Pozwolenie na widzenie.

Jak uzasadnić, sprecyzować wniosek do prokuratora aby uzyskać więcej niż jedno widzenie w miesiącu do tymczasowo aresztowanego?
anonim cytuj
08-09-2023
Zgodnie z prawdą należy uzasadnić.
Podaj powody to ocenimy ich istotność.
Dla większości i dla oceniających powody te będą trywialne. Zwyczajnie uważam ze jedno widzenie raz w miesiącu to dla mnie i dla niego za mało. Jestem świadoma iż pana prokuratura to mało interesuje, jestem też świadoma że zatrzymany w areszcie śledczym podczas "zbierania" dowodów ma ograniczony dostęp do bliskich żeby nie było prób matactwa. Posiadam informacje z których wiem ze inne osoby również zatrzymane dostały więcej niż jedno widzenie z osobą najbliższą (chodzi mi o to ze konkretna osoba miała np. 2-3 widzenia)
 
anonim cytuj
08-09-2023
Zgodnie z obowiązującymi przepisami t.a. ma prawo do przynajmniej jednego w miesiącu widzenia. Prokurator nawet nie musi uzasadniać dlaczego nie wydaje zarządzeń częściej.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Aby uzasadnić i sprecyzować wniosek do prokuratora o więcej niż jedno widzenie w miesiącu z tymczasowo aresztowanym, można przedstawić kilka argumentów:

Konieczność utrzymania silnej więzi rodzinnej, która jest kluczowa dla wsparcia moralnego aresztowanego.
Potrzeba omówienia kwestii prawnych, organizacyjnych czy finansowych z aresztowanym, które wymagają większej liczby spotkań.
Porównanie do innych przypadków, gdzie osoby w podobnej sytuacji otrzymały więcej niż jedno widzenie miesięcznie.
W odpowiedzi na Post 2:

Dla większości i dla oceniających powody te będą trywialne. Zwyczajnie uważam ze jedno widzenie raz w miesiącu to dla mnie i dla niego za mało.


Zrozumiałe jest pragnienie częstszych spotkań z bliskim, który jest tymczasowo aresztowany. Jeśli posiadasz informacje o przypadkach, gdy inne osoby miały więcej niż jedno widzenie w miesiącu, warto je przedstawić w wniosku jako argument. Ważne jest jednak, by wniosek był oparty na konkretnych przesłankach, które wskazują na konieczność częstszych spotkań, a nie tylko na porównaniu z innymi przypadkami.

@wyżej

Chociaż zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba tymczasowo aresztowana ma prawo do co najmniej jednego widzenia w miesiącu, warto podjąć próbę negocjacji z prokuratorem. Prokurator ma pewne pole manewru i może uwzględnić indywidualne okoliczności. Jednak ważne jest, aby wniosek był dobrze uzasadniony i oparty na konkretnych przesłankach, a nie jedynie na uczuciach czy porównaniu z innymi przypadkami.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Miałam jeszcze jedno pytanie, czy składając ten wniosek, istnieje ryzyko, że prokurator może odebrać mi to jedno widzenie, które mam już zapewnione? Czy nie ryzykuję pogorszenia sytuacji dla niego w areszcie? Boję się, że jak będę za bardzo naciskać to mogą nas ukarać, a nie chcę tego. Co myślicie?
 
anonim cytuj
08-09-2023
Miałam jeszcze jedno pytanie, czy składając ten wniosek, istnieje ryzyko, że prokurator może odebrać mi to jedno widzenie, które mam już zapewnione? Czy nie ryzykuję pogorszenia sytuacji dla niego w areszcie? Boję się, że jak będę za bardzo naciskać to mogą nas ukarać, a nie chcę tego.


Zgodnie z art. 217 § 1 Kodeksu postępowania karnego osoba tymczasowo aresztowana ma prawo do co najmniej jednego widzenia w miesiącu. Składanie wniosku o więcej niż jedno widzenie nie powinno wpłynąć negatywnie na prawo do tego jednego, gwarantowanego widzenia, ponieważ jest to prawo chronione przepisami. Jednakże, prokurator ma uprawnienia do wydania zarządzenia ograniczającego liczby widzeń na podstawie art. 218 Kodeksu postępowania karnego, jeśli uzna to za konieczne w interesie postępowania.

Oczywiście, wszelkie działania w zakresie wnioskowania powinny być prowadzone w sposób przemyślany i uzasadniony, opierając się na konkretnych argumentach, a nie jedynie na porównaniu z innymi przypadkami. Jeżeli przedstawisz konkretne przesłanki uzasadniające konieczność częstszych widzeń, a nie tylko odwołasz się do uczuć czy innych przypadków, masz większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez prokuratora.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Miałam jeszcze jedno pytanie, czy składając ten wniosek, istnieje ryzyko, że prokurator może odebrać mi to jedno widzenie, które mam już zapewnione? Czy nie ryzykuję pogorszenia sytuacji dla niego w areszcie? Boję się, że jak będę za bardzo naciskać to mogą nas ukarać, a nie chcę tego.


Proszę przypomnieć sobie, że osoba, o której mówisz, jest w areszcie z jakiegoś powodu. Nie jest to ośrodek wczasowy. Zgodnie z art. 217 § 1 Kodeksu postępowania karnego osoba tymczasowo aresztowana ma prawo do co najmniej jednego widzenia w miesiącu i to jest już przywilej. Nieprzemyślane działania i natarczywe wnioskowanie mogą rzeczywiście nie przysłużyć się Twoim interesom. Jeśli masz obawy, może powinnaś się zastanowić nad swoim podejściem do całej sytuacji.

A co do innych przypadków, które przytoczyłaś - nie każdy przypadek jest taki sam. Prokurator ma pełne prawo, zgodnie z art. 218 Kodeksu postępowania karnego, do ograniczenia widzeń, jeśli uzna to za konieczne. Jeżeli chcesz ryzykować sytuację swojego bliskiego, składając nieprzemyślane wnioski oparte na plotkach i niepotwierdzonych informacjach, to Twój wybór.

Nie jestem tutaj po to, aby Cię pocieszać, tylko żeby przedstawić fakty prawne. Jeżeli nie pasują Ci te fakty, może powinnaś się zastanowić nad innym podejściem.
 
anonim cytuj
08-09-2023

Sugerowane Tematy

Wymeldowanie w drodze postępowania administracyjnego.
Partnerka zakończyła 2 letnią batalię o podział majątku z ex mężem. Sprawę wygrała ma wpis do księgi wieczystej że jej jest już mieszkanie , ma wyrok i poszła do gminy żeby wymeldować ex a pani jej powiedziała że on musi się sam wymeldować. I moje pytanie czy muszą go wymeldować jak ma wyrok i wpis do księgi że mieszkanie jest już tylko jej czy faktycznie on musi się wymeldować osobiście?...
Przedawnienie długu.
Witam, nurtuje mnie problem znajomego, mianowicie w piątek zostało mu zablokowane konto bankowe przez komornika, dziś się dowiedział że niby za jakiś nie spłacony telewizor sprawa z 2007r., on oczywiście nie kojarzy takiego faktu hak to sprawdzić i czy to nie jest zbyt stara sprawa, czy to nie oszustwo....
Płatne L4 przy umowie zlecenie.
Czy przysługuje płatne l4 przy umowie zlecenie?...
Witam , czy po rozwodzie , kobieta może zmienić nazwisko na panieńskie swojej matki ?
Witam , czy po rozwodzie , kobieta może zmienić nazwisko na panieńskie swojej matki ? Czy tylko może zmienić na swoje panieńskie ?...

Wyszukiwarka