Nieodrobienie prac społecznych a zamiana kary na areszt.

Potrzebuje porady dostałam pismo o posiedzenie zarządzenia kary pozbawienia wolności z prac społecznych tylko problem jest taki że ja ciągle odrabiam te godziny. Jak byłam chora mam zaświadczenie lekarskie które wysyłałam kuratorce i nie rozumiem dlaczego chcą mi zamienić to na karę pozbawienia wolności.
anonim cytuj
11-08-2023
Pewnie o to dlaczego nie masz odrobionych tych godzin więc powiedz ze chorowałaś wyjaśnij że kuratorka dostała zaświadczenie lekarskie i na pewno ci nie zarządzi aresztu a dużo masz jeszcze do odrobienia bo jak odrobiłaś już połowę to możesz się starać o umorzenie reszty.
 
anonim cytuj
11-08-2023
Ale ja wysyłałam kuratorce te zaświadczenia na e-maila to czemu złożyła wniosek o zamianie prac na więzienie. Nie rozumiem tego to ja już nie mam prawa chorować ? Dużo miałam 4 wyroki ogólnie jest jeszcze ten i jeden jeszcze rok i 3 miesiące bo dostałam wyrok łączny. Bardzo dużo mam godzin do odrobienia. Rok temu jak byłam u kuratorki to mówiła że 700h.
 
anonim cytuj
11-08-2023
Ale ja wysyłałam kuratorce te zaświadczenia na e-maila to czemu złożyła wniosek o zamianie prac na więzienie. Nie rozumiem tego to ja już nie mam prawa chorować ? Dużo miałam 4 wyroki ogólnie jest jeszcze ten i jeden jeszcze rok i 3 miesiące bo dostałam wyrok łączny. Bardzo dużo mam godzin do odrobienia. Rok temu jak byłam u kuratorki to mówiła że 700h.

Idź na posiedzenie ,wyjaśnij sprawę powiedz, że wysłałaś do kuratorki email z załącznikiem zaświadczenia …Wydrukuj ten email ,weź zaświadczenie od lekarza na sprawę i wszystko się wyjaśni.
 
anonim cytuj
11-08-2023
Potrzebuje porady dostałam pismo o posiedzenie zarządzenia kary pozbawienia wolności z prac społecznych tylko problem jest taki że ja ciągle odrabiam te godziny. Jak byłam chora mam zaświadczenie lekarskie które wysyłałam kuratorce i nie rozumiem dlaczego chcą mi zamienić to na karę pozbawienia wolności.


Zgodnie z Kodeksem karnym wykonawczym, w przypadku niemożliwości wykonywania kary prac społecznych, sąd może na wniosek kuratora sądowego zarządzić jej zamianę na inną karę. Istotne jest jednak to, że do takiej zamiany nie dojdzie, jeśli osoba skazana wykaże ważne przyczyny uniemożliwiające wykonywanie prac społecznych.

Jeśli przesłane przez Ciebie zaświadczenia lekarskie potwierdzają Twoją niemożność odbywania prac społecznych z przyczyn zdrowotnych, to w świetle prawa karnego wykonawczego (art. 34a i 34b k.k.w.), masz podstawy do tego, by sąd nie zmienił na Twoją niekorzyść wyroku.

Pewnie o to dlaczego nie masz odrobionych tych godzin więc powiedz ze chorowałaś wyjaśnij że kuratorka dostała zaświadczenie lekarskie i na pewno ci nie zarządzi aresztu a dużo masz jeszcze do odrobienia bo jak odrobiłaś już połowę to możesz się starać o umorzenie reszty.


Jeśli masz odpowiednią liczbę odrobionych godzin, warto też zwrócić uwagę na art. 34b § 2 k.k.w., który mówi o możliwości umorzenia wykonania kary prac społecznych, jeśli skazany wykonał co najmniej połowę wymiaru kary.

Ale ja wysyłałam kuratorce te zaświadczenia na e-maila to czemu złożyła wniosek o zamianie prac na więzienie.


Kwestia komunikacji z kuratorem oraz sposób, w jaki dokumenty zostały wysłane, mogą odgrywać istotną rolę w sprawie. Warto przemyśleć, czy komunikacja odbywała się zgodnie z oczekiwaniami kuratora oraz czy kurator faktycznie otrzymał wszystkie niezbędne dokumenty.

Dlatego ważne jest, by na posiedzeniu sądowym przedstawić pełny obraz sytuacji, potwierdzony nie tylko zaświadczeniami lekarskimi, ale także dowodami na to, że odpowiednie informacje zostały przekazane kuratorowi, np. poprzez wydrukowane e-maile.
 
anonim cytuj
11-08-2023

Sugerowane Tematy

zatarcie skazania
Mam takie pytanie jeżeli ktoś został skazany na grzywnę, która jak wiadomo zaciera się rok po zapłacie, ale skazany jej nie opłacił została zarządzona zastępcza kara pozbawienia wolności i dopiero wtedy po wezwania do ZK ją zapłacił to kiedy wtedy jest zatarcie. Tak samo rok od zapłaty ? ...
Czy żłobek może wyznaczyć godzinę przyjęcia dzieci?
Dzisiaj przy odprowadzaniu dziecka do publicznego żłobka zostałam poinformowana, że od jutra przyjmują tylko dzieci przyprowadzone do godziny 8. Po godzinie 8 dzieci już nie przyjmują. Czy to jest zgodne z prawem? Czy żłobek może narzucić godzinę, na którą ma być przyprowadzone dziecko?...
Jak uniknąć komornika?
Witam mam zadłużenie na około 3000 zł. Wysłałem do nich pismo by móc płacić zadłużenie w ratach, niestety nie wydali na to zgody. Jak inaczej mogę uniknąć komornika który wejdzie mi na pensje ?? Niestety nie posiadam takiej gotówki ale chce sukcesywnie spłacać zadłużenie....
Trzymanie gołębi w bloku
Sąsiad dokarmiał gołębie na balkonie, w bloku spółdzielczym na wezwanie administracji usunął gołębie, ale nie całkowicie teraz ma je w mieszkaniu. Czy można coś z tym zrobić? ...

Wyszukiwarka