Świadczenia finansowe dla chorych na raka.

Witam. Jestem chora na nowotwór złośliwy czy mogę ubiegać się o rentę lub inne świadczenie? Jestem osobą bezrobotną i wyrejestrowaną w urzędzie pracy.
anonim cytuj
11-08-2023
A czy masz niezdolność do pracy? U mnie w pracy kierowniczka pracuje z nowotworem ,to zależy od przebiegu choroby ,bo skoro ci żaden urząd nie przyznał to chyba jesteś zdatna do pracy. tak to nie jest wyrok a tylko zależy od człowieka jakie masz chęci i do życia i do pracy.
 
anonim cytuj
11-08-2023
A czy masz niezdolność do pracy? U mnie w pracy kierowniczka pracuje z nowotworem ,to zależy od przebiegu choroby ,bo skoro ci żaden urząd nie przyznał to chyba jesteś zdatna do pracy. tak to nie jest wyrok a tylko zależy od człowieka jakie masz chęci i do życia i do pracy.

U mnie jest taka sytuacja że ja muszę iść na operację usunięcia tarczycy bo wykryto nowotwór złośliwy.
 
anonim cytuj
11-08-2023
To wtedy po operacji udać się do lekarza z papierami wszystkim, te które orzekają raka i pooperacyjne. Wtedy do orzecznictwa niezdolności do pracy, złożyć tam papiery i odbędzie się komisja ,która stwierdzi ,że jest Pani niezdolna do Pracy i starać się o rentę.
 
anonim cytuj
11-08-2023
Witam. Jestem chora na nowotwór złośliwy czy mogę ubiegać się o rentę lub inne świadczenie? Jestem osobą bezrobotną i wyrejestrowaną w urzędzie pracy.


Pacjent chory na nowotwór złośliwy ma prawo ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia, w tym także o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Decydujące jest tu jednak stwierdzenie stopnia niezdolności do pracy przez lekarza orzecznika. Aby móc ubiegać się o takie świadczenie, konieczne jest:

uzyskanie odpowiedniego orzeczenia o stopniu niezdolności do pracy,
spełnienie wymogów ubezpieczeniowych (czyli opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne przez określony czas).
A czy masz niezdolność do pracy? U mnie w pracy kierowniczka pracuje z nowotworem, to zależy od przebiegu choroby, bo skoro ci żaden urząd nie przyznał to chyba jesteś zdatna do pracy. tak to nie jest wyrok a tylko zależy od człowieka jakie masz chęci i do życia i do pracy.


Niezdolność do pracy jest indywidualną kwestią i nie można jej oceniać na podstawie sytuacji innych osób. Choroba nowotworowa sama w sobie nie gwarantuje uzyskania renty, lecz istotne jest, w jaki sposób wpływa ona na zdolność pacjenta do podejmowania pracy.

U mnie jest taka sytuacja że ja muszę iść na operację usunięcia tarczycy bo wykryto nowotwór złośliwy.


Osoba, która przechodzi operację usunięcia tarczycy z powodu nowotworu, ma prawo ubiegać się o świadczenia związane z tym zabiegiem i dalszym leczeniem. Jednak decydujące w tej kwestii jest stwierdzenie stopnia niezdolności do pracy przez lekarza orzecznika.

To wtedy po operacji udać się do lekarza z papierami wszystkim, te które orzekają raka i pooperacyjne. Wtedy do orzecznictwa niezdolności do pracy, złożyć tam papiery i odbędzie się komisja, która stwierdzi, że jest Pani niezdolna do Pracy i starać się o rentę.


To prawidłowa ścieżka postępowania. Jeśli lekarz orzecznik stwierdzi niezdolność do pracy, wtedy można ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Aby uzyskać rentę, konieczne jest również spełnienie innych wymogów, takich jak odpowiedni okres opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jeśli nie spełniasz tych wymogów, możesz ubiegać się o inne świadczenia, np. z tytułu rehabilitacji zawodowej lub z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
 
anonim cytuj
11-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak skierować osobę bliską na przymusowe leczenie?
Witam, jakie są prawne drogi na skierowanie osoby bliskiej, uzależnionej od alkoholu, na przymusowe leczenie ? Osoba uzależniona pod wpływem alkoholu kompletnie traci świadomość, sprowadza bezpośrednie zagrożenie swojego zdrowia i życia. Często zdarzają się wizyty na oddziale ratunkowym, oraz interwencje policji w związku z zakłócaniem porządku publicznego....
Zrzeczenie się dziedziczenia.
Witam! Potrzebuje porady, a mianowicie Wychowuje się bez ojca, matka parę lat temu utraciła prawa rodzicielskie nade mną - ojciec również jest ich pozbawiony. Ja jestem pełnoletna. Nie wiem co z matką się dzieje i nie chce wiedzieć, ale jak to jest z dziedziczeniem spadku? Czy ja muszę sama napisać pismo do sądu odnośnie zrzeczenia się spadku czy dostanę pismo czy chce spadek czy odrzucam? Jak to wygląda w praktyce? Jedni mi mówią, żebym ...
Powyzszenie alimentow
Witam. Miałem sprawe o podwyższenie alimentow z 500 zł podwyższono mi na 1400 zł i dodatkowo musze zwrócić koszty sadowe w wysokości 3000 zł co mam zrobić w takiej sytuacji odwołać się? Czy muszę zapłacić te koszty? Zarabiam miesięcznie Ok 5000 mam oprócz tego dziecka na które place alimenty jeszcze dwójkę z obecnego małżeństwa, których sad nie wziął pod uwagę ...
Chcę odejść od partnerki z którą mam dwójkę dzieci, lecz ona robi problemy
Witam. Mam z partnerką dwoje dzieci ( 11 i 7 lat ) mieszkamy u mnie w domu na kredyt ( nieruchomośc i kredyt na mnie ) ja place wszystkie rachunki i opłaty lecz musze skończyć ten związek. Żadne zdrady normalnie chce ale się nie da. Dzieciaki chodza do szkoły blisko domu wiec mogę się wyprowadzić dla ich dobra . Lecz nawet tu jest problem od mojej partnerki . Ma mieszkanie które wynajmuje po drugiej stronie miasta wiec powiedziałem by mi go dala...

Wyszukiwarka