Skarga na sędziego.

Bliska mi osoba wniosła pozew rozwodowy przeciw swojemu mężowi + alimenty, bo dysproporcja w zarobkach jest kolosalna. Sprawa niedawno się skończyła z wyłączną winą pozwanego, ale alimentów sąd nie zasądził. Problem pojawił się podczas rozprawy-sędzina prowadząca rozprawę sprawiała wrażenie nienawidzącej kobiet, poniżała powódkę i przesłuchiwała jak na policji w sprawie zabójstwa... natomiast pozwanego praktycznie nie (mimo że powódka dostarczyła wszystkie możliwe dokumenty, akty, wyciągi i nawet więcej, natomiast pozwany nic-ani żadnych dokumentów ani świadków). Zdaje się, że winę zasądziła wyłącznie dlatego, że były dowody i świadkowie, i nie miała raczej innego wyboru. Natomiast jej zachowanie było bezczelne i chamskie. Wiem, że temat trudny, ale pytanie, czy ktoś ma jakieś pojęcie, czy można coś z tym zrobić? Czy jest sens walczyć z szanowną panią sędziną? Jak? Proszę o pomoc, bo bliska osoba przeszła z pozwanym piekło w trakcie ostatnich kilku lat, a dodatkowo jeszcze spotkała się z takim traktowaniem na mecie tego całego cyrku.
anonim cytuj
06-03-2023
Złożyć wniosek na portalu Informacyjnym sądów powszechnych o zapis audio z rozprawy oraz złożyć skargę na pracę sądu do prezesa sądu.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Czekamy teraz na stenogram z rozprawy, bo jesteśmy ciekawi czy bezczelne komentarze sędzi będą tam uwzględnione. Czy złożenie takiej skargi faktycznie ma jakiś sens? Boimy się, że walka z uprzywilejowanymi ludźmi to walka z wiatrakami...
 
anonim cytuj
06-03-2023
Na 99% w stenogramie będą tylko merytoryczne wypowiedzi. Z doświadczenia powiem, że taka walka na nic się zda. Zresztą w zależności co chcecie osiągnąć.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Nie zależy nam na jakimś zadośćuczynieniu, tylko na tym, żeby sędzia poniosła konsekwencje swojego zachowania. Osoba, która złożyła pozew, jest naprawdę człowiekiem z sercem na dłoni, pokazała wszystko, co mogła, była transparentna i szukała w sądzie jedynie sprawiedliwości, a spotkała się z upokorzeniem ze strony sędzi, nie wiadomo z jakiego powodu... fajnie, że uznała winę pozwanego, bo gdyby było inaczej, to byłby już absurd, ale to zachowanie i komentarze... to było nieetyczne, chamskie i nie wiemy czym spowodowane.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Można zrobić tak, że po przesłuchaniu nagrania zacytować konkretne wypowiedzi i napisać skargę do prezesa sądu oraz do wiadomości Ministerstwa Sprawiedliwości. Miałam okazję robić coś takiego i poskutkowało to tym, że cały wydział miał kontrolę, a sędzia została zawieszona. Dla mnie skutek żaden, dla innych o tyle dobrze, że przez jakiś czas nikt na tego sędzie nie trafił.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Dziękuję za rady, sprawdzimy co można z tym zrobić.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Powinna się cieszyć z takiego wyroku. Największym wyrazem przychylności był taki wyrok. Sędzia nie ma żadnych konsekwencji z powodu ewidentnie niesprawiedliwego wyroku, więc spokojnie mogła zasądzić obustronną winę, nawet opierając się na jakiejś pierdole. Dam CI przykład- Obecnie znajomy ma sprawę w apelacji, bo sędzia przyklepała również jemu winę, bo.jeździł na kontrakty i tym samym przedkładał dobra materialne nad samopoczucie żony, która zostawała sama (siedząc z dupą w domu i wydając jego kasę, gdzie nawet wspólnych dzieci nie mieli). Z tym że w ciągu 15 lat związku były to 4x wyjazdy półroczne, ostatni 5 lat przed rozwodem. Ponad 100 tys. z kontraktu przeznaczył na dług żony, wybudował dom, żona, zanim go poznała, mieszkała w ruderze z nielegalnym kiblem i przeciekającym dachem. Po czym tak obrosła w piórka i poczuła się pewnie, że zaczęła go napierdalać do krwi, a jak złożył wreszcie zawiadomienie na policję i papiery rozwodowe, zaczęła robić z siebie ofiarę, bo się go boi. Przyznanie obopólnej winy w tym przypadku to jest nienawiść do płci, a u Twojej przyjaciółki to wielki sukces i z tego co piszesz, to przyjaciółka miała przeciwnika bardzo słabego gracza, skoro on nawet nie zawalczył o inny wyrok.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Ciężka sprawa, współczuje znajomemu. To świeża sprawa więc jeszcze nie wiemy, czy pozwany się odwoła. Po tylu latach horroru to faktycznie sukces, ale tylko dzięki zebranym dowodom i świadkom. Natomiast zachowanie sędzi nawet nasz adwokat był w szoku.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Art. 60 paragraf 2 KRO. Skoro sąd orzekł, że mąż był wyłącznie winnym rozkładu pożycia, a twoja bliska osoba wskutek rozwodu doznała istotnego pogorszenia sytuacji materialnej, to jak najbardziej ma podstawy do tego, aby domagać się alimentów od byłego małżonka w osobnym postępowaniu. Raczej bym nie walczyła z sędzią, bo mimo wszystko wyrok jest dla twojej bliskiej osoby korzystny, niech zamiast tego skupi się na tym, żeby udowodnić przed sądem, że rzeczywiście po rozwodzie doszło do istotnego pogorszenia sytuacji materialnej, którego to pogorszenia rozwód był przyczyną.
 
anonim cytuj
06-03-2023
Oczywiście będziemy się odwoływać, ponieważ sędzia stwierdziła, że "sytuacja powódki była wcześniej beznadziejna, nadal taka jest, więc jej sytuacja się nie zmieniła"... a różnica w zarobkach choćby z samego PIT-u wynosi ok. 100 tys. Dzięki, czekamy jeszcze na stenogramy, żeby zobaczyć co tam będzie napisane, ale pewnie odpuścimy walkę z sędzią, bo i tak nie wygramy.
 
anonim cytuj
06-03-2023
a co w sytuacji gdy w sadzie pracy ..jako byly pracownik skladam kilka wnioskow o dowody komunikacji elektonicznej, czasu pracy od bylej firmy i wszystkie po kolei sa odrzucane, rownoczesnie sad spokojnie przyjmuje dowody wybranej komunikacji elektronicznej od mojej bylej firmy ?..moim zdaniem te dowody komunikacji ktore chcialem uzyskac byly istotne bo podwazaly negatywne zeznania kluczowych swiadkow (w owym czasie covida pracowalem praktycznie tylko na home office )..czy moge skarzyc? mam szanse? jak najlepiej to 'ujac"?
 
anonim cytuj
26-10-2023
Wreszcie normalna sędzina która pokazała babom miejsce w szeregu. Niech pamiętają że ojciec to nie bankomat
+1  
anonim cytuj
01-12-2023

Sugerowane Tematy

Freelancer na umowy o dzieło - pracujący czy bezrobotny?
Witam. Jestem freelancerem wykonującym usługi graficzne dla różnych firm bądź instytucji. Rozliczam się za pomocą umów o dzieło. Takich umów podpisuje np. 1-2 w miesiącu, czasem z przerwami między nimi. Pytanie tak jak w tytule. To, że nie można rejestrować się wtedy jako bezrobotny jest mi znane, gdyż to normalna praca zarobkowa - ale nie jest ciągła (umowy o dzieło często mają przerwy czasowe) Jak zatem można określić status takiej osoby gdy t...
Budowa domu a sprawy spadkowe.
Witam, mój mąż będąc kawalerem kupił dom posadowiony na działce 500m2. Był to stary budynek nadający się do gruntownej modernizacji bądź rozbiórki. Po zawarciu małżeństwa, na działce rozpoczęliśmy wspólnie budować nowy dom a stary został rozebrany. Mamy wspólnotę majątkową. Wszelkie plany budowy i pozwolenia są na męża. Wydatki na budowę domu pochodziły z naszych wspólnych dochodów. Trochę finansowo pomogli moi rodzice a także mój ojciec pomagał ...
Gdzie ubiegać sie o zasiłek dla inwalidy?
Sytuacja następująca: wujek 1grupa inwalidzka, niezdolny do samodzielnej egzystencji. Jest na emeryturze. Ciocia, która się nim opiekuje również ma emeryturę. Nigdy nie prosiła o pomoc, zawsze dawali sobie jakoś radę, ale wszystko coraz droższe i chciałabym im jakoś pomóc. Czy i gdzie ciocia może ubiegać się o jakiś zasiłek na wujka? Proszę o rady....
Kto może brać udział w przesłuchaniu podejrzanego?
Jestem osobą leczącą się na zaburzenia lękowo- depresyjne. Dostałem wezwanie na Policję w charakterze podejrzanego. Moje pytanie: czy w trakcie przesłuchania może mi towarzyszyć żona, chodzi o to żeby była w pomieszczeniu i jej obecność wspierała mnie emocjonalnie. Jak to załatwić formalnie ?...

Wyszukiwarka