A jaki paragraf?
Zażalenie zostało złożone (art. 124 jeśli dobrze kojarzę)prawie całą suma kosztów sądowych to koszty biegłych, czy to możliwe?
Jesteś pewna ze Art. 124 ? Może napisz co mu zarzucano.
Ale tak ogólnie odpowiadając to jeśli było kilka opinii różnych biegłych (zwłaszcza z jakiejś wąskiej dziedziny) to możliwe, aczkolwiek z doświadczenia powiem, że warto to kwestionować bo biegli często lubią troszkę przegiąć z wyceną. Przy czym w zażaleniu nie możecie wskazać ze nie zgadzacie się „bo nie”, „bo to za dużo”, tylko musicie określić konkretne zarzuty np. co do czynności podjętych przez biegłego (że nie było konieczności ich podjęcia), bądź też co do czasu pracy (np. Ze dana czynność nie wymagała aż takiego nakładu czasu pracy).
Chodzi o prawo farmaceutyczne, zrzut za ok 3 miesiące wprowadzania do obrotu, został wyodrębniony z innej sprawy, przyznał się dostał grzywnę i w 100 zł kosztów sądowych, po czym przyszło postanowienie że ponad 20 tys kosztów sądowych. W zażaleniu jest napisane że nie zgadza się z wysokością kosztów biegłych i prosi o weryfikację wynagrodzenia biegłych bo sprawa miała dotyczyć tylko jego. Myślimy, że koszt biegłych mogli ustalić za całość sprawy z której został wyodrębniony. Grzywnę zapłaci ale co z kosztami sądowymi jeśli zostało złożone zażalenie czy spłatę ich wstrzymają do czasu rozstrzygnięcia?
Tak, postanowienie nie uzyskało prawomocności wskutek jego zaskarżenia.
Czyli po zapłacie grzywny trzeba czekać na decyzję sądu odnośnie tych kosztów? Jak długo to trwa? Czy na zapłatę tych kosztów ma tyle samo czasu co zapłata grzywny? Czy trzeba jakiś wniosek składać żeby koszty odroczyli do czasu rozstrzygnięcia? Nie chcemy żeby doszły dodatkowe koszty bo nie wiem czy zażalenie przerywa czas tego postanowienia i zapłaty.