Przetrzymanie w psychiatryku a adwokat.

Czy adwokat może wyciągnąć mnie z psychiatryka pomimo woli lekarza abym został?
anonim cytuj
08-09-2023
Nie może.
Serio ? Nawet zmienić kary nie może?

Chyba tylko sąd może to zmienić skoro to z mocy wyroku sądu.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Czy adwokat może wyciągnąć mnie z psychiatryka pomimo woli lekarza abym został?


W Polsce, kwestia hospitalizacji w zakładzie psychiatrycznym bez zgody pacjenta jest uregulowana przede wszystkim przez Ustawę z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego.

Jeżeli zostaniesz umieszczony w zakładzie psychiatrycznym bez własnej zgody na podstawie wyroku sądu, adwokat nie ma uprawnień do jednostronnego wydostania Cię stamtąd. Jednakże, adwokat może podjąć działania prawne na Twoją korzyść:

Może wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy w sądzie oraz przedstawić nowe argumenty czy dowody, które mogłyby wpłynąć na zmianę decyzji.
Jeżeli podejrzewasz, że Twoje prawa były naruszane podczas procesu czy hospitalizacji, adwokat może dochodzić Twoich praw przed sądem lub innymi organami.
Adwokat może również pomóc w uzyskaniu niezbędnych opinii biegłych, które mogą wpłynąć na zmianę decyzji o Twojej hospitalizacji.
Co do Twojego pytania o "zmianę kary", jeśli przez "karę" rozumiesz obligatoryjną hospitalizację, to decyzje te podejmuje sąd, a lekarz psychiatra jest zobowiązany do jej wykonania. Wszelkie próby zmiany takiej decyzji muszą być przeprowadzone przez drogę sądową. Adwokat może Ci w tym pomóc, reprezentując Cię przed sądem i argumentując na rzecz zmiany lub unieważnienia decyzji o hospitalizacji.
+1  
anonim cytuj
09-09-2023
Adwokat nie ma uprawnień, aby jednostronnie zdecydować o wyjściu pacjenta z zakładu psychiatrycznego. Decyzja o hospitalizacji bez zgody pacjenta jest regulowana przez Ustawę o ochronie zdrowia psychicznego z dnia 19 sierpnia 1994 r. Jeśli jesteś hospitalizowany na mocy wyroku sądu, to jedynie sąd, po ponownym rozpoznaniu sprawy, może zmienić wcześniejszą decyzję.

Serio ? Nawet zmienić kary nie może?


Tak, to prawda. Jeśli przez "zmianę kary" rozumiesz decyzję o hospitalizacji, to taka decyzja leży w gestii sądu. Adwokat może jednak w Twoim imieniu wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy, prezentować nowe dowody lub argumenty, które mogą wpłynąć na decyzję sądu. Adwokat może także pomóc w uzyskaniu dodatkowych opinii biegłych, które mogą być kluczowe dla Twojego przypadku.
+1  
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Umorzenie zadłużenia.
Proszę o informację, czy jest szansa na umorzenie zadłużenia wobec Funduszu Alimentacyjnego? Od kilku lat sprawa jest na etapie egzekucji komorniczej. Do kogo udać się, w celu sprawdzenia kwoty zadłużenia? Osoba ta nie pracuje, nie ma dochodów, a także nie posiada majątku. Dzieci są już pełnoletnie i mają ukończone 25 i 30 lat. Zwracam się z prośbą udzielenia wskazówek, jak można pomóc takiej osobie?...
Umowa zlecenie.
Czy na umowie zlecenie jest okres wypowiedzenia? Bo ostatnio coś się zmieniło. ...
Koniec umowy najmu.
Moja siostra wynajmuje mieszkanie od 2 lat w jednym miejscu. 8.01 skończyła się umowa i właściciel przedłużył na kolejne 2 lata. Wczoraj właściciel napisał jej smsa ze ma 2 dni na wyprowadzkę bo chce wyremontować i sprzedać mieszkanie. Na umowie ma okres wypowiedzenia najmu 30 dni. Siostra ma 2 dzieci. Nie znajdzie mieszkania tak szybko. Co w takiej sytuacji zrobić? Ma opłacone za miesiąc styczeń....
Użytkowanie wieczyste przedawnienie długu.
Witam, czy jeżeli mam mieszkanie po zmarłym ojcu i otwarcie spadku było w 2012 roku, a teraz w 2023 było dopiero stwierdzenie nabycia spadku to jak mieszkanie po ojcu było na umowie użytkowania wieczystego, to ten dług się przedawnił, czy nie, jeżeli dalej mam, to mieszkanie w posiadaniu i byłem dopiero wpisany w księdze wieczystej w 2023 ?...

Wyszukiwarka