Pielęgniarka zrobiła mi test pcr wymaz z gardła, zamiast zrobić wymaz dźgnęła mnie w gardło od czego mam paraliż prawego nerwu fałdu gardła oraz paraliż połowy krtani

Witam 2 lata temu w sierpniu podczas przyjęcia do szpitala pielegniarka oddziałowa zrobiła mi test pcr wymaz z gardła . Niestety były to początki testowania i zamiast zrobić wymaz dźgnęła mnie w gardło od czego mam paraliż prawego nerwu fałdu gardła oraz paraliż połowy krtani … straciłam głos + problemy z połykaniem ( krztusze się własna ślina lub podczas jedzenia picia ) . Czy była by możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności szpitala ? Dodam ze laryngolog groził mi z tego samego szpitala ,żebym nie szukała winnych …
Dziękuje
anonim cytuj
02-12-2022
Oczywiście, jest taka możliwość. Tylko czy jest Pani w stanie udowodnić to w sądzie?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Mam napisane po kontroli laryngologa ze zaczęło się to po teście pcr …
Nic więcej nikt nie chce napisać bo się boja no i ręka rękę myje dlatego moje pytanie na grupie …
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tylko ze laryngolog napisał to, co Pani oświadczyła. Jakby Pani mu powiedziała, ze doznała Pani urazu na treningu karate to tez miałaby to Pani napisane w dokumentacji od laryngologa. Oczywiście zawsze może Pani złożyć pozew, ale żeby „wygrać” sprawę, musi mieć Pani dowody. Czy w ogóle wie Pani jak nazywa się pielęgniarka, która to zrobiła?
 
anonim cytuj
02-12-2022
tak bo podpisała się ze to ona test zrobiła
Mam zrobiony rezonans i inne badania które właśnie stwierdziły paraliż kratami i nerwu … tylko co dalej ?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Szukać dobrego adwokata
 
anonim cytuj
02-12-2022
Obdzwoniłam nikt nie jest chętny stad pyt na fb
 
anonim cytuj
02-12-2022
W Łodzi jest podobno prawnik który walczy właśnie ze szpitalami i się nie boi
 
anonim cytuj
02-12-2022
odn. wymazów, wymazy były i wcześniej więc to żadna nowa sztuka, natomiast w kwestii prawnej, czas panią goni w kwestii zgłoszenia, powinna pani skierować kroki w kierunku Izby Pielęgniarskiej, prawnik koniecznie zajmujący się błedami medycznymi, innych może pani odpuścić
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ale czemu dopiero po dwóch latach działasz?? I kiedy był ten rezonans?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Witam 2 lata temu w sierpniu podczas przyjęcia do szpitala pielegniarka oddziałowa zrobiła mi test pcr wymaz z gardła . Niestety były to początki testowania i zamiast zrobić wymaz dźgnęła mnie w gardło od czego mam paraliż prawego nerwu fałdu gardła oraz paraliż połowy krtani … straciłam głos + problemy z połykaniem ( krztusze się własna ślina lub podczas jedzenia picia ) . Czy była by możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności szpitala ?


Możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności szpitala lub osoby wykonującej test istnieje, ale kluczowe jest zgromadzenie odpowiednich dowodów i zachowanie odpowiednich terminów.

Po pierwsze, w Polsce pacjent ma prawo do odszkodowania za błąd medyczny na podstawie art. 448 Kodeksu cywilnego. Jednakże odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu leczniczego (w tym przypadku szpitala) za błąd medyczny jest odpowiedzialnością z tytułu czynu niedozwolonego.

Mam napisane po kontroli laryngologa ze zaczęło się to po teście pcr …


Powyższa dokumentacja to ważny element dowodowy, ale sama w sobie może nie być wystarczająca. Istotne jest, aby wykazać związek przyczynowy między wykonaniem testu a następującymi po nim problemami zdrowotnymi. Wskazane jest zgromadzenie jak najwięcej dokumentacji medycznej potwierdzającej to zdarzenie oraz jego skutki.

Tylko ze laryngolog napisał to, co Pani oświadczyła. Jakby Pani mu powiedziała, ze doznała Pani urazu na treningu karate to tez miałaby to Pani napisane w dokumentacji od laryngologa.


Dokumentacja medyczna opiera się na tym, co pacjent oświadcza lekarzowi oraz na wynikach badań. W przypadku procesu sądowego, ważne będzie przede wszystkim przedstawienie konkretów - kiedy i w jakich okolicznościach doszło do błędu oraz jakie są dowody na to, że doszło do błędu medycznego.

Mam zrobiony rezonans i inne badania które właśnie stwierdziły paraliż kratami i nerwu … tylko co dalej ?


Rezonans i inne badania to kolejne dowody, które mogą potwierdzić negatywne skutki błędu medycznego.

odn. wymazów, wymazy były i wcześniej więc to żadna nowa sztuka, natomiast w kwestii prawnej, czas panią goni w kwestii zgłoszenia, powinna pani skierować kroki w kierunku Izby Pielęgniarskiej, prawnik koniecznie zajmujący się błedami medycznymi, innych może pani odpuścić


To prawda, że roszczenia odszkodowawcze mają pewne ograniczenia czasowe. Jeśli chodzi o roszczenia wynikające z błędów medycznych, istnieje 3-letni termin przedawnienia, liczony od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia, ale nie dłużej niż od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące szkodę
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak długo jest się ubezpieczonym po urlopie macierzyńskim?
Witam. Skończył mi się urlop macierzyński (1 rok), umowę miałam do dnia porodu czyli zasiłek wypłacał mi ZUS. Czy ja musze złożyć jakiś dokument w ZUSIE, żeby być ubezpieczoną czy pracodawca mnie rejestrując wystarczy? Poproszę o pomoc....
Żona pracuje od 5 lat w jednym zakładzie pracy, umowa na czas nieokreślony. Okazało się że jest w ciąży, czy może dostać wypowiedzenie i zostać zwolniona?
Dzień dobry. Żona pracuje od 5 lat w jednym zakładzie pracy, umowa na czas nieokreślony. Okazało się że jest w ciąży (test pozytywny robiony ok 2 tyg temu). Czy jeżeli powie o tym przełożonemu a nie była jeszcze u lekarza może dostać wypowiedzenie i zostać zwolniona? Chciałaby pracodawcę poinformować jak najszybciej lecz boi się jak zareaguje. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam...
Przysposobienie dziecka a dziedziczenie.
Dzien dobry, mam dziecko z poprzedniego związku, mój syn teraz będzie miał 10 lat, natomiast była żona weszła w nowy związek małżeński, i jej obecny mąż chciałby przysposobić syna. Jak wygląda kwestia spadkowa po przysposobieniu? Dodam, że niedawno urodziła mi się córka i chciałbym dopytać jak to wygląda od strony prawnej....
Areszt tymczasowy za niezapłacenie grzywny.
Witam, sąd zarządził areszt tymczasowy za niezapłacenie grzywny. Osadzony przebywa już w areszcie, jest możliwość zapłacenia grzywny i wypuszczenie go?...

Wyszukiwarka