Pobicie brak ubezpieczenia.

Dobry wieczór, zdarzenie miało miejsce w czwartek. Zostałem pobity, policja zrobiła notatkę, zabrała mnie karetka, byłem w 2 szpitalach. Mówiłem że nie jestem ubezpieczony bo pracuje w innym kraju. Zarówno policjant jak i lekarka z uśmiechem powiedzieli że dostanę rachunek a sprawca na koniec zapłaci-czy faktycznie tak jest? Co należy robić krok po kroku aby sprawca został obciążony za przyjazd karetki itd?
Druga sprawa-boli mnie ząb, jedynka. Jest pęknięcie na szkliwie. Rozumiem że nie ma innej opcji i muszę iść prywatnie, wziąć rachunek/paragon i co najwyżej jakąś notatkę że to od uderzenia?
Dodam że policja wciąż prowadzi czynności ale wiedzą kto to, bo jest nagranie kamerą.
anonim cytuj
18-08-2023
Tak. Musisz sam pokryć koszty leczenia. Oczywiście zbieraj faktury żeby przedstawić później w sądzie. Rozumiem, ze sprawca został ustalony?
 
anonim cytuj
18-08-2023
Tak. Musisz sam pokryć koszty leczenia. Oczywiście zbieraj faktury żeby przedstawić później w sądzie. Rozumiem, ze sprawca został ustalony?

Tak został ustalony. Ale muszę założyć osobną sprawę o pokrycie kosztów np. dentysty czy zrobić ksero dla policji/sądu i to będzie w wyroku, że np. 3 w zawieszeniu na 5 lat oraz pokrycie kosztów leczenia?
Zależy od tego jaki miałeś obrażenia i czy sprawa będzie toczona z urzędu czy z oskarżenia prywatnego. Jak z prywatnego to polecam się udać do adwokata i on już powie co i jak. Ważne żebyś miał te faktury za leczenie.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Opisana przez Pana sytuacja dotyczy skomplikowanych kwestii prawnych, ale postaram się odpowiedzieć na podstawowe pytania.

Pokrycie Kosztów Leczenia przez Sprawcę: W Polsce możliwe jest dochodzenie od sprawcy napadu odszkodowania za poniesione koszty leczenia, zarówno w ramach postępowania cywilnego, jak i karnej egzekucji. Art. 46 Kodeksu Karnego przewiduje odpowiedzialność za wyrządzone szkody.

Dowody i Rachunki: Niezbędne będzie zgromadzenie wszelkich faktur, paragonów i dokumentacji medycznej, aby udowodnić koszty poniesione na leczenie oraz ich związek z incydentem. To może obejmować rachunki za leczenie stomatologiczne, jeśli pęknięcie zęba można bezpośrednio przypisać incydentowi.

Kroki Prawne: Procedura może różnić się w zależności od konkretnej sytuacji. Najlepszym podejściem jest:

Upewnienie się, że wszelkie zeznania i dowody zostały zgromadzone przez policję.
Zgromadzenie wszystkich rachunków i faktur.
Jeśli zdecyduje się Pan na osobną drogę cywilną, to wniesienie pozwu cywilnego przeciwko sprawcy. Możliwe jest także żądanie odszkodowania w ramach postępowania karnego, ale trzeba to odpowiednio zgłosić w trakcie postępowania.
Wszystko to będzie zależało od okoliczności sprawy, rodzaju obrażeń i przebiegu postępowania karnego. Czasami konsultacja z prawnikiem specjalizującym się w tej dziedzinie może być kluczowa, aby zapewnić, że wszelkie odpowiednie kroki prawne zostały podjęte, ale jak wspomniałem na początku, nie jest to wymagane, jeśli postępuje Pan zgodnie z powyższymi wytycznymi.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Podział majątku wspólnego.
Witam. Proszę o poradę. Chce rozwieźć się z mężem. Mamy mieszkanie kupione w trakcie małżeństwa, oraz dom który odziedziczyłam po rodzicach w trakcie małżeństwa, dwa auta jedno na mnie drugie na męża. Jak wygląda moja sytuacja, czy mas może domagać się spłaty rzeczy ruchomych tj. tv, suszarka. Zaznaczę że praktycznie nie ma faktur VAT ale dochody z zagranicy. Jak z autami ?...
wypadek w pracy przed podpisaniem umowy
Kochani mam kolejną prośbę o opinię. Syn po szkole 19 lat, zaczął pracę w jednym z wiodących marketów budowlanych. Nie miał rozmowy rekrutacyjnej, zapytano tylko czy chce pracować i polecono przyjść dnia następnego na stanowisko pracy- dział majsterkowanie i ogrodnictwo. Przez 2 tyg. syn nie otrzymywał umowy, choć go ,, cisnęłam,, aby się upomiał. We wtorek syn uległ wypadkowi w miejscu pracy, ma ucięty palec i paznokieć. Natychmiast udał się na ...
Od kiedy należą się alimenty.
Dostałam wyrok zasądzający alimenty w kwocie 1200 złotych płatnych z góry do dnia 10 każdego miesiąca. Z rygorem natychmiastowej wykonalności. Są one od dnia złożenia wniosku czyli 28 sierpnia 2023 roku. Czy za sierpień liczy się cała kwota 1200 złotych czy nie?...
Dostałam z Sądu rodzinnego zgodę na odrzucenie spadku w imieniu mojej małoletniej córki
Witam. Dostałam z Sądu rodzinnego zgodę na odrzucenie spadku w imieniu mojej małoletniej córki, ale nie jestem pewna co z klauzulą wykonalności, bo Konsul u którego sprawę załatwiam tego wymaga, a ja nic takiego na postanowieniu nie widzę. Czy po jakimś czasie postawienie jest automatycznie prawomocne, czy muszę coś jeszcze załatwić zanim udam się do Konsula?...

Wyszukiwarka