Ubezpieczenie OC na osobę?

Partner pożycza mi samochód, którego jest współwłaścicielem, drugą właścicielką jest jego matka. Wiem, że w przypadku kolizji z mojej winy, ich rata za ubezpieczenie podlega re kalkulacji, czego chciałabym uniknąć. Czy mogę wykupić prywatne OC (na osobę) i w przypadku kolizji z mojej winy, uszkodzenia np. innego samochodu, mogę odmówić pokrycia kosztów odszkodowania z tytułu OC zarejestrowanego na auto i wnosić o odszkodowanie z OC prywatnego?
Wiem, że alternatywą jest przepisanie samochodu na mnie lub dołączenie mnie do współwłasności auta. Ale zastanawiam się, czy jest inna droga.
anonim cytuj
28-02-2023
OC w Polsce przypisane jest do pojazdu, na szybko sprawdzając, żaden z ubezpieczycieli (tych dużych) nie ma opcji OC na kierowcę. Najprostsza opcja, aby nie poleciały składki to u ubezpieczyciela do aktualnego OC dopisanie kierowcy i wykupienie ochrony zniżek.
 
anonim cytuj
28-02-2023
Ta cała "ochrona zniżek" to bardziej wyciąganie pieniędzy niż faktyczna ochrona. Zazwyczaj te "ochrony" są do jakiejś śmiesznej wysokości szkody typu 2 tysiące. Byle zarysowanie może przynieść taki kosztorys, nie mówiąc o poważniejszej stłuczce. Dodatkowo to działa w tej ubezpieczalni, w której wykupisz, a później potrafią i tak dowalić cenę taką, że z ich ochroną wychodzi drożej niż gdzie indziej po straconych zniżkach.
 
anonim cytuj
28-02-2023
A ja się właśnie dowiedziałam, że nie istnieje coś takiego jak zniżki. Od 6 lat bezszkodowa jazda, (nigdy nie było szkody), OC było tańsze co roku, a teraz wyszło nam o 200 zł więcej na jedną ratę, niż w ubiegłym roku na dwie. Zapytałam o to na pewnej grupie i dowiedziałam się, że zniżki nie istnieją i już od kilku lat takiego czegoś nie ma.
 
anonim cytuj
28-02-2023
I tak i nie, zależy jak na to patrzeć. Nie ma jakiegoś taryfikatora z góry ustalonego, Ale bezszkodowa jazda, posiadanie prawa jazdy >3 (5?) lat itd. wpływa na wysokość składek.
 
anonim cytuj
28-02-2023
Oczywiście, ja się odniosłam do zniżek i ochrony tych zniżek. Bo to po prostu nie istnieje i jak się spowoduje szkodę to i tak składka pójdzie w górę.
 
anonim cytuj
28-02-2023
Też nie do końca, przy ochronie zniżek dany ubezpieczyciel nie bierze do kalkulacji pierwszego zdarzenia do określonej kwoty.
 
anonim cytuj
28-02-2023
Ale tylko tak jak powiedziałem wyżej do szkody na pewną kwotę, gdzie ta kwota to jest zazwyczaj byle co.
 
anonim cytuj
28-02-2023

Sugerowane Tematy

Czy były partner ma prawo wycofać swoją pisemną zgodę dotyczącą dobra dziecka bez istotnego powodu?
Jestem po rozwodzie. Podjęliśmy razem z ex decyzję dot. prywatnej szkoły dla córki, podpisaliśmy umowę. Ex straszy mnie, że w każdej chwili może wycofać zgodę na szkołę (mamy wspólnie podejmować decyzję odnośnie szkoły córki, tak mamy w wyroku). Czy on ma prawo wycofać swoją zgodę bez istotnego powodu? Umowa podpisana na rok, czy w takim razie mogę się obawiać, że w ciągu roku zostanę bez szkoły dla córki bo ex się wycofa?...
Uchylenie zajęcia rachunku przez komornika.
Po jakim czasie od zabrania zaległości przez komornika z urzędu skarbowego, komornik odblokowuje konto? Dzwoniłam do niego, mówił że w ciągu 3 dni roboczych będzie już uregulowane wszystko. Po ponad tygodniu dalej konto jest zablokowane mimo, że mandat jest już opłacony...
500+ A WYJAZD OJCA DZIECA ZA GRANICĘ
Pobieram w Polsce 500 plus na synka jego ojciec od stycznia przebywa za granicą na pracy tymczasowej. Opieka zblokowała mi wypłatę wszystkich świadczeń na synka pod pretekstem że teraz kraj w którym przebywa jego ojciec powinien te świadczenia płacić. Nie jesteśmy po ślubie ale oboje mamy pełne prawa rodzicielskie, synek mieszka ze mną od samego początku i uczy się w Polsce . Ja obecnie nie pracuje. Mieszkam z mężem i dziećmi. Czy jest możliwe że...
Jak sprawdzić dewelopera?
Cześć, rozglądam się na rynku pierwotnym i mam parę mieszkań na oku. Nie mam natomiast zielonego pojęcia jak sprawdzić w jakiej kondycji finansowej jest deweloper. Gdzie mogę uzyskać takie informacje i czy w ogóle ktoś może mi takowych udzielić? I druga kwestia - jeśli rynek wtórny, jak sprawdzić czy mieszkanie nie ma jakiejś hipoteki czy innego zadłużenia? Księgi wieczyste itp. to dla mnie czarna magia....

Wyszukiwarka