytania dotyczące postępowania w sprawie upadłości konsumenckiej:

Art. 491 § 1 ust. 1 Prawa upadłościowego określa, że postępowanie upadłościowe wobec osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (konsumenckiej) jest prowadzone w oparciu o przepisy tytułu III, o ile ustawy nie stanowią inaczej. To oznacza, że Twoje postępowanie będzie prowadzone według ogólnych zasad, chyba że są jakieś szczególne przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej.

Jeśli chodzi o rolę syndyka, to jest to osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie postępowania upadłościowego, zarządzanie majątkiem upadłego i jego sprzedaż w celu pokrycia wierzytelności. Syndyk będzie Cię informować o wszystkich ważnych kwestiach i działaniach w trakcie trwania postępowania.

Co do samego przebiegu postępowania, to po ogłoszeniu upadłości rozpoczyna się inwentaryzacja majątku dłużnika i sporządza się wykaz wierzytelności. Następnie wierzyciele zgłaszają swoje roszczenia, a sąd dokonuje ich weryfikacji. Po zakończeniu tych działań następuje realizacja majątku upadłego (jego sprzedaż), a uzyskane środki są rozdzielane pomiędzy wierzycieli w kolejności określonej przepisami prawa.

Oczywiście, ważne jest, aby przez cały czas postępowania upadłościowego zachować kontakt z wyznaczonym syndykiem oraz śledzić wszelkie korespondencje sądowe. Jeśli masz pytania odnośnie szczegółów postępowania, powinieneś zgłosić je syndykowi lub sądowi.

Proszę mieć na uwadze, że upadłość konsumencka może obejmować różne aspekty w zależności od indywidualnych okoliczności, więc niezbędne jest zrozumienie wszystkich szczegółów związanych z Twoją sytuacją oraz postępowaniem, które jest prowadzone w Twojej sprawie.
 
anonim cytuj
21-09-2023

Sugerowane Tematy

Zniszczenie mienia.
Posiadam działkę którą wyniku darowizny otrzymałem po zmarłych teściach .Działka ta graniczy ,z działką sąsiada ,który od 15 lat wchodzi na pas rozgraniczenia??? tych działek i wypala trawę/chemia/ na szerokości do 1,5m i dł. 80m,po mojej stronie, twierdząc ,że za budynkami i płotem którego jest właścicielem sąsiad jest też jego, mama na to dokumenty itd. Robił to bez mojej wiedzy i przyzwolenia. Ja mieszkam w innej miejscowości/miasto/ i tylko ...
Wymeldowanie osoby niezamieszkującej.
Mam obecnie sytuację dość dziwną, jeśli chodzi o zasady przestrzegania służebności zapisanej w umowie notarialnej darowizny, gdyż osoba ( teściowa)której dotyczy służebność, nie mieszka ze mną, lecz pod innym adresem już 3 lata. Zamieszkała na posesji zmarłego brata by dopilnować podziału majątku, miedzy innymi na jej rzecz. Sprawy idą wolno, a ja nie wiem czy ona nie powinna się wymeldować z naszej posesji i przemeldować na tą w której obecnie m...
Likwidacja stanowiska pracy.
Pracuję w pewnej firmie 9 miesięcy. W połowie sierpnia otrzymałem od pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia zgodnie z umową o pracę. Powód zwolnienia > likwidacja stanowiska pracy podyktowana spadkiem obrotów w firmie. Wypowiedzenie zostało podpisane przez obie strony. To jednak nie koniec. Dwa dni temu otrzymałem kolejne pismo od pracodawcy > wypowiedzenie warunków umowy o pracę. Szczegóły dotyczyły ...
Czy pracodawca ma prawo ujawnić chorobę pracownika?
Po kilkunastu latach pracy w charakterze kierownika zakładu, trafiłem do firmy dla której wyzysk i "zajeżdżanie" pracowników to norma. Po roku pracy znalazłem się na L4 - od psychiatry - wypalenie zawodowe. Dziś dowiedziałem się, że szef w/w firmy na spotkaniach przekazał pracownikom od jakiego lekarza mam zwolnienie. Już chyba nie ma osoby, która nie wie. Czy takie zachowanie nie jest poważnym naruszeniem moich praw? Pomimo, że nie pla...

Wyszukiwarka