Upadłość konsumencka.

Witam przyszło postanowienie z sądu o ogłoszeniu mnie upadłości konsumenckiej.
Przydzielono syndyka o oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 )
anonim cytuj
20-09-2023
I co w związku z powyższym? Jakieś pytania?
Ja nie wiem co z czym się je ,co to oznacza?

Jesteś byłym przedsiębiorcą?
Osoba fizyczna! Prosił bym o wyjaśnienie? Z góry dziękuje!

To nie rób sobie żartów bo osoba fizyczna musi sama wnioskować o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie wiesz o co wnioskowałeś do sądu?
Tak wnioskowałem o opadłość konsumenckiej osoby fizycznej, ale postanowienie jest mi nie jasne, syndyk wyznaczony i postepowanie prowadzone w trybie oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r.
Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 ) .
Proszę mi wytłumaczyć jak to ma przebiegać?

A zadałeś sobie choć tyle trudu żeby przeczytać ten art.? Przecież to jest podstawowy tryb przeprowadzenia upadłości. Chyba przed złożeniem wniosku cokolwiek o uk się dowiadywałeś?
Myślałem ze ze zapadła decyzja o upadłości to będę wiedział na jakich warunkach, ale to chyba długa droga?
 
anonim cytuj
20-09-2023
Odpowiadając na wyżej postawione pytania dotyczące postępowania w sprawie upadłości konsumenckiej:

Art. 491 § 1 ust. 1 Prawa upadłościowego określa, że postępowanie upadłościowe wobec osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (konsumenckiej) jest prowadzone w oparciu o przepisy tytułu III, o ile ustawy nie stanowią inaczej. To oznacza, że Twoje postępowanie będzie prowadzone według ogólnych zasad, chyba że są jakieś szczególne przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej.

Jeśli chodzi o rolę syndyka, to jest to osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie postępowania upadłościowego, zarządzanie majątkiem upadłego i jego sprzedaż w celu pokrycia wierzytelności. Syndyk będzie Cię informować o wszystkich ważnych kwestiach i działaniach w trakcie trwania postępowania.

Co do samego przebiegu postępowania, to po ogłoszeniu upadłości rozpoczyna się inwentaryzacja majątku dłużnika i sporządza się wykaz wierzytelności. Następnie wierzyciele zgłaszają swoje roszczenia, a sąd dokonuje ich weryfikacji. Po zakończeniu tych działań następuje realizacja majątku upadłego (jego sprzedaż), a uzyskane środki są rozdzielane pomiędzy wierzycieli w kolejności określonej przepisami prawa.

Oczywiście, ważne jest, aby przez cały czas postępowania upadłościowego zachować kontakt z wyznaczonym syndykiem oraz śledzić wszelkie korespondencje sądowe. Jeśli masz pytania odnośnie szczegółów postępowania, powinieneś zgłosić je syndykowi lub sądowi.

Proszę mieć na uwadze, że upadłość konsumencka może obejmować różne aspekty w zależności od indywidualnych okoliczności, więc niezbędne jest zrozumienie wszystkich szczegółów związanych z Twoją sytuacją oraz postępowaniem, które jest prowadzone w Twojej sprawie.
 
anonim cytuj
21-09-2023

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie notarialnej umowy użyczenia samochodu.
Dzień dobry, w jaki sposób można wypowiedzieć poświadczoną notarialnie umowę użyczenia samochodu? Czy wystarczy zwykłe (nienotarialne) wypowiedzenie umowy? Umowa zawarta jest na czas nieokreślony i nie ma określonego sposoby wypowiedzenia. Pojawia się jedynie informacja o zastosowaniu się do kodeksu cywilnego w przypadku regulacji kwestii nieujętych w umowie....
Podział majątku.
Czy po podziale majątku, kiedy mieszkanie zostanie w przydziale dla mnie (a ja muszę spłacić byłego męża ). Powinnam udać się do notariusza sporządzić akt notarialny na mnie czy z postanowieniem sądu to jest automatycznie wpisywane do księgi wieczystej?...
Pracodawca nie wypłaca na czas wynagrodzenia.
Pracodawca nie wypłaca na czas wynagrodzenia. Zwłoka jest prawie miesięczna, nie zapowiada się, aby kolejne wypłaty były na czas. Sytuacja nie jest jednorazowa. Posiadam umowę zlecenie (z uwagi na koszty, ponieważ mam poniżej 26 lat), z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. 1.Czy w obecnej sytuacji mam prawo do zerwania umowy z dnia na dzień? 2. Czy mogę żądać odsetek (art. 481 k.c..)? W którym momencie należałoby złożyć wniosek o takie odse...
Koncesja
Proszę o wyjaśnienie spornej kwestii. Mam wydane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych (kat. A, B, C oddzielenie) dnia 21 .12.2015r. W zezwoleniach tych napisane jest że obowiązują od 1 stycznia 2016 na konkretny czas. Teoretycznie gdyby odczekując czas na uprawomocnienie się decyzji, przedsiębiorca nie mógłby sprzedawać alkoholu od 1 stycznia, bo 14 termin na odwołanie prawie skończyłby sie poczatkiem stycznia. Jak wybrnąć z tej sytuacj...

Wyszukiwarka