Przetrzymanie w psychiatryku a adwokat.

Czy adwokat może wyciągnąć mnie z psychiatryka pomimo woli lekarza abym został?
anonim cytuj
08-09-2023
Nie może.
Serio ? Nawet zmienić kary nie może?

Chyba tylko sąd może to zmienić skoro to z mocy wyroku sądu.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Czy adwokat może wyciągnąć mnie z psychiatryka pomimo woli lekarza abym został?


W Polsce, kwestia hospitalizacji w zakładzie psychiatrycznym bez zgody pacjenta jest uregulowana przede wszystkim przez Ustawę z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego.

Jeżeli zostaniesz umieszczony w zakładzie psychiatrycznym bez własnej zgody na podstawie wyroku sądu, adwokat nie ma uprawnień do jednostronnego wydostania Cię stamtąd. Jednakże, adwokat może podjąć działania prawne na Twoją korzyść:

Może wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy w sądzie oraz przedstawić nowe argumenty czy dowody, które mogłyby wpłynąć na zmianę decyzji.
Jeżeli podejrzewasz, że Twoje prawa były naruszane podczas procesu czy hospitalizacji, adwokat może dochodzić Twoich praw przed sądem lub innymi organami.
Adwokat może również pomóc w uzyskaniu niezbędnych opinii biegłych, które mogą wpłynąć na zmianę decyzji o Twojej hospitalizacji.
Co do Twojego pytania o "zmianę kary", jeśli przez "karę" rozumiesz obligatoryjną hospitalizację, to decyzje te podejmuje sąd, a lekarz psychiatra jest zobowiązany do jej wykonania. Wszelkie próby zmiany takiej decyzji muszą być przeprowadzone przez drogę sądową. Adwokat może Ci w tym pomóc, reprezentując Cię przed sądem i argumentując na rzecz zmiany lub unieważnienia decyzji o hospitalizacji.
+1  
anonim cytuj
09-09-2023
Adwokat nie ma uprawnień, aby jednostronnie zdecydować o wyjściu pacjenta z zakładu psychiatrycznego. Decyzja o hospitalizacji bez zgody pacjenta jest regulowana przez Ustawę o ochronie zdrowia psychicznego z dnia 19 sierpnia 1994 r. Jeśli jesteś hospitalizowany na mocy wyroku sądu, to jedynie sąd, po ponownym rozpoznaniu sprawy, może zmienić wcześniejszą decyzję.

Serio ? Nawet zmienić kary nie może?


Tak, to prawda. Jeśli przez "zmianę kary" rozumiesz decyzję o hospitalizacji, to taka decyzja leży w gestii sądu. Adwokat może jednak w Twoim imieniu wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy, prezentować nowe dowody lub argumenty, które mogą wpłynąć na decyzję sądu. Adwokat może także pomóc w uzyskaniu dodatkowych opinii biegłych, które mogą być kluczowe dla Twojego przypadku.
+1  
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Zwrot towaru a działalność nierejestrowana.
Witam, prowadzę działalność nierejestrowaną w postaci sprzedaży produktów na allegro. Jestem świadom, że nie mogę przekroczyć miesięcznego progu minimalnej krajowej (w przeciwnym wypadku muszę założyć działalność). Pytanie - co w sytuacji gdy sprzedam towar, dotrze do klienta, a ten mi go zwróci w ciągu 14 dni? Czy jak mu zwracam pieniądze za zwrócony towar, to to co wcześniej mi zapłacił muszę wliczyć do miesięcznego przychodu, czy nie?...
Jak zakończyć działalność nierejestrowaną?
Jak zakończyć działalność nierejestrowaną? Kiedyś zakładałam taką działalność aby próbować swoich sił w jednej branży, niestety nie wyszło. Zapomniałam o tym, że taka działalność była. Ostatnie wpływy były może jakoś 2 lata temu albo i więcej. Co mogę zrobić aby zakończyć? Czy z tego tytułu że nie było żadnych wpływów a wcześniej nie zakończyłam coś mi grozi?...
Zakup nieruchomości z wynajmującymi.
Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania od osoby prywatnej. Niestety jest ono aktualnie wynajmowane przez rodzinę z dziećmi. Umowa najmu bezterminowa. Sprzedający oraz wynajmujący zapewniają, że w chwili sprzedaży mieszkania zostanie rozpoczęty okres wypowiedzenia, który oni sobie w umowie ustalili na miesiąc. Wiem, że sprzedaż mieszkania nie powoduje wypowiedzenia umowy, ale oni tak są między sobą dogadani. Wynajmujący twierdzą, że bez problemu ...
Kredyt w trakcie rozwodu.
Witam, jestem w trakcie rozwodu, chcę się dowiedzieć, czy jeżeli mąż nabrał kredytów to mogę być pociągnięta do spłaty, kredyty wzięte w trakcie trwania sprawy i nic o nich nie wiedziałam....

Wyszukiwarka