Właściciel wynajął brudne mieszkanie.

Co przypadku gdy wynajmujący oddał do wynajmu mieszkanie nadające się do gruntownego sprzątania przez firmę sprzątająca?
Czyli brudna kuchnia, gruba warstwa tłuszczu na szafkach, zasikana toaleta, brudne, zakurzone podłogi itp. i taka sytuacja w której wynajmujący obiecał ogarnąć mieszkanie do czasu wprowadzenia najemcy, a tego nie zrobił i ten ostatni zauważył to dopiero kiedy przyjechał z formą przeprowadzkową z meblami? Co może zrobić najemca w takiej sytuacji? Firma sprzątająca wyceniła to na 500 zł i dzień pracy dla dwóch osób.
anonim cytuj
31-08-2023
Najemca nie oglądał mieszkania przez zawarciem umowy?
Nie spisano protokołu zdawczo - odbiorczego?
W umowie jest zapis o akceptacji stanu.
Protokołu zdawczo odbiorczego nie spisano.
Może zadam inaczej pytanie.
Czy można powoływać się na jakieś przepisy typu "wady ukryte"?
Najemca nie sprawdzał tego aż tak dokładnie. Nie spodziewał się że na tylko na szafkach w kuchni są 3 mm tłuszczu bo jest przyzwyczajony do innych standardów (przy oględzinach nie było możliwości zajrzenia od góry). Słownie było ustalone "odświeżenie mieszkania". Odświeżenie wg wynajmującego, polegało na pomalowaniu ścian i wymianie żarówek bez sprzątania (tego ostatniego spodziewał się najemca przede wszystkim).. Dopiero w momencie próby układania rzeczy zorientował się że nie wystarczy tylko przetrzeć kurze i nie obejdzie się bez gruntownego sprzątania.
 
anonim cytuj
31-08-2023
Przepraszam. Jest protokół zdawczo odbiorczy. Są w nim tylko zapisy o wyposażeniu mieszkania i kluczach, oraz stanie liczników.
Czy mają zastosowanie jakieś przepisy typu wady ukryte, których najemca jako osoba niefachowa w sprzątaniu nie był w stanie ocenić stanu wzrokowo?
Czy w tej sytuacji pozostaje tylko i wyłącznie dobra wola wynajmującego czy jest jakiś punkt zaczepienia?
Wadą lokalu jest stan, w którym nie nadaje się on do celu oznaczonego w umowie np. nie może być lokalem usługowym albo jest niezgodny ze stanem opisanym w umowie np. ma 30 m2, a w umowie ma podany metraż 40 m2. Brud w lokalu nie jest wadą. Moim zdaniem zostaje dobra wola. Nikt też nie każe wynajmować ekipy sprzątającej.
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

Nabycie nieruchomości z licytacji komorniczej.
Witam, kupiłem dom na licytacji komorniczej, (całą sprawą zakończona przysądzenie własności, zdanie budynku od dłużnika za mną) gdy chciałem uprawić część ogródka przyszedł sąsiad i powiedział, że ma umowę dzierżawy tego kawałka gruntu. Co zrobić ? Gdzie sprawdzić ? Komornik nie wspominał, że jest tam umowa dzierżawy, w sądzie na licytacji też nie było informacji, informacji z urzędu gminy również zero. Pytanie gdzie udać się żeby sprawdzić czy ...
Kiedy moge sprzedawać z zarobkiem tak aby nie placic podatku ?
Samochód kupiony 6 Marca 2021, chciałbym sprzedac ten samochód i napewno bedzie na Nim zarobek gdyz kupiłem go od kolegi w promocyjnej cenie . Kiedy moge sprzedawać z zarobkiem tak aby nie placic podatku ? ...
Kontakty z dzieckiem.
Powiedzcie mi czy ojciec córki który ma ograniczone prawa może bez mojej zgody zabrać córkę do innego miasta? Jak to się odnosi do prawa? Tym bardziej naciska na legitymację dziecka twierdząc, że potrzebuje gdyby skontrolowała to policja żeby potwierdzić, że jest ojcem....
Umowa zlecenie.
Czy na umowie zlecenie jest okres wypowiedzenia? Bo ostatnio coś się zmieniło. ...

Wyszukiwarka