Czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu?

Witam.
1.czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu?
(18 -latka wyrzucona z domu boi się sama odebrać swoje rzeczy )
Uczy się została bez grosza i dachu.(18 lat skończyła w czerwcu)
Czy może starać się o alimenty co ma zrobić od czego zacząć?
anonim cytuj
31-08-2023
1. Możesz zadzwonić do dzielnicowego bądź podejść na komendę i poprosić o wsparcie przy odbieraniu rzeczy.
2. Złóż pozew o alimenty
3. Podejdź do mopsu , możesz złożyć wniosek o zasiłek celowy i chyba okresowy również i nie wiem jak jest z bonami żywnościowymi ( koleżanka kiedyś dostała ale ona została sama z dzieckiem )ale warto dopytać .
 
anonim cytuj
31-08-2023
czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu?

Tak, można prosić dzielnicowego o wsparcie w trakcie zabierania rzeczy z domu, zwłaszcza jeśli istnieją obawy o bezpieczeństwo. Dzięki obecności funkcjonariusza może być łatwiej uniknąć konfliktów i zabezpieczyć swoje prawa.

Czy może starać się o alimenty co ma zrobić od czego zacząć?

Skoro osoba jest już pełnoletnia, ale kontynuuje naukę, może ubiegać się o alimenty od rodziców. Procedura jest następująca:
a) W pierwszej kolejności warto skierować wezwanie do zapłaty do rodziców w formie pisemnej z określeniem kwoty alimentów oraz terminu zapłaty.
b) Jeżeli rodzice nie odpowiadają na wezwanie lub odmawiają zapłaty, można złożyć pozew o alimenty w sądzie. Do pozwu warto dołączyć dokumenty potwierdzające kontynuację nauki.

Podejdź do mopsu , możesz złożyć wniosek o zasiłek celowy i chyba okresowy również i nie wiem jak jest z bonami żywnościowymi

Zgadza się. Skoro osoba jest w trudnej sytuacji materialnej, powinna skierować się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS). W ośrodku można złożyć wniosek o zasiłek celowy, który przysługuje w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy osoba znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Możliwe jest też ubieganie się o zasiłek okresowy oraz bony żywnościowe, jeśli ośrodek takie udziela. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji osoby oraz regulaminu danego ośrodka.
 
anonim cytuj
02-09-2023
czy można prosić dzielnicowego żeby był podczas zabierania swoich rzeczy z domu?


Tak, można prosić dzielnicowego o asystę w trakcie zabierania rzeczy z domu, w szczególności gdy istnieją obawy o bezpieczeństwo lub konflikty z domownikami. W Polskim prawie, choć nie ma bezpośredniego przepisu mówiącego o tej kwestii, funkcjonariusze mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo obywateli, więc taka prośba jest jak najbardziej uzasadniona.

Czy może starać się o alimenty co ma zrobić od czego zacząć?


Jeżeli osoba jest pełnoletnia, ale nadal kontynuuje naukę, ma prawo domagać się alimentów od rodziców na mocy art. 133 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (K.r.o.). Proces w tym zakresie wygląda następująco:

a) Najpierw warto skierować pisemne wezwanie do zapłaty do rodziców z precyzyjnym określeniem oczekiwanej kwoty alimentów i terminu zapłaty.
b) W sytuacji braku reakcji rodziców na wezwanie lub ich odmowy, można wnieść pozew o alimenty do sądu. Wskazane jest dołączenie do pozwu dokumentów świadczących o kontynuacji nauki.

Podejdź do mopsu , możesz złożyć wniosek o zasiłek celowy i chyba okresowy również i nie wiem jak jest z bonami żywnościowymi


Tak, osoba w trudnej sytuacji życiowej ma prawo zwrócić się o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można tam składać wnioski o różnego rodzaju wsparcie, w tym o zasiłek celowy (art. 40 ustawy o pomocy społecznej). Zasiłek okresowy jest udzielany osobom spełniającym określone kryteria dochodowe (art. 36 tej samej ustawy). Co do bonów żywnościowych, zależy to od regulaminu danego ośrodka i dostępności takiej formy wsparcia.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Tak, można prosić dzielnicowego o asystę w trakcie zabierania rzeczy z domu, w szczególności gdy istnieją obawy o bezpieczeństwo lub konflikty z domownikami. W Polskim prawie, choć nie ma bezpośredniego przepisu mówiącego o tej kwestii, funkcjonariusze mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo obywateli, więc taka prośba jest jak najbardziej uzasadniona.


Czy jest może jakiś konkretny przepis, który mówi o obowiązku interwencji przez policję w takich sytuacjach? Jak by to wyglądało praktycznie? Czy po prostu idę na komendę i zgłaszam to, czy może muszę wypełnić jakieś specjalne dokumenty czy coś w tym stylu? Wolałabym wiedzieć na co się przygotować zanim tam pójdę.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Praktycznie rzecz biorąc, gdy chodzi o obawę o bezpieczeństwo podczas odbierania rzeczy z mieszkania, możesz zgłosić się osobiście na komendę lub do dzielnicowego z prośbą o wsparcie. W większości przypadków nie będziesz musiała wypełniać specjalnych dokumentów. Zgłoszenie ustne powinno być wystarczające, choć warto mieć przy sobie dowód tożsamości. Opisz dokładnie sytuację i wyraź swoje obawy, dzięki czemu funkcjonariusze będą mogli odpowiednio zareagować.
 
anonim cytuj
02-09-2023

Sugerowane Tematy

Mieszkanie socjalne.
Składałem wniosek o mieszkanie socjalne, dostałem się, zaprezentowano mi jedno mieszkanie a doszły mnie słuchy, że powinienem dostać dwie propozycje. Drugiej nie dostałem a tego które mi zaprezentowano nie wziąłem. Okoliczni mieszkańcy byli nie zaciekawi a mieszkanie z moją choroba niepełnosprawności nie nadawało się do zamieszkania pod względem psychicznym, gdyż od razu zaczęło powodować u mnie różne dolegliwości. Nadmiar tego, po zamieszkaniu t...
Obowiązek alimentacyjny dziadków wobec wnuków.
Może mi ktoś powiedzieć jak to wygląda by alimenty ściągać od dziadków? Niestety ojciec dziecka nie płaci komornik nie ma z czego ściągać mimo że ojciec dziecka pracuje....
Ślub z nieletnią
Mam 26 lat dziewczyna jeszcze 17 lat. 18-nastkę kończy dopiero 15 lipca, matka dziewczyny nie zgadza się na ślub w sądzie co mamy robić bym miał nad nią opiekę, mamy wspólnego syna co, do którego mam pełne prawa rodzicielskie, zależy mi na tym bym miał nad nią opiekę, gdyż do urodzin siedzi w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej. ...
Pomówienie.
Witam, miało miejsce zdarzenie w szkole. Podobnież Pani od ojca dziecka wyczuła alkohol, nie zachowała się zgodnie z tym co mają w przepisach, wydała dziecko ojcu, następnego dnia dopiero zgłosiła do opieki społecznej że niby ojciec dziecka przyszedł pod wpływem, pisze „niby” bo nie sprawdziła tego w żaden sposób, nawet nic nie powiedziała mi matce dziecka, ani partnerowi że takie coś miało miejsce. Oczywiście opieka społeczna wysłała pismo do Są...

Wyszukiwarka