Złamanie zakazu kontaktowania.

W 2021 roku otrzymałam zakaz kontaktu z pewną osobą na okres dwóch lat. Dotychczas nie było żadnych problemów. Na początku sierpnia wykonałam do pewnej instytucji telefon, gdzie uzyskałam informacje na temat, który sprawiał mi bolączkę. Dopiero po tym telefonie sobie uświadomiłam, że ta osoba mogła odebrać telefon. Nie ukrywam, że obawiam się, że ten zakaz naruszyłam i obawiam się konsekwencji. Nie znam się na tym kompletnie, mam spore obawy i nie wiem co mam zrobić. Ktoś z Państwa wie jak wybrnąć z tej sytuacji? Oczywiście wyciągnęłam wnioski, więcej osobiście tam nie zadzwonię.
anonim cytuj
30-08-2023
Ta osoba "mogła" odebrać czy odebrała? Wiedziała, że Ty dzwonisz?
Ta osoba na pewno nie odebrała telefonu, poznałabym po głosie. Przypomnę również, że dzwoniłam na numer ogólnopolski, a nie prywatny do tej osoby. Nie wiem na ile ta osoba ewentualnie ma dostęp do historii połączeń, bo tak wyszło, że kontaktowałam się z jej "działem".

Odpowiem tak - jeśli jesteś w stanie wykazać, że załatwienie sprawy w tym urzędzie/instytucji jest dla Ciebie czynnością niezbędną i konieczną i nie masz możliwości załatwić jej w żaden inny sposób to nie masz się czym martwić. Jeśli natomiast dzwoniłeś tam specjalnie, żeby skontaktować się z osobą, której zakaz dotyczy, a jej miejsce pracy wykorzystałeś tylko jako pretekst do kontaktu to słusznie obawiasz się konsekwencji.
Nie dzwoniłam tam w sprawie tej osoby. Nie ukrywam, że dzwoniąc tam w ogóle tak naprawdę nie zastanowiłam się, bo minął już ponad rok od sprawy więc na co dzień żyję bieżącymi sprawami, a nie przeszłością. Abstrahując już od tej sytuacji zastanawia mnie bardziej, jeśli taki zakaz jest, a osoba pracuje w instytucji, z której każdy ma prawo korzystać to czy za każdym razem powinnam się zastanowić czy ta osoba tam pracuje? Dzwonię przecież na ogólnodostępny numer w wyroku jest zakaz kontaktu z daną osobą, a nie z urzędami w której pokrzywdzona pracuję. Co w takiej sytuacji zrobić?

Odpowiedź otrzymałaś. Jeśli nie masz możliwości załatwienia sprawy w innym urzędzie to załatwiasz tu gdzie musisz. Na ogół w danym miejscu pracuje więcej urzędników niż jeden i wystarczy podejść do innego okienka. Nie widzę tu większego problemu. Jeśli natomiast dzwonisz intencjonalnie, jako pretekst do kontaktu to sytuacja się zmienia.
Dziękuje serdecznie za odpowiedź i poświęcony czas. Niemniej jednak będę szukała odpowiedzi dalej gdyż uważam, że nie jest to odpowiedź na moje pytanie. Nie pytałam hipotetycznie o spotkanie z daną osobą w urzędzie, bo takiego spotkania naturalnie mogłabym uniknąć. Był to telefon, mogłam nie wiedzieć kto odbierze. Nie zakładam czegoś, czego od tej pory nie było.

Ale otrzymałaś odpowiedź. Jakiej jeszcze oczekujesz?
Jeśli zadzwoniłaś do urzędu załatwić sprawę to nie ma problemu. Jeśli zadzwoniłaś do urzędu złamać zakaz kontaktu i w końcu ta osoba odbierze (a okazało się, że dzwoniłaś tak 12 razy w ciągu dnia) to złamałaś zakaz. Proste. Jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz? Bo zaczynam podejrzewać, że jednak dzwoniłaś po to, by dalej nękać tą osobę.
Masz zakaz kontaktowania się z osobą. Nie z urzędem.
Poprawnej merytorycznie. W poprzedniej odpowiedzi piszesz mi o tym, że "wystarczy podejść do innego okienka" gdzie pytanie dotyczyło telefonu więc nie rozumiesz zadanego pytania. Podziękowałam Ci za odpowiedź ale niestety nie jest dla mnie wyczerpująca. Odbiegasz od tematu, tu podałam fakty ,a nie oczekuje pisania co by było gdyby fizycznie był kontakt, bo do niego nie doszło. Na marginesie możesz mnie podejrzewać o co chcesz, nie ma to dla mnie kompletnie znaczenia, nie masz żadnych podstaw, aby tak pisać ale w sumie możesz pisać co Ci się podoba. Uważam dyskusje za zakończoną i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.

Nie napisałem tutaj żadnej "poprzedniej" wiadomości.
Ale skoro sama wiesz lepiej jaka jest "merytorycznie poprawna" odpowiedź to w jakim celu zawracasz nam wszystkim głowę? Wiesz lepiej to żyj w zdrowiu i szczęściu z tą wiedzą.
 
anonim cytuj
30-08-2023

Sugerowane Tematy

Współwłasność nieruchomości z mamą.
Dzień dobry. Szukam porady co zrobić w takiej sytuacji. Moja mama bierze ślub z partnerem, który ma już pełnoletnią córkę. Mieszkanie, w którym mieszka moja mama z partnerem jest zapisane na mnie i mamę. Jak się zabezpieczyć przed przypadkiem, kiedy za jakiś czas jego córka będzie domagała się (po śmierci ojca) jakieś spłaty lub części mieszkania z racji, że jej ojciec tam mieszkał i miał jakiś wkład w to mieszkanie po ślubie. Jakaś intercyza c...
Adoptacja psa bez wiedzy właściciela, co zrobić
Chcemy adoptować kilkuletniego psa od osoby prywatnej z innego miasta (400 km). Poprosiliśmy właściciela, żeby dostarczył nam książeczkę zdrowia. Okazało się, że pies jest zarejestrowany na małżonkę (małżeństwo jest w trakcie rozwodu i partnerka utrudnia wszelkie działania) i książeczka jest u niej. Weterynarz nie chce wydać panu żadnych dokumentów. Co my, jako przyszli właściciele mamy zrobić w takiej sytuacji, żeby nie mieć problemów?...
Co się dzieje z emeryturą w więzieniu?
Witam. Mam pytanie, jeśli emeryt przebywa w więzieniu to co wtedy z emeryturą?...
Witam kto płaci za L4 powyżej 60 dni
Witam kto płaci za L4 jeśli w maju miałem 60 dni na złamanie ręki a teraz w wrześniu mam 7 dni na opiekę nad dzieckiem. Pracodawca twierdzi że ZUS bo jest powyżej 30 dni w roku a ZUS twierdzi że pracodawca bo to nie jest kontynuacją poprzedniego L4...

Wyszukiwarka