Nieopłacony semestr za studia

Dzień dobry, problem jaki chcę przedstawić to nieopłacony semestr za studia. Problem dotyczy obcokrajowca.
Pomiędzy 2018-2019 zaliczył pierwszym semestr studiów, które miały trwać 3 lata. W 2020 zaprzestał uczęszczać na zajęcia bez wypowiedzenia umowy.
Po 6 miesiącach został powiadomiony, że musi opłacić semestr, nawet jeśli na niego nie uczęszczał i powinien zostać wyrzucony z braku egzaminów?
Windykacja uczelni upomina się o płatność ponad 3 tys. euro.
Czy w takowej sytuacji można uniknąć płatności i czy uczelnia może żądać zapłaty za zajęcia na które daną osobą nie uczęszczała?
anonim cytuj
25-01-2021
Tak może oczekiwać zapłaty bo ona umożliwiła korzystanie z zajęć. To że nie chodził bez wypowiedzenia umowy to jego sprawa.
 
anonim cytuj
25-01-2021
Czy daną osobą nie powinna być wykreślona z listy? Dodatkowo nie został udostępniony grafik zajęć. Z powodu braku opłaty za semestr.
Dodatkowo jako cudzoziemiec został przyjęty bez Nostryfikacji dyplomu.
 
anonim cytuj
25-01-2021
To wszystko zależy od regulaminu studiów.
 
anonim cytuj
25-01-2021
Jaką drogę najlepiej obrać aby ponieść najmniejsze koszta.
Czy czekanie ma przedawnien ma jakiś sens bądź wyjaśnienia przed sądem?
 
anonim cytuj
25-01-2021
A kiedy to było?
 
anonim cytuj
25-01-2021
semestr 2019-2020
 
anonim cytuj
25-01-2021
Czyli na świeżo. Przedawnienia nie ma.
 
anonim cytuj
25-01-2021
Nie ma. Ale czy jakiekolwiek sens nie płacenie? Szkoła również nie wywiązała się z udzielanych nauk.
Np. Lekcje WF się nie odbywały A były w planie na koniec kazano im podpisać listę obecności, że w takowych zajęciach uczestniczyli.
 
anonim cytuj
25-01-2021
Jakieś dowody na takie zarzuty?
 
anonim cytuj
25-01-2021
Koledzy że studiów.

Również po nie uiszczeniu opłaty Akademia zablokowała dostęp do konta studenta na którym mógł sprawdzić plan, oceny.
Z tego powodu uniemozliwiony był dostęp do grafiku. A nikt z uczelni nie powiadomił o zaistniałej sytuacji.
 
anonim cytuj
25-01-2021
Nostryfikacje dyplomu to chyba robi sie po jego otrzymaniu przed podjeciem pracy zagranica. Z listy studentow zostaje sie skreslonym w momencie braku zaliczen i egzaminow za dany semestr. Zablokowanie konta studenckiego nastapilo po braku wplaty. Co na ten temat mowi regulamin?
 
anonim cytuj
25-01-2021
Akadamia twierdzi, że nie zablokowała konta i to nie jest ich problem, że nie można się do niego dostac.
I stwierdzili, że nie mając dostępu do grafiku trzeba było zapytać się kolegów...
 
anonim cytuj
25-01-2021
Należało sie zgłosić z problemem dostepu do konta do dziekanatu, zeby wyjasnic sprawę. Podejrzewam, ze uczelnia nie odpuści opłaty.
 
anonim cytuj
25-01-2021
W jaki sposób będą dochodzić praw. Mówimy tu o obcokrajowcu, który w każdej chwili może opuścić Polskę.
 
anonim cytuj
25-01-2021
Jeśli opuści Polskę to oczywiście będzie to utrudnione ale jeśli jest mieszkańcem EU to uczelnia może wystarać się o europejski nakaz sadowy i tym sposobem ściągnąć należności
 
anonim cytuj
25-01-2021
Można spróbować się dogadać z uczelnią, jeżeli rzeczywiście były nieprawidłowości. Teoretycznie można próbować aby obniżyć czesne. Skoro on ma teoretycznie roszczenie i uczelnianym mogą próbować się dogadać. A ścigać mogą też poza Polską.
 
anonim cytuj
25-01-2021

Sugerowane Tematy

Czy sprzedający/świadczący usługę ma obowiązek zapłacić za transport?
Czy zgodnie z art. 561 kodeksu cywilnego, sprzedający/świadczący usługę ma obowiązek zapłacić za transport? A jeżeli tak to w jaki sposób? Bo oddałem do niego samochód na całkowity remont, i po przejechaniu 3tys km znowu samochód zepsuty. Napisałem mu pismo z tytułu rękojmi, on odpisał żeby mu przywieść samochód, tylko problem jest taki że mam do niego 300km. Kontakt z nim jest bardzo trudny, napisać jakieś pismo do niego w tej sprawie, wynająć l...
Odrzucenie spadku po terminie.
Hej czy mam jakiekolwiek szanse na odrzucenie spadku po terminie? Sprawa wygląda tak że gdy byłam nie letnia zmarł mi tata. Mama nie dokończyła dokumentacji i gdy skończyłam 18lat zaczęły wszystkie długi przychodzić.....
Podział majątku po zmarłym.
Dzień dobry. Podczas trwania podziału majątku po osobie zmarłej, w tym wypadku między moją babcia, a córka po jej drugim mężu, gdzie został powołany przez sąd rzeczoznawca do wycenienia nieruchomości to czy w takim wypadku, kiedy babcia zaczęła przeprowadzać remont który obecnie przerwaliśmy, będzie miał wpływ na podniesienie ceny nieruchomości? Czy w takim wypadku kiedy tylko ona tam mieszka i chce odnowić sobie dom - rzeczoznawca sądowy uwzględ...
Świadczenie pracy w ciąży.
Jestem w nowej pracy od miesiąca dowiedziałam się kilka dni temu że jestem w ciąży co teraz… jak to wygląda ze strony ZUSu?? Umowa o pracę oczywiście....

Wyszukiwarka