Wysokie koszty sądowe.

Witam mąż dostał warunkowe umorzenie postępowania i grzywnę 1500 oraz koszty sądowe ponad 20 tys. Czy to możliwe żeby były tak duże koszty sądowe?
anonim cytuj
30-08-2023
A jaki paragraf?
Zażalenie zostało złożone (art. 124 jeśli dobrze kojarzę)prawie całą suma kosztów sądowych to koszty biegłych, czy to możliwe?

Jesteś pewna ze Art. 124 ? Może napisz co mu zarzucano.
Ale tak ogólnie odpowiadając to jeśli było kilka opinii różnych biegłych (zwłaszcza z jakiejś wąskiej dziedziny) to możliwe, aczkolwiek z doświadczenia powiem, że warto to kwestionować bo biegli często lubią troszkę przegiąć z wyceną. Przy czym w zażaleniu nie możecie wskazać ze nie zgadzacie się „bo nie”, „bo to za dużo”, tylko musicie określić konkretne zarzuty np. co do czynności podjętych przez biegłego (że nie było konieczności ich podjęcia), bądź też co do czasu pracy (np. Ze dana czynność nie wymagała aż takiego nakładu czasu pracy).
Chodzi o prawo farmaceutyczne, zrzut za ok 3 miesiące wprowadzania do obrotu, został wyodrębniony z innej sprawy, przyznał się dostał grzywnę i w 100 zł kosztów sądowych, po czym przyszło postanowienie że ponad 20 tys kosztów sądowych. W zażaleniu jest napisane że nie zgadza się z wysokością kosztów biegłych i prosi o weryfikację wynagrodzenia biegłych bo sprawa miała dotyczyć tylko jego. Myślimy, że koszt biegłych mogli ustalić za całość sprawy z której został wyodrębniony. Grzywnę zapłaci ale co z kosztami sądowymi jeśli zostało złożone zażalenie czy spłatę ich wstrzymają do czasu rozstrzygnięcia?

Tak, postanowienie nie uzyskało prawomocności wskutek jego zaskarżenia.
Czyli po zapłacie grzywny trzeba czekać na decyzję sądu odnośnie tych kosztów? Jak długo to trwa? Czy na zapłatę tych kosztów ma tyle samo czasu co zapłata grzywny? Czy trzeba jakiś wniosek składać żeby koszty odroczyli do czasu rozstrzygnięcia? Nie chcemy żeby doszły dodatkowe koszty bo nie wiem czy zażalenie przerywa czas tego postanowienia i zapłaty.
 
anonim cytuj
30-08-2023

Sugerowane Tematy

spółka zoo ma długi
Dzień dobry, Istnieje spółka zoo. Spółka zoo ma długi, spowodowane głównie trudną sytuacją przez pandemie. Czy członkowie zarządu, wspólnicy mogą odpowiadać w uzasadnionych przypadkach swoimi długami do wysokości pełnego długu względem wszystkich wierzycieli czy do wysokości wkładu jaki włożył w ramach swoich udziałów? Z góry dziękuje za wszelkie informacje....
Uznanie ojcostwa i alimenty
Dzień dobry, jestem w ciąży z facetem który przepadł.. Mam wszystkie jego dane. Założę sprawę o uznanie ojcostwa i alimenty ale co w przypadku, gdy ten nie będzie się stawiał na sprawę? przedstawiał zwolnienia lekarskie bądź w ogóle nie odbierał awiza z poczty?? Czy jest sens zakładać sprawę, o zabezpieczenie alimentów ma moje utrzymanie w okresie porodu czy w sytuacji kiedy ojciec nie jest mężem i nie jest póki co uznany to jest szansa na takie ...
Co jeśli nie ma mnie w domu podczas kontroli ZUS?
Jestem na L4 na cały miesiąc. L4 mogę chodzić mam pieska i mieszkam sama, na zakupy muszę iść. Jak kontrola będzie u mnie mam obowiązek zaprosić do domu czy nie ? Czy paragony od sklepu wystarczą ? Mogę iść prywatnie do innego lekarza np. dentysta jak jestem na L4??...
Zgłoszenie nabycia pojazdu.
Witam. Czy jest obowiązek zgłaszania nabycia pojazdu w terminie do 30 dni od zakupu? W internecie widnieje informacja, że obowiązek ten został zniesiony 26.05.2023r. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy opłacenie podatku za nabycie pojazdu jest równoważne ze zgłoszeniem jego nabycia?...

Wyszukiwarka