Zbieg egzekucji komorniczej

Witam. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mojej sprawy egzekucji komorniczej. Nastąpił zbieg egzekucji komorniczej 3 komorników. W aplikacji banku widnieją 3 blokady na kwotę 600,2700 i 5000 zł. Komornik za sprawę karna 5k wystosował pismo do pracodawcy o zajęcie wynagrodzenia(cały etat),kwota wolna od zajęcia wynosiła ok.2600 i taką kwotę otrzymałem od pracodawcy,kwota 900 została przekazana komornikowi. W międzyczasie doszły 2 kolejne blokady na 600 i 2700 zł. Teraz przy każdej blokadzie widnieje status sprawy zawieszona /zbieg egzekucji,kwota wolna od zajecia 297,44. Dlaczego kwota wolna od zajęcia jest tak niska skoro kwota wolna od zajęcia wynosi ponad 2600. Co to oznacza? Skąd tak niska kwota? Dodam że komornik na kwotę 5k jest za sprawę karna, pozostałe to niesplacone kredyty. Mam 32 lata. Michał.
anonim cytuj
25-04-2023
W sytuacji zbiegu egzekucji komorniczych mają miejsce pewne ograniczenia i zasady. Zgodnie z art. 843 Kodeksu postępowania cywilnego (KPC) egzekucja może być prowadzona jednocześnie przez kilku komorników, jednak wyłącznie w ramach kwoty, jaką można potrącić z wynagrodzenia za pracę.

W Twojej sytuacji, wynagrodzenie zostało zajęte przez komornika związane z egzekucją sprawy karnej (5 000 zł), gdzie kwota wolna od zajęcia wynosiła około 2 600 zł. W międzyczasie doszły blokady na kwoty 600 zł i 2 700 zł. Przepisy stanowią, że suma potrąceń z wynagrodzenia za pracę nie może przekroczyć połowy wynagrodzenia (art. 871 § 1 KPC).

Kwota wolna od zajęcia wynosząca 297,44 zł może wynikać z zaaplikowania ograniczeń na potrącenia z wynagrodzenia, wynikających z art. 871 § 1 KPC. Ustawa nie precyzuje, w jaki sposób przydzielane są te kwoty między komorników, co może powodować różnice w kwocie wolnej od zajęcia.

W celu wyjaśnienia sytuacji, warto skontaktować się z komornikami prowadzącymi egzekucje oraz z pracodawcą, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące potrąceń z wynagrodzenia. Można także złożyć do sądu wniosek o ustalenie kolejności zaspokojenia wierzycieli (art. 844 KPC) oraz o zmniejszenie potrąceń z wynagrodzenia (art. 873 KPC) w przypadku nadmiernej utraty środków do życia.
 
anonim cytuj
26-04-2023

Sugerowane Tematy

Czy można starać się o zwrócenie kosztów przejazdu na rozprawę do sądu?
Witam. Dostałem pismo z sądu aby stawić się na rozprawę w charakterze świadka. Czy można starać się o zwrócenie kosztów przejazdu dodam że do sądu mam 50 km w jedną stronę. I czy jest coś takiego jak uzasadnienie nie obecności w pracy z tego powodu ?...
Własność i udział w spadku.
Witam wszystkich Dowiedziałam się, że mogę domagać się czynszu od użytkowniczki pozostałego majątku, chciałabym wiedzieć czy takie mam prawo Osoba ta nie trzyma się kawałka posiadłości, w skład wchodzą (przestrzeń otwarta i budynek gospodarczy) korzysta ona z całości a ja nie zgadzam się z tym ponieważ połowa tej posiadłości należy do mnie Na podział spadku przez Sąd i zniesienie współwłasności jeszcze czekamy Proszę o potwierdzenie czy czyns...
Wyjazd z dzieckiem z kraju bez zgody rodzica, z którym nie ma kontaktu
Córka 8lat, od 7lat nie jestem z ojcem dziecka, ojciec nie płaci alimentów, ma nowa rodzinę, nie pisze i nie dzwoni, wcale nie interesuje się dzieckiem. Złożyłam papiery o podwyższenie alimentów ponieważ teraz to 350zl. Mam przygotowany pozew o pozbawienie władzy rodzicielskiej, na dniach będzie złożony w sądzie. Chciałabym z córką wyjechać z kraju, mam możliwość zapewnienia nam pięknej przyszłości i dobrej pracy, ale oferta spadła nagle i w...
Pożyczka na moje dane.
Cześć. Jak udowodnić że nie Ja wziąłem pożyczkę w parabanku jakimś w Internecie? Ktoś wziął pożyczkę na Mój PESEL i imię i nazwisko prawdopodobnie jakiś haker wykradł te dane i miejsce zamieszkania też. Sprawa zgłoszona na policję. Czy ciężko wygrać sprawę z parabankiem? To oni przecież nie zrobili odpowiedniej weryfikacji. Proszę wypowiedzieć się ktoś kto jest w temacie lub był. Nie ma nawet jak się skontaktować z tym parabankiem bo tylko adre...

Wyszukiwarka