Egzekucja z rachunku bankowego.

Cześć,
miałem dwie sprawy egzekucyjne, które zostały w całości spłacone i zamknięte. Głównie przez zajęcie wynagrodzenia - 50%.
Ostatnia sprawa została oficjalnie zamknięta - dostałem pismo od komornika, które odebrałem w dniu 01.08.2023r. Mimo to w dniu 09.08 pracodawca dokonał przelewu pomniejszony o 50%. Co w takim wypadku? Skarga na komornika? Nie powinien tego faktu też zgłosić do pracodawcy?
Nie dostałem też innej korespondencji mówiącej o wszczęciu innego postępowania egzekucyjnego.
anonim cytuj
14-08-2023
Co w takim wypadku? Skarga na komornika?

Komornik zakończył swoje czynności egzekucyjne, dlatego nie jest jego winą że pracodawca dokonał kolejnego przelewu. Należy się skontaktować z komornikiem w celu odzyskania nieprawnie przelanych należności przez swojego pracodawcę.
Jak zakończył swoje czynności to nie powinien o tym poinformować pracodawcę? Tak jak to robi w przypadku gdy zajmuje wynagrodzenie? Wtedy odpis postanowienia trafia do dłużnika i pracodawcy.

Tak ma taki obowiązek, być może pismo zostało przez komornika wysłane do zakładu pracy, lecz ktoś z pracowników administracji nie dopilnował tego. Dlatego dobrze byłoby się skontaktować z księgową i powiadomić o tej sytuacji, jeśli by twierdzili że takowego pisma nie było, to pozostaje kontakt tylko z komornikiem.
 
anonim cytuj
14-08-2023
Mógł zawalić pracodawca, komornik albo mogła zostać wszczęta kolejna egzekucja (nie koniecznie przez tego samego komornika). Takie gdybanie. Wyjaśnij sprawę u źródła, czyli tam gdzie dokonano potrącenia, potem ewentualnie komornik. Pisanie od razu skargi na czynności komornika, to działanie od końca.
 
anonim cytuj
14-08-2023
miałem dwie sprawy egzekucyjne, które zostały w całości spłacone i zamknięte.

Ostatnia sprawa została oficjalnie zamknięta - dostałem pismo od komornika


W świetle prawa polskiego, po zakończeniu postępowania egzekucyjnego komornik ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym wierzyciela oraz dłużnika. Dodatkowo, jeżeli komornik zwrócił się do pracodawcy z upomnieniem o potrącenie wynagrodzenia pracownika w związku z postępowaniem egzekucyjnym, po zakończeniu tego postępowania również ma obowiązek powiadomić pracodawcę o zakończeniu egzekucji, tak aby ten przestał dokonywać potrąceń z wynagrodzenia. To wynika z art. 831 § 1 oraz art. 867 Kodeksu postępowania cywilnego.

Jeśli więc otrzymałeś od komornika oficjalne pismo potwierdzające zakończenie postępowania egzekucyjnego, ale twój pracodawca nadal dokonuje potrąceń z twojego wynagrodzenia, możesz podjąć następujące kroki:

Skontaktuj się z działem kadr lub księgowością w swoim miejscu pracy i przedstaw pismo od komornika potwierdzające zakończenie egzekucji. Możliwe jest, że pismo od komornika nie dotarło do odpowiedniego działu w firmie lub nie zostało przez nich uwzględnione. Jeśli pracodawca nadal będzie twierdził, że nie otrzymał takiego pisma, krok drugi to kontakt z komornikiem.

Skontaktuj się z komornikiem, który prowadził twoją sprawę. Upewnij się, że komornik wysłał pismo do pracodawcy informujące o zakończeniu egzekucji. Jeśli komornik potwierdzi wysłanie takiego pisma, poproś o jego kopię.

Jeśli potrącenie wynagrodzenia nastąpiło po zamknięciu postępowania egzekucyjnego i nie jest związane z inną sprawą, należy dochodzić zwrotu potrąconej kwoty.

Pamiętaj, że w przypadku nieprawidłowego postępowania komornika masz prawo wniesienia skargi do właściwego sądu. Jednak zanim to zrobisz, warto wyjaśnić sprawę bezpośrednio z komornikiem i pracodawcą.
 
anonim cytuj
14-08-2023

Sugerowane Tematy

Konflikt między dziećmi w szkole
Między moją 10-letnią córką a jej koleżankami doszło do konfliktu (nic poważnego, sprawa rozwiązana) od tamtego czasu 4 dziewczynki używają wobec niej obelżywych słów. W wiadomościach i na forum klasowym. Pojawiają się słowa, że A... To dzi#ka, ku#wa, szmata. Zareagowałam i zgłosiłam do szkoły, domagałam się interwencji dyrekcji u rodziców. Nie przyniosło to skutku, moje dziecko nadal jest wyzywane od konfidentów oraz padają pod jej adresem słowa...
Czy musze składać wniosek PCC-3
Czy musze składać wniosek PCC-3, jeśli wartość pojazdu nie przekracza 1000 ZŁ? Wiem, że w tym przypadku wartość podatku wynosi 0 ZŁ, jednakże nigdzie nie może znalezc, czy pomimo tego takowy wniosek należy złożyć....
Jak uniknąć komornika?
Witam mam zadłużenie na około 3000 zł. Wysłałem do nich pismo by móc płacić zadłużenie w ratach, niestety nie wydali na to zgody. Jak inaczej mogę uniknąć komornika który wejdzie mi na pensje ?? Niestety nie posiadam takiej gotówki ale chce sukcesywnie spłacać zadłużenie....
Ile lat po ukończeniu szkoły można zdawać maturę?
Chciałbym zapytać czy mogę zdawać maturę jeśli liceum ukończyłam ponad 5lat temu? Słyszałam kiedyś że czas na zrobienie matury jest tylko do 5lat po ukończeniu szkoły średniej....

Wyszukiwarka