Pobicie brak ubezpieczenia.

Dobry wieczór, zdarzenie miało miejsce w czwartek. Zostałem pobity, policja zrobiła notatkę, zabrała mnie karetka, byłem w 2 szpitalach. Mówiłem że nie jestem ubezpieczony bo pracuje w innym kraju. Zarówno policjant jak i lekarka z uśmiechem powiedzieli że dostanę rachunek a sprawca na koniec zapłaci-czy faktycznie tak jest? Co należy robić krok po kroku aby sprawca został obciążony za przyjazd karetki itd?
Druga sprawa-boli mnie ząb, jedynka. Jest pęknięcie na szkliwie. Rozumiem że nie ma innej opcji i muszę iść prywatnie, wziąć rachunek/paragon i co najwyżej jakąś notatkę że to od uderzenia?
Dodam że policja wciąż prowadzi czynności ale wiedzą kto to, bo jest nagranie kamerą.
anonim cytuj
18-08-2023
Tak. Musisz sam pokryć koszty leczenia. Oczywiście zbieraj faktury żeby przedstawić później w sądzie. Rozumiem, ze sprawca został ustalony?
 
anonim cytuj
18-08-2023
Tak. Musisz sam pokryć koszty leczenia. Oczywiście zbieraj faktury żeby przedstawić później w sądzie. Rozumiem, ze sprawca został ustalony?

Tak został ustalony. Ale muszę założyć osobną sprawę o pokrycie kosztów np. dentysty czy zrobić ksero dla policji/sądu i to będzie w wyroku, że np. 3 w zawieszeniu na 5 lat oraz pokrycie kosztów leczenia?
Zależy od tego jaki miałeś obrażenia i czy sprawa będzie toczona z urzędu czy z oskarżenia prywatnego. Jak z prywatnego to polecam się udać do adwokata i on już powie co i jak. Ważne żebyś miał te faktury za leczenie.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Opisana przez Pana sytuacja dotyczy skomplikowanych kwestii prawnych, ale postaram się odpowiedzieć na podstawowe pytania.

Pokrycie Kosztów Leczenia przez Sprawcę: W Polsce możliwe jest dochodzenie od sprawcy napadu odszkodowania za poniesione koszty leczenia, zarówno w ramach postępowania cywilnego, jak i karnej egzekucji. Art. 46 Kodeksu Karnego przewiduje odpowiedzialność za wyrządzone szkody.

Dowody i Rachunki: Niezbędne będzie zgromadzenie wszelkich faktur, paragonów i dokumentacji medycznej, aby udowodnić koszty poniesione na leczenie oraz ich związek z incydentem. To może obejmować rachunki za leczenie stomatologiczne, jeśli pęknięcie zęba można bezpośrednio przypisać incydentowi.

Kroki Prawne: Procedura może różnić się w zależności od konkretnej sytuacji. Najlepszym podejściem jest:

Upewnienie się, że wszelkie zeznania i dowody zostały zgromadzone przez policję.
Zgromadzenie wszystkich rachunków i faktur.
Jeśli zdecyduje się Pan na osobną drogę cywilną, to wniesienie pozwu cywilnego przeciwko sprawcy. Możliwe jest także żądanie odszkodowania w ramach postępowania karnego, ale trzeba to odpowiednio zgłosić w trakcie postępowania.
Wszystko to będzie zależało od okoliczności sprawy, rodzaju obrażeń i przebiegu postępowania karnego. Czasami konsultacja z prawnikiem specjalizującym się w tej dziedzinie może być kluczowa, aby zapewnić, że wszelkie odpowiednie kroki prawne zostały podjęte, ale jak wspomniałem na początku, nie jest to wymagane, jeśli postępuje Pan zgodnie z powyższymi wytycznymi.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna współwłasności małżeńskiej.
Witam Mam pytanie. Mój ojciec do spółki ze swoją drugą żoną kupili z majątku wspólnego w 2007 roku działkę rekreacyjną. Działka ta stanowi współwłasność małżeńską, jak mniemam. Teraz moje pytanie: czy ojciec bez zgody (i wiedzy) swojej małżonki może mi swoją część (???) przekazać jako darowiznę? Drugie pytanie: czy ona może swoją część bez jego zgody sprzedać? Byłabym wdzięczna za jakieś porady. Ojciec jest stary i ma demencję, a ona coś komb...
Pozwolenie na widzenie.
Jak uzasadnić, sprecyzować wniosek do prokuratora aby uzyskać więcej niż jedno widzenie w miesiącu do tymczasowo aresztowanego?...
Różnica między pozwem , a zawiadomieniem możliwości popełnienia przestępstwa
witam Czym różni się pozew , a zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ? A mianowicie czy za pozew muszę zapłacić koszty sądowe , a za zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nie? Czy dobrze rozumiem czy jestem w błędzie ? Moje kolejne pytanie jest następujące : Czy prokuratura po złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa ma obowiązek rozpatrzeć czy zawiadomienie jest zasadne czy nie, a jeśli uzna za z...
Sąsiedzi z piętra nade mną zakłócają wypoczynek dzienny
Proszę o pomoc.... jestem właścicielem mieszkania z lat 50-tych. Mieszkanie nade mną jest non stop wynajmowane. Problemem są cienkie stropy, w tym trzeszcząca podłoga. Od momentu zakupu mieszkania czuję się jak "więzień" we własnym lokum. Sąsiedzi z piętra nade mną zakłócają mi wypoczynek dzienny (bieganie non-stop, głośne stukanie/ walenie/ rzucanie o podłogę różnych przedmiotów) i nocny (sąsiad chodzi po trzeszczącej podłodze/ tup...

Wyszukiwarka