Rozwiązanie umowy przed czasem, spłacanie kary w ratach.

Mam umowę z firmą x na pozycjonowanie strony. Zaczęło się całkiem ciekawie, frazy z dalekich pozycji szybko wpadły do top10, a umowa obowiązywała stałą kwotę 400zł na wszystkie frazy przy pozycjach 1 - 10.
Im dalej to trwa tym jest gorzej, więc zwyczajnie widzę, że kasują co miesiąc po 400 netto, a nic dalej nie robią, bo pozycje od ponad pół roku z pierwszej piątki zleciały już na 8 czy 9 miejsce.
Mogę ją wypowiedzieć, a wykonawca może żądać ode mnie 50% ustalonej kwoty x ilość pozostałych miesięcy.
Pytanie brzmi czy jeśli wystąpi do mnie z wezwaniem na te 200zł netto x 12 miesięcy to faktycznie będę musiał mu to jednorazowo zapłacić czy jeśli będę płacił dalej jak płacę co miesiąc tyle, że połowę to żaden sąd, komornik itp. się do mnie nie przyczepi bo spłacam zadłużenie?
anonim cytuj
20-09-2023
Skoro rozwiążesz umowę na jakiej podstawie chcesz dalej płacić miesięcznie ?
Tak wynika, tylko szkoda mi jednorazowo im zapłacić ponad 2000.
Stąd moje pytanie czy jak sobie będę im to płacił w ratach, nawet dalej po te 400 miesięcznie przez 6 miesięcy aż spłacę całą kwotę to będą mogli załóżmy zrobić mi jakiś smród przez sprawę sądową itp. za niezapłacenie całości od razu? I dojdą jeszcze dodatkowe koszta sądowe czy coś innego.

Jeżeli nie zapłacisz całości, bez względu na te spłaty będą mogli cię pozwać o zapłatę.
 
anonim cytuj
20-09-2023
Witam, mam podobny problem i chciałbym zrozumieć lepiej sytuację. Chodzi o rozwiązanie umowy z firmą zajmującą się pozycjonowaniem strony internetowej. Wcześniej podzieliłeś się swoim doświadczeniem, więc mam kilka pytań.

Jeśli rozwiążę umowę, czy firma może żądać ode mnie zapłaty za pozostałe miesiące w jednej wpłacie? Czy mogę spłacać tę kwotę w ratach, tak jak sugerujesz, płacąc co miesiąc, ale mniejsze kwoty?

Obawiam się, że firma może podjąć kroki prawne wobec mnie, jeśli nie zapłacę całości od razu. Czy możesz mi powiedzieć, jakie są potencjalne konsekwencje prawne, jeśli będę spłacać zadłużenie w ratach?

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje i rady w tej kwestii.
 
anonim cytuj
20-09-2023
Jeśli rozwiążę umowę, czy firma może żądać ode mnie zapłaty za pozostałe miesiące w jednej wpłacie? Czy mogę spłacać tę kwotę w ratach, tak jak sugerujesz, płacąc co miesiąc, ale mniejsze kwoty?


Wszystko zależy od treści zawartej między Państwem umowy. Jeżeli w umowie przewidziano możliwość jednorazowej zapłaty kar umownych za wcześniejsze rozwiązanie umowy, to firma ma prawo żądać od Ciebie takiego jednorazowego rozliczenia. Niemniej jednak:

Jeżeli nie ma takiego zapisu w umowie, a wierzyciel (firma) zgodzi się na spłatę w ratach, możesz kontynuować płatności w podobny sposób jak dotychczas. Warto jednak taką zgodę na spłatę w ratach uzyskać na piśmie, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości.

Jeżeli umowa nie przewiduje jednorazowej zapłaty i firma nie wyraża zgody na spłatę w ratach, może wystąpić z pozwem o zapłatę. Jeżeli Sąd uzna roszczenie za zasadne, zostanie wydany wyrok, który będzie podstawą do wszczęcia egzekucji komorniczej.

Obawiam się, że firma może podjąć kroki prawne wobec mnie, jeśli nie zapłacę całości od razu. Czy możesz mi powiedzieć, jakie są potencjalne konsekwencje prawne, jeśli będę spłacać zadłużenie w ratach?


Potencjalne konsekwencje prawne związane ze spłatą zadłużenia w ratach to:

Jeżeli firma nie wyrazi zgody na spłatę w ratach, może wnieść pozew o zapłatę. Jeśli Sąd uzna roszczenie za zasadne, wyda wyrok, który stanowić będzie podstawę do wszczęcia egzekucji komorniczej.

W ramach postępowania egzekucyjnego komornik może zająć Twoje środki finansowe, mienie ruchome czy nieruchomości, aby zaspokoić wierzyciela.

Nieuregulowanie należności może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Aby uniknąć nieporozumień i potencjalnych konsekwencji prawnych, warto otwarcie porozmawiać z firmą i ustalić możliwości spłaty zadłużenia w sposób satysfakcjonujący obie strony.
 
anonim cytuj
20-09-2023

Sugerowane Tematy

Jak wygląda prawnie reklamacja drzwi wejściowych.
Proszę o poradę. Jak wygląda prawnie reklamacja drzwi wejściowych. Miesiąc temu mama wymieniła drzwi,miała wątpliwości co do wykonanej usługi,ale pan zapewniał,że drzwi muszą się wyrobić. Teraz ma problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi,musi je szarpać ,bo inaczej nie idzie normalnie ich użytkować.Szef robotników,którzy robili drzwi zbywa mamę,umawia się,ale nikt dalej nie przyjeżdża. Mama posiada dowód zakupu,ale nie jest to ani faktura ani...
Adoptacja psa bez wiedzy właściciela, co zrobić
Chcemy adoptować kilkuletniego psa od osoby prywatnej z innego miasta (400 km). Poprosiliśmy właściciela, żeby dostarczył nam książeczkę zdrowia. Okazało się, że pies jest zarejestrowany na małżonkę (małżeństwo jest w trakcie rozwodu i partnerka utrudnia wszelkie działania) i książeczka jest u niej. Weterynarz nie chce wydać panu żadnych dokumentów. Co my, jako przyszli właściciele mamy zrobić w takiej sytuacji, żeby nie mieć problemów?...
Dane ojca w akcie urodzenia dziecka.
Chciałabym prosić o poradę odnośnie NN w akcie urodzenia. Jakie są procedury? Jak to wygląda po porodzie jeśli ojciec będzie chciał ubiegać się o uznanie ojcostwa? Kto płaci za testy? Na jaką pomoc mogę liczyć z racji tego, że alimentów automatycznie nie mogę pobierać?...
Wyjazd dziecka za granice bez zgody drugiego rodzica
Na wstępie, oboje z byłym partnerem mamy pełne prawa do dziecka. A więc tak, chce zabrać dziecko na 2/3 dniową wycieczkę za granicę . Czy obowiązkowo potrzebuje pisemnej zgody ojca? Czy może wystarczy dokładne poinformowanie o miejscu przebywania i długości pobytu? Ojciec lubi dla czystej zasady zrobić po złości I obawiam się że nie wyrazi zgody nawet na tak krótki wyjazd, a jest on dla nas dość ważny....

Wyszukiwarka