Zakaz zbliżania.

Witam, zostałem skazany na 7 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata za przemoc wobec narzeczonej. Poszedłem na ugodę okazałem skruchę i do wszystkiego się przyznałem i jeszcze na etapie postępowania pogodziłem się z narzeczoną, wróciłem do mojego mieszkania gdzie mieszka również ona i dzieci i zaczęliśmy normalnie funkcjonować jako rodzina. Ze względu na to że poszedłem na ugodę, nic nie wycofywaliśmy zwłaszcza, że ja do winy jak najbardziej się poczuwam i kara się należała. Jednak zapadł już wyrok i dodatkowo dostałem również zakaz zbliżania się do niej na 10m przez dwa lata, ze względu właśnie na warunkowe zawieszenie. Oboje bardzo tego zakazu nie chcemy, na pewno mocno odbije się coś takiego na naszej relacji jak i na dzieciach. Chcemy złożyć oboje jakieś wnioski o uchylenie tego zakazu i tu moje pytanie czy w ogóle jesteśmy w stanie coś zrobić i jeśli tak to jak mniej więcej mamy to zrobić. Dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam.
anonim cytuj
17-08-2023
Możliwe jest uznanie środka karnego zakazu zbliżania się za wykonany po upływie roku jego wykonywania przy jednoczesnym przestrzeganiu w tym czasie porządku prawnego. Wniosek nie podlega opłacie i rozpoznaje go sąd, który wydał wyrok w pierwszej instancji.
PRZEPIS PRAWNY:
art. 84 Kodeks karny (fragment)
§ 1. Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.
 
anonim cytuj
17-08-2023
Możliwe jest uznanie środka karnego zakazu zbliżania się za wykonany po upływie roku jego wykonywania przy jednoczesnym przestrzeganiu w tym czasie porządku prawnego. Wniosek nie podlega opłacie i rozpoznaje go sąd, który wydał wyrok w pierwszej instancji.
PRZEPIS PRAWNY:
art. 84 Kodeks karny (fragment)
§ 1. Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.

To jest jedyna możliwość? Nie da rady tego uchylić w żaden sposób jeśli odpowiednio to uargumentujemy? Rok oddzielnie będzie miał katastrofalny wpływ na jakość naszej relacji, uniemożliwi nam pracę nad zwiżzkiem i wpłynie źle na dzieciaki, czym zresztą chcieliśmy to ewentualnie to argumentować.
 
anonim cytuj
17-08-2023
Jeśli wyrok jest prawomocny, to jedynie skrócenie zakazu, tak jak w cytowanym artykule.
Oboje bardzo tego zakazu nie chcemy

Więc trzeba było się odwoływać.
Sąd bierze pod uwagę nie tylko oczekiwania skazanego a nawet pokrzywdzonej - zakaz z pewnością zminimalizuje ryzyko ponownego naruszenia przez sprawcę porządku prawnego.
Jeżeli w okresie obowiązywania zakazu będziecie mieszkali razem, nawet przy obopólnej zgodzie, to będziesz ten zakaz łamał i narażał się odpowiedzialność z art. 244kk.
 
anonim cytuj
17-08-2023
Wyrok uprawomocnia się jutro, dziś ewentualnie chcemy złożyć wnioski, to coś zmieni? Dodam, że mamy możliwość zamieszkać w domu w którym da się zachować ten dystans, czy to ewentualnie jest jakieś rozwiązanie?
 
anonim cytuj
17-08-2023
Wyrok uprawomocnia się jutro, dziś ewentualnie chcemy złożyć wnioski, to coś zmieni?

Może tak a może nie. Jeśli jest tak jak piszesz, mieszkacie razem i oboje nie chcecie tego zakazu, to warto spróbować.
Dodam że mamy możliwość zamieszkać w domu w którym da się zachować ten dystans, czy to ewentualnie jest jakieś rozwiązanie?

Nie wdając się w techniczne szczegóły, moim zdaniem taki zakaz będzie fikcją.
 
anonim cytuj
17-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy dozwolone jest nagrywanie rozmów telefonicznych bez wiedzy drugiej strony?
Witam, czy dozwolone jest nagrywanie rozmów telefonicznych bez wiedzy drugiej strony? Czy takie nagranie może posłużyć jako dowód w sądzie, gdy wynajmujący lokal poświadczy nieprawdę?...
Zasiedzenie - rozprawa.
Zostałem pozwany o zasiedzenie. We wniosku są napisane takie głupoty, które uważam, że na spokojnie obalę. Chciałbym wiedzieć jak wygląda postępowanie o zasiedzenie. Czy uczestnik, może zadawać pytania przesłuchiwanemu? Czy może wnioskować oraz wyrażać sprzeciw w trakcie zeznać? Co dobrze jeszcze wiedzieć przed taką sprawą?...
Czy praca w gospodarstwie rolnym zalicza się do stażu pracy?
Czy to prawda że będąc dzieckiem rolnika, pomagając w gospodarstwie można sobie doliczyć kilka lat stażu pracy? Jeśli tak jak się za to zabrać?...
Darowizna.
Witam mam pytanie, jeżeli mój ojciec ma dożywotnia służebność mieszkania może wziąć kredyt w banku pod tą służebność dom jest oddany w darowiźnie na mnie wgl jakie on ma prawa?...

Wyszukiwarka