Hałaśliwy sąsiad.

Od około 2-3 miesięcy mamy problem z hałaśliwym sąsiadem z dołu. Klatka jest mała, 8 mieszkań, głos niesie się tylko po pionach - tj. hałaśliwość przeszkadza tylko nam i wynajmującym mieszkanie pod nim.
Sąsiad poniżej nas, który wynajmuje mieszkanie, organizuje około 1 w tygodniu imprezy gdzie gra głośno muzyka która dudni i są głośne krzyki. Jest to o tyle uciążliwe że nie da się spać, a mam żonę w 8 miesiącu ciąży więc tego typu sprawy są poważne.
3 razy wzywałem policję, ale:
1. za pierwszym razem przyjechali po 10 minutach (szybko) i minęli się pod drzwiami klatki z wychodzącymi imprezowiczami - bez interwencji.
2. za drugim razem przyjechali po 45 minutach, przed 4 rano, gdy impreza już się skończyła i nie pukali nawet do drzwi.
3. za 3 razem w ogóle nie przyjechali, pomimo przyjęcia zlecenia przez dyspozytora. Dyspozytor nawet powiedział że gdyby nie udało się podjąć akcji, to potem już telefonicznie nie będę mógł tego zgłaszać (?).
Lokator był już nawet raz u nas z przeprosinami, ale nic się nie zmieniło.
Administracja przekazuje nasze skargi do pełnomocniczki właścicielki, ale (i) albo sobie nie robi z tego nic wynajmujący, albo (ii) pełnomocniczka nie podchodzi do tego poważnie. Nie możemy dostać kontaktu bezpośrednio do pełnomocniczki ani właścicielki od administracji, bo RODO. Nie mamy personaliów osoby wynajmującej to mieszkanie.
anonim cytuj
20-09-2023
Jak sobie z tym poradzić?

Zebrać dowody, świadków, złożyć zawiadomienie pisemnie i przeczytać art. 13 Ustawy o ochronie praw lokatorów.
Nie znam personaliów (imię, nazwisko, adres zameldowania) tej osoby - przeciwko komu i jak złożyć zawiadomienie?
Jaką formę powinny mieć dowody żeby uprawdopodobnić skuteczność?
art. 13 Ustawy o ochronie praw lokatorów znam, szukam bardziej przyziemnych i realnych porad.

Wskazujesz miejsce.
W dniu xxx w lokalu xxx w godzinach xxx (opis) załączone dowody, wskazanie świadków itp. Troszkę inicjatywy
 
anonim cytuj
20-09-2023
Odnośnie sytuacji opisanej w pierwszym poście, chciałbym wskazać kilka możliwości działania:

W zakresie dowodów:

Rejestrujcie hałas za pomocą nagrywarki dźwięku czy smartfona, pamiętając o zaznaczaniu daty i godziny. Takie nagrania mogą posłużyć jako dowód zakłócania spokoju.
Zbierzcie pisemne oświadczenia od świadków, którzy mogą potwierdzić, że zakłócenia miały miejsce.
W zakresie działań prawnych:

Możecie skierować sprawę na drogę sądową w oparciu o art. 144 Kodeksu cywilnego, który mówi o zakazie zakłócania spokoju przez sąsiadów. Jeśli dany sąsiad zakłóca Wam spokój, możecie domagać się, by zaprzestał tego działania, a nawet złożyć pozew o odszkodowanie.
Jeżeli doszło do rażącego naruszenia porządku prawnego przez policję, możecie złożyć skargę do odpowiedniego organu nadzorczego nad działalnością policji.
Art. 13 Ustawy o ochronie praw lokatorów mówi o obowiązku zapewnienia lokatorom spokoju w korzystaniu z lokalu. Jeżeli właściciel lokalu nie podejmuje działań w celu zapewnienia takiego spokoju, możecie zwrócić się do sądu z wnioskiem o zobowiązanie go do zaprzestania naruszeń.
W zakresie działań praktycznych:

Podejdźcie bezpośrednio do osoby zakłócającej spokój i przedstawcie swoje zastrzeżenia. Choć już były takie próby, czasem konsekwentne podchodzenie do problemu może przynieść pozytywne efekty.
Skontaktujcie się z lokalnym mediatorami. Mediacja to sposób rozwiązywania konfliktów bez konieczności sięgania po środki prawne i może okazać się skuteczna w Waszej sytuacji.
Jeżeli chodzi o formę zawiadomienia, możecie zwrócić się do właściwego dla miejsca zamieszkania komisariatu z pisemnym zawiadomieniem o zakłóceniu spokoju. Wskazujecie w nim miejsce, czas, okoliczności zakłóceń oraz dołączacie zebrane dowody.

Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Wam w rozwiązaniu problemu.
 
anonim cytuj
20-09-2023

Sugerowane Tematy

Odrzuciłam spadek po zmarłym ojcu. Chcę odrzucić w imieniu mojego maloletniego syna.
Odrzuciłam spadek po zmarłym ojcu. Chcę odrzucić w imieniu mojego małoletniego syna. Po śmierci taty komornik nie chciał mi udzielić informacji o długach ojca żądając 600zl za spis inwentarza. Czy ja jako przedstawicielka ustawowa mojego syna mogę do komornika wystosować prośbę o udzielenie informacji jeśli spadek jeszcze nie został odrzucony? Jak to ubrać w słowa? Złożyłam wniosek do sądu o zgodę na dokonanie czynności prawnej przekraczającej zw...
Koszty postępowania klauzulowego.
Witam, proszę o poradę co do następujących okoliczności. Powódka złożyła w maju 2022 pozew o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Do nakazu został wniesiony skutecznie sprzeciw. Postępowanie przed Sądem Rejonowym trwało rok czasu, i zakończyło się wyrokiem 30 maja 2023r, umarzając postępowanie co do należności głównej w wysokości 3 tyś złotych, jednocześnie zasądzając od pozwanego na rzecz powódki kwotę 15 zł, słownie piętnaście złotych,...
Umowa darowizny mieszkania.
Babcia chce przepisać dom na mnie i mojego tatę. Tata ma syna z pierwszego małżeństwa, który z nami nie utrzymuje kontaktu. Czy w razie śmierci babci lub taty przyrodni brat ma prawo do zachowku? Jak to wygląda prawnie?...
Jak odzyskać pożyczone pieniądze?
Pożyczyłem fałszywemu koledze pieniądze, do tej pory nie oddał ani grosza. Chciałbym się zapytać Was co robić? Oprócz treści umowy pożyczki mam oczywiście potwierdzenia z banku, wiadomości sms, messenger jako dowód, że do pożyczki faktycznie doszło, zapisane są tam fałszywe zapewnienia, że zostanie spłacona. Obecnie oszust udaje, że nie otrzymuje wiadomości na Messengerze. A zaćmienie mózgu mu odebrało możliwość napisania, e-maila, smsa, listu –...

Wyszukiwarka