Przetrzymanie w psychiatryku a adwokat.

Czy adwokat może wyciągnąć mnie z psychiatryka pomimo woli lekarza abym został?
anonim cytuj
08-09-2023
Nie może.
Serio ? Nawet zmienić kary nie może?

Chyba tylko sąd może to zmienić skoro to z mocy wyroku sądu.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Czy adwokat może wyciągnąć mnie z psychiatryka pomimo woli lekarza abym został?


W Polsce, kwestia hospitalizacji w zakładzie psychiatrycznym bez zgody pacjenta jest uregulowana przede wszystkim przez Ustawę z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego.

Jeżeli zostaniesz umieszczony w zakładzie psychiatrycznym bez własnej zgody na podstawie wyroku sądu, adwokat nie ma uprawnień do jednostronnego wydostania Cię stamtąd. Jednakże, adwokat może podjąć działania prawne na Twoją korzyść:

Może wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy w sądzie oraz przedstawić nowe argumenty czy dowody, które mogłyby wpłynąć na zmianę decyzji.
Jeżeli podejrzewasz, że Twoje prawa były naruszane podczas procesu czy hospitalizacji, adwokat może dochodzić Twoich praw przed sądem lub innymi organami.
Adwokat może również pomóc w uzyskaniu niezbędnych opinii biegłych, które mogą wpłynąć na zmianę decyzji o Twojej hospitalizacji.
Co do Twojego pytania o "zmianę kary", jeśli przez "karę" rozumiesz obligatoryjną hospitalizację, to decyzje te podejmuje sąd, a lekarz psychiatra jest zobowiązany do jej wykonania. Wszelkie próby zmiany takiej decyzji muszą być przeprowadzone przez drogę sądową. Adwokat może Ci w tym pomóc, reprezentując Cię przed sądem i argumentując na rzecz zmiany lub unieważnienia decyzji o hospitalizacji.
+1  
anonim cytuj
09-09-2023
Adwokat nie ma uprawnień, aby jednostronnie zdecydować o wyjściu pacjenta z zakładu psychiatrycznego. Decyzja o hospitalizacji bez zgody pacjenta jest regulowana przez Ustawę o ochronie zdrowia psychicznego z dnia 19 sierpnia 1994 r. Jeśli jesteś hospitalizowany na mocy wyroku sądu, to jedynie sąd, po ponownym rozpoznaniu sprawy, może zmienić wcześniejszą decyzję.

Serio ? Nawet zmienić kary nie może?


Tak, to prawda. Jeśli przez "zmianę kary" rozumiesz decyzję o hospitalizacji, to taka decyzja leży w gestii sądu. Adwokat może jednak w Twoim imieniu wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy, prezentować nowe dowody lub argumenty, które mogą wpłynąć na decyzję sądu. Adwokat może także pomóc w uzyskaniu dodatkowych opinii biegłych, które mogą być kluczowe dla Twojego przypadku.
+1  
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Czy właściciel ma prawo wchodzić do wynajmowanego domu
Witam.Dom wynajmowany na pół mieszkają w nim dwie rodziny(obce dla siebie).Czy właściciel ma prawo codziennie wchodzić do niego? Chodzi po całej klatce lokale są osobne do mieszkań.Od strychu do piwnicy codziennie przyjeżdża i sobie chodzi i sprawdza czym palimy co wyrzucamy do koszy czy sprzątamy....
Sprzedaż mieszkania z najemcą w trakcie umowy najmu.
Mam pytanie związane z wynajmem mieszkania. Wraz z partnerem wynajmujemy mieszkanie od prawie roku, umowa (najmu okazjonalnego) zawarta w marcu 2023, nie ma sprecyzowanego czasu najmu, płatność jest co miesiąc. W środę (24.01) dostaliśmy informację od właściciela, że planuje sprzedać mieszkanie i na następny dzień będzie ktoś zrobić wycenę. Byliśmy uspokajani, że to tylko wycena i nic nie jest postanowione, natomiast po wizycie agenta mieszkanie ...
Umowa zlecenie, a status ucznia.
Przychodzę do państwa z takim zapytaniem otóż jeżeli pracuje na umowie zlecenie i początkowo stawka netto wynosiła 17,5 zł na umowie i za taką stawkę przepracowałem dwa cale miesiące i teraz od września mam status ucznia i zaniosłem zaświadczenie że się uczę się pracy to moja stawka się zmienia na minimalna stawkę czyli 23,5?(Takie teraz jest minimalna wynagrodzenie za pracę na umowę zlecenie (Brutto)....
Czy rzecz wystawioną przed furtkę uważa się za wystawioną do oddania?
Mam pytanie, czy zgodnie z prawem istnieje definicja, że "rzecz wystawioną przed furtkę uważa się za wystawioną do oddania"?...

Wyszukiwarka