Czy karę aresztu za prace społeczne można zamienić o dozór elektroniczny ?

Witam serdecznie. Mam pytanie czy karę aresztu za prace społeczne można zamienić o dozór elektroniczny ?
anonim cytuj
11-08-2023
Witam serdecznie. Mam pytanie czy karę aresztu za pracę społeczne można zamienić o dozór elektroniczny ?

Tak ale najpierw musisz trafić do zakładu karnego i dopiero stamtąd można składać wniosek o obroże. To może trochę potrwać. Bo ogólnie prac społecznych nie da się zamienić. Na dozór elektroniczny.
 
anonim cytuj
11-08-2023
A czy przed posiedzeniem mogę złożyć jakiś pismo z prośbą o przywrócenie mi prac społecznych czy lepiej na posiedzeniu wszystko powiedzieć?
 
anonim cytuj
11-08-2023
A czy przed posiedzeniem mogę złożyć jakiś pismo z prośbą o przywrócenie mi prac społecznych czy lepiej na posiedzeniu wszystko powiedzieć?

Jeżeli masz dobre umotywowanie możesz pisać o ponowna zamianę aresztu na pracę społeczne, do sądu który zasadził ci prace. Aktualnie mój mąż teraz tak zrobił, złożył wniosek o przywrócenie prac społecznych gdyż zamiana była bezpodstawna i sąd przychylił się do wniosku.
 
anonim cytuj
11-08-2023
Sde nie załatwia się od ręki, zanim pomiary zrobią, spełni się warunki to mija miesiąc, dwa, trzy a nawet więcej. Sądy rzadki wstrzymują wykonanie kary na czas rozpatrzenia wniosku o sde ( przynajmniej mój rewir) i zanim decyzja o sde zapada to albo już jest koniec kary albo osadzony zdążył wyjść na wolność.
 
anonim cytuj
11-08-2023
Witam serdecznie. Mam pytanie czy karę aresztu za prace społeczne można zamienić o dozór elektroniczny ?


Na podstawie obecnych przepisów polskiego prawa karnego wykonawczego:

Kara aresztu może zostać zamieniona na środki elektronicznego nadzoru jedynie w określonych sytuacjach. To zależy od indywidualnych okoliczności sprawy oraz decyzji sądu. Jeżeli sąd uwzględni pozytywną opinię zakładu karnego i uzna, że dozór elektroniczny będzie skuteczny, to może zdecydować o zamianie kary aresztu na dozór elektroniczny.
Jeżeli chodzi o pracę społeczną, to karę aresztu za nieodbytą pracę społeczną można zamienić na środki elektronicznego nadzoru, ale nie jest to automatyczna procedura. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.
A czy przed posiedzeniem mogę złożyć jakiś pismo z prośbą o przywrócenie mi prac społecznych czy lepiej na posiedzeniu wszystko powiedzieć?


Możesz złożyć wniosek przed posiedzeniem sądowym z prośbą o przywrócenie pracy społecznej, podając konkretne argumenty i uzasadnienie. W praktyce wniosek taki może zwiększyć szanse na uwzględnienie Twojego stanowiska przez sąd. Warto przytoczyć konkretne przepisy oraz okoliczności, które były powodem niewykonania pracy społecznej, jeśli takie istnieją.

Sde nie załatwia się od ręki, zanim pomiary zrobią, spełni się warunki to mija miesiąc, dwa, trzy a nawet więcej. Sądy rzadki wstrzymują wykonanie kary na czas rozpatrzenia wniosku o sde ( przynajmniej mój rewir) i zanim decyzja o sde zapada to albo już jest koniec kary albo osadzony zdążył wyjść na wolność.


Faktycznie, procedura wdrożenia systemu dozoru elektronicznego (SDE) może być czasochłonna. Wiele zależy od praktyki danego sądu oraz zasobów dostępnych dla organów wykonawczych. Warto mieć na uwadze, że decyzja o zastosowaniu SDE nie zawsze jest korzystna dla skazanego, jeżeli kara ma być krótka, a procedura jej wdrożenia długa.
 
anonim cytuj
12-08-2023
Jeżeli sąd uwzględni moją prośbę i przywróci mi prace społeczne, to czy będę miał określony czas na ich wykonanie? Czy mogę liczyć na jakiś dodatkowy czas na wykonanie prac z uwagi na wcześniejsze komplikacje? Czy są może jakieś przepisy, które regulują ten aspekt? Ciekawi mnie, czy jest jakaś szansa, żeby dostać trochę więcej czasu na ich wykonanie.
 
anonim cytuj
12-08-2023
Jeżeli sąd uwzględni moją prośbę i przywróci mi prace społeczne, to czy będę miał określony czas na ich wykonanie? Czy mogę liczyć na jakiś dodatkowy czas na wykonanie prac z uwagi na wcześniejsze komplikacje? Czy są może jakieś przepisy, które regulują ten aspekt? Ciekawi mnie, czy jest jakaś szansa, żeby dostać trochę więcej czasu na ich wykonanie.


Zgodnie z przepisami polskiego prawa karnego wykonawczego:

- Jeżeli sąd przywróci Ci wykonanie pracy na rzecz społeczności, to zostanie określony dla Ciebie konkretny czas na jej wykonanie. Standardowo, czas ten wynosi od 20 do 40 godzin miesięcznie.

- Jeżeli chodzi o przedłużenie terminu wykonania pracy społecznej z uwagi na wcześniejsze komplikacje, istnieje taka możliwość. Sąd może przedłużyć termin na wykonanie pracy społecznej, jeżeli zaistniały ku temu ważne powody. Jednak decyzja w tej sprawie należy do sądu.

- Wszystkie kwestie związane z pracą na rzecz społeczności są regulowane przez Kodeks karny wykonawczy. W szczególności warto zapoznać się z art. 72a i kolejnymi, które precyzują zasady wykonywania pracy na rzecz społeczności oraz możliwość jej przedłużenia.

Jeśli chodzi o dodatkowy czas na wykonanie pracy społecznej, warto, w odpowiednim wniosku skierowanym do sądu, szczegółowo opisać wszystkie okoliczności, które wpłynęły na wcześniejsze komplikacje. Sąd uwzględniając indywidualne okoliczności sprawy, może przedłużyć czas na wykonanie pracy społecznej.
 
anonim cytuj
12-08-2023

Sugerowane Tematy

kwarantanna (zasiłek)
Dzień dobry. Czy jeżeli osoba zatrudniona na trzy różne umowy zlecenie zostanie wysłana na kwarantanne należy jej się jakiś zasiłek na ten okres? Osoba nie opłaca składek chorobowych od 3 miesięcy, ponieważ do końca września pracowala na podstawie umowy o pracę....
Reklama
Witam. Mam produkt z rysunkami zwariowanych melodii. Czy w reklamie mogę użyć nazwy diabła tasmańskiego albo zwariowane melodie?...
Umowa darowizny mieszkania.
Babcia chce przepisać dom na mnie i mojego tatę. Tata ma syna z pierwszego małżeństwa, który z nami nie utrzymuje kontaktu. Czy w razie śmierci babci lub taty przyrodni brat ma prawo do zachowku? Jak to wygląda prawnie?...
Czy jest jakis przepis, który nakazuje w tym przypadku prace w niedzielę?
Witam, przychodze z takim pytaniem. Pracuje w jednej ze znanych sieci handlowych. Od konca czerwca mam zaplanowany i oplacony wyjazd, który zaplanowalam wedlug grafiku. Wedlug niego, 16-18 mam wolne i tak tez zaplanowalam wyjazd. Oczywiście od razu kierownik został poinformowany i kazala sie tylko przypominac w razie jakiejs zmiany. Dzis sie dowiaduje, ze wpisano mnie na niedzielę, bo niby od niedzieli sklep staje sie również urzedem pocztowym. K...

Wyszukiwarka