Ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania?

Cześć, mam problem ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania za ciężkie zachorowanie (śpiączka, niewydolność wielonarządowa) łącznie 3 miesiące w szpitalach z czego 2 na OIOMie. Chciałabym wiedzieć o jakich kwotach mówimy i czy jest sens o to walczyć.
anonim cytuj
19-10-2023
Bez polisy nikt ci nie powie, bo nie wiadomo na ile jesteś ubezpieczona, jaka jest dokumentacja medyczna etc.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Wgląd w ogólne warunki umowy to jedno, natomiast należy pamiętać, że to co my potocznie rozumiemy jako ciężkie zachorowanie nie przedkłada się często na podobną definicje w definicjach umownych.
 
anonim cytuj
19-10-2023
mam problem ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania za ciężkie zachorowanie

Kwestia wypłaty odszkodowania z tytułu ubezpieczenia na życie czy zdrowotnego jest uzależniona od warunków określonych w umowie ubezpieczenia. Zgodnie z art. 819 § 1 Kodeksu cywilnego ubezpieczyciel jest zobowiązany do świadczenia, jeżeli zaistniał zakładany w umowie wypadek. Aby dokładnie określić prawo do odszkodowania, trzeba by dokładnie przeanalizować:

Ogólne warunki ubezpieczenia (OWU), które określają, jakie są przesłanki wypłaty odszkodowania.
Konkretną definicję „ciężkiego zachorowania” w danej polisie, ponieważ, jak zwrócono uwagę, definicje umowne mogą różnić się od potocznych pojęć.
Odpowiedź na Post 2:
Bez polisy nikt ci nie powie, bo nie wiadomo na ile jesteś ubezpieczona, jaka jest dokumentacja medyczna etc.

Masz absolutnie rację. Warto zaznaczyć, że dokładne warunki, na jakich ubezpieczalnia ma obowiązek wypłacić odszkodowanie, wynikają z umowy ubezpieczenia oraz z załączonych do niej OWU.

Odpowiedź na Post 3:
Dokładnie, definicje zawarte w OWU mogą różnić się od ogólnie przyjętych pojęć. Dlatego przy analizie prawa do odszkodowania kluczowe jest zrozumienie, jak ubezpieczalnia definiuje określone pojęcia. Przykładowo, pewne schorzenia, mimo że potocznie uważane za ciężkie, mogą nie być uwzględniane w konkretnym ubezpieczeniu lub mogą być zdefiniowane w sposób, który nie obejmuje konkretnej sytuacji ubezpieczonego.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

podział majątku
Chciałabym zasięgnąć informacji jak to jest z podziałem majątku. W 2011 roku małżeństwo kupiło mieszkanie na kredyt hipoteczny, w 2019 wzięli rozwód. Kobieta wraz z dzieckiem wyprowadziła się do rodziców, mężczyzna został w mieszkaniu. Chcą teraz dokonać podziału majątku, chcieliby się dogadać aby ponieść jak najmniejszy koszt związany z podziałem majątku. Dodam, iż mieszkanie w 2011 roku kosztowało 225 tyś zł, na chwilę obecną cena mieszkania to...
Odrzucenie spadku, a pobieranie emerytury.
Cześć, mam taką zagwozdkę. Tydzień temu zmarł mój Dziadek, miał sporo długów, ale żadnego majątku trwałego, nie miał mieszkania, auta itp. Wysokość jego emerytury jest wyższa niż Babci, więc z tego co słyszałam to Babcia będzie mogła pobierać jego emeryturę. Ale tak się zastanawiam, czy jeśli Babcia odrzuci spadek to dalej będzie mogła pobierać jego emeryturę, czy to się wyklucza?...
brat chory na schizofrenię
Proszę o poradę. Brat znęcał się nad rodziną, sprawa trafiła do sądu, w trakcie postępowania wykryto u niego schizofrenię. Został on skierowany do szpitala psychiatrycznego gdzie przebywał prawie rok, później zostało orzeczone wobec niego leczenie ambulatoryjnie. Od tego momentu minęło już prawie 3 lata, na początku chodził co miesiąc na wizyty (leków i tak nie przyjmował), później przestał chodzić, po jakimś czasie psychiatra zgłosił do sądu, że...
Akt poświadczenia dziedziczenia.
20 grudnia 2023 r. zmarła moja mama. 6 dni przed śmiercią skończyła 65 lat tj. 14.12. Ojciec nie żyje, jestem jedynym dzieckiem. Chciałabym odzyskać jej składki z OFE. Mama nikogo nie uposażyła. W ZUSIE kazali mi załatwić poświadczenie dziedziczenia. Mama poza tym nie zostawiła żadnego spadku. Czy wystarczy to załatwić u notariusza? Jakie to są koszty? Czy mogę od razu zrzec się tego na rzecz mojej córki czyli wnuczki mamy? Czy robi różnic...

Wyszukiwarka